Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 107 Posty · 35777 Wyświetlenia
  • Kolego o zabezpieczeniach jakie stosuje się w własnym aucie nie pisze się na forach publicznych.

  • A gdzie napisalem że stosuję zabezpieczenie ? To było pytanie o adres dobrego warsztatu.Co ma piernik do wiatraka ? Gdzie popełniłem błąd,co zrobiłem źle ?

  • spoko ziomal - centusie nas czasami nie rozumieją :rotfl: ( bez pobrazy :super: <!-- s:super: --> )

    warsztatu narazie Ci nie polece ale co do blokady to polecam najlepiej jakaś firmową najlepiej niedżwiedzia lub podobna firmową

    mi własnie w Krakowie uratował niedżwień golfa III dopiero co sprowadzonego z niemiec jeszcze na czerwonych blachach , na szczeście miałem załozonego niedżwiedzia , pod samym Wawelem by mi autko zniknęło , było po otwierane , na szczeście zadzwonił dyspozytor z pracy ze mi kabel ukradli na rejonie i musze podjechać , przy okazji przetestowałem golfa ile wycisne km , jeszcze A4 nie remontowano klika lat temu

  • Dzieki za słowa otuchy :padam: <!-- s:padam: --> Jesli coś się czyta to trzeba rozumiec tekst ale to pewnie pomyłka wynikająca z pospiechu.
    😉

  • Wiem co czytałem, narazie nie masz tylko chodzi Ci przyszłościowo o montaż. Napisałem co napisałem profilaktycznie nim się rozmowa za mocno rozkręci. Nie jednokrotnie już słyszałem, że przy pomocy fora, potencjalny złodziej miał wszelkie dane podane na tacy, a potem płacz i zgrzytanie zębów.

    Bez urazy :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> , ale uważam to za swój obowiązek zareagować.

  • Czytałem w prasie ,że blokada skrzyni jest pod wzgledem skuteczności zaraz po własnorecznie wykonanych ustrojstwach typu odciecia itd.

  • powiem tak ze mi blokada uratowala CC zostawilem w krk kolo poczty glownej i po 2 godz zastalem auto otwarte i nawet hamy drzwi nie zamkli wiec osobiscie polecam bo to kolejny schod na drodze zlodzieja ....

  • Dzięki wszystkim za pomoc oświeciło mnie to mocno. [b]MirekS[/b] Wiem że nie miałeś złych intencji a wynikało to ze zwykłej troski,a tak swoją drogą to wielu kierowców montuje sobie przeróżne zabezpieczenia oczywiście do tego na szybę koniecznie boczną kierowcy gustowna naklejka o rodzaju zabezpieczenia.Auto to nie tablica ogłoszeń w stylu "Ukradnijcie mi go,patrzcie ile mam zabezpieczeń"

  • Witam,

    Od dłuższego czasu, zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie, na trasie numer 6 w Rumii, jak się jedzie z Gdyni do Wejherowa, zaraz przed wiaduktem są dwa sklepy/serwisy sygnowane logiem SKODY. Czy jest ktoś w stanie napisać coś o tych serwisach (ceny, rzetelność mechaników, znajomość tematu skody)? Ewentualnie prosiłbym o polecenie jakiegoś sprawdzonego serwisy z okolicy.

    Pozdrawiam.

  • Ja moge Ci polecić tylko i wyłącznie moich znajomych którzy pracują w serwisie SKODY ale nie przy salonowym...tyle że w Gdańsku. Mają naprawdę super patenty i są solidni. Znam ich dobrze i wiem że nie wypuszczą auta z fuszerką.

  • Byłbym bardzo wdzięczny za namiary 🙂 <!-- s:) -->

  • Witajcie poszukuje od pewnego czasu Firm tuningowych(ze śląska, okolice najlepiej Katowic) lub osób które zajmują się prywatnie modyfikacjami fabii(które pomogą w wyborach, przeróbkach itp.). Oczywiście możecie pisać "PW" jeśli nie chcesz publikować czyichś nazwisk, numerów, adresów na forum. Pozdrawiam

    P.S Mozę ktoś ma podobne pytanie jak ja w/w a mieszka innej części polski, wiec możecie również podawać adresy firm itp. Po za rejonem śląska może komuś się przyda.

  • Witam,

    Nie zakładałbym tego tematu (choć nie mam pewności czy to dobre miejsce dla niego) gdyby nie pewien fakt który odkryłem, choć pewnie nie jestem pierwszy.

    Jakiś czas temu zauważyłem/usłyszałem stuki w przednim zawieszeniu okazało się że do wymiany są najprawdopodobniej poduchy kolumny mcphersonów i łożyska kulkowe.

    Jako ze stuka z prawej strony mozna wymienić 1 ale wole chuchać na zimne i wymienić oba.
    W ASO na Malowniczej (Warszawa) kosztorys wyniósł 500-510 zł do tego jest 2 letnia gwarancja na częsci.
    2 poduchy amortyzatora 78 zł
    2 łożyska 53 zł
    robocizna jakieś 240-250 zł.

    Jako że nie mam tyle pieniążków szukałem tańszych rozwiązań dzwoniąc po "renomowanych" jak twierdzą ich właściciele Auto Serwisach.
    Ku mojemu zdziwieniu np: na ul. Szczęśliwickiej robocizna za 2 sztuki wychodzi 240zł. do tego geometria za jakieś 140 no i 30 zł za łożyska kulkowe.

    Na ul. Gen. Sikorskiego w znanym Auto Crew ceny bardzo podobne, 240 zł za robocizne ceny części zbliżone jak w ASO ale juz bez gwarancji na częsci...

    I co tu robić?
    Ceny podobne, jakość usług ... hmm pewnie zróżnicowane.
    Może ktoś z Warszawy zna jakiś solidny warsztat u Pana Zenka czy Władka 🙂 <!-- s:) --> który nie odwali fuszerki i nie wezmie za robocizne ponad 100 złotych.

    Prosze o Wasze opinie.

    P.S Moja Fabianka jest z 2001 roku ma 121 tyś przelotu.

  • Mnie też czeka wymiana,za komplet łożysko+poduszka 108zł wymiana jednej strony 60zł nie ASO.

  • Jeżeli szukacie dobrego warsztatu we[b][size=150] WROCŁAWIU [/size][/b]to polecam [b]AUTO SERWIS M.KRAKOWIAK.[/b]
    Zajmują się tam głównie autami koncernu VW oraz Opla . Mają rzeczowe podejście do tematu, zawsze jeśli klient chce lub nawet sam się nie zapyta. Dowie się co i dlaczego ma zostać naprawione.

    Dojazd: Od Centrum Handlowego KORONA trzeba jechać w kierunku Centrum Miasta (Mosty Warszawskie)
    100m przed skrzyżowaniem(ze światłami) z ulicą Czajkowskiego, mieszczą się po prawej stronie
    Adres_ ul. Bolesława Krzywoustego 6 - 12
    Telefon 513-333-334
    http://www.spedmax.pl<!-- w -->

  • [quote="Arekk"]na trasie numer 6 w Rumii, jak się jedzie z Gdyni do Wejherowa, zaraz przed wiaduktem są dwa sklepy/serwisy sygnowane logiem SKODY. Czy jest ktoś w stanie napisać coś o tych serwisach [/quote]

    byłem w jednym w i drugim z tych warsztatów.

    nic złego nie mogę o obu firmach powiedzieć, fachowa obsługa, części oryginalne (tańsze niż w serwisie) jak i zamienniki w większości dostępne od ręki, ceny bardzo konkurencyjne.

    np. typowa olejówka w ASO 350 - 450 zł, ja tam płace max 250 - 300 pln z czego olej castrol edge jest zalewany, (koszt samego oleju to prawie 200 pln)

    inny przykład:
    wymiana tulei tylnych przedniego wahacza(obie strony): koszt z oryginalnymi częściami (wyszczególnione na fv) 250 pln - w ASO chcieli 500 :zly: <!-- s:zly: -->

    Polecam

  • Mam pytanie do kolegów co możecie powiedzieć o serwisie Skoda-Jano w Opolu czytając opinie z lat poprzednich był chwalony i tani jak na dzień dzisiejszy dalej sa dobrzy i czy warto tam sie udać ????? Pozdrawiam!!!

  • Moja koleżanka miała przykre doświadczenia z ASO Fiata w Krakowie. Podmienili jej fabrycznie nowe amortyzatory na jakieś zużyte. Oraz zaliczyli stłuczkę na mieście (świadczył o tym zagubiony bilet parkingowy z okresu kiedy auto powinno być w ASO) i szpachlowali auto co się okazało dopiero o wiele później jak farba odprysła. Ale z skąd kobieta ma wiedzieć, że mogą ją tak porobić.

  • Witam.. jak w temacie..czy da sie kupic metalowe kolki do orginalnych kolpakow skody??chodzi mi o te kolki co sie wstrzeliwuje na felge