Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Świece

Temat utworzony · 92 Posty · 19589 Wyświetlenia
  • [quote="TOM16V"]Krzychu W powiedz mi czy jak zmieniłeś te świeczki na NGK to czy odczułeś jakąś różnice,autko było żwawsze ,czy nie.[/quote]

    Zawsze przy wymianie świec ze starych na nowe odczuwalna jest zdecydowana różnica w kulturze pracy silnika. Wybrałem jednak NGK, ponieważ mają zdecydowanie dłuższy czas pracy bezawaryjnej. Dłużej wytrzymują. A i słyszałem opinie, że Briski potrafią się rozwalić w środku komory - a wtedy to tylko problem jest. Ale to tylko zasłyszane - niepotwierdzone naocznie przeze mnie 🙂 <!-- s:) -->

  • Mam fabkę na gaz (sekwencja). jeżdżę na świecach NGK V-line 24 ( BKUR6ET-10). Co ile tysięcy należy je wymienić.

  • Ja wymieniłem po 25000 na nowe,niektórzy powiedzą że za szybko.Ale wole wydać parę złotych i mieć spokój,

  • pierwszy raz wymieniłem przy 55000,drugi przy 97000.za każdym razem stare były przynajmniej wzrokowo ok.no ale przy gazie to nie wiem ale mówią,że nawet co 15000.

  • moim zdaniem powinienes wymieniac swiece co 30kkm. Moze to nie regula,ale zauwazylem ze gaz skraca zywotnosc swiec o polowe. Wiem tez,ze sa inne swiece dla fabii bez gazu i z gazem-kupujac Pani pytala czy mam instalacje gazowa.

  • zwykle swiece przy istalacji gazowej u mni ewytrzymuja bez problemu 30kkm. byc moze i wiecej by wytrzymaly alepo tym przebiegu wymieniam je tak dla spokojnosci duszy.
    a takie typowe gazowe to nawet widzialem po 30 zl za sztuke.

  • ja ostatnio kupilem swiece za 9zl sztuka ;] marki brisk

  • zastanawia mnie fakt, dlaczego NGK i Brisk zalecają zupełnie inne świece do fabi 1.4 44kw niż Wy: np Brisk: DR15TC, DOX15LE i DOR15LGS ?

  • Witam !

    Ja nie sugerowałbym się tym co zaleca producent świec-do jakich silników je stosować,lecz
    ważniejsze wydaje się zalecenie producenta samochodu -jakie świece czy oleje stosować.
    (jeśli mowa o normalnych warunkach użytkowania)
    Osobiście miałem i mam Brisk-i i nie narzekam.

    miłego dnia
    omron

  • [quote="melony"]Witam
    czy ktoś jest może zorientowany na czym polega różnica między świecą NGK BKUR5ET-10 ( 3-elektrodowa) a świecą NGK PFR6Q (1-elektrodowa) obydwie zalecane są do Fabii 1.4 44 04.2000 - 03.2003 AZE [/quote]

    I tutaj moje pytanie: bo jak sprawdzałem na stronie NGK to do Fabii 1.44 44KW AZE polecane jest tylko PFR6Q a BKUR5ET-10 tylko do silników 50kW. Więc kto poleca do tego silnika tą 3-elektrodową świecę?? Zastanawiam się czy to dobry pomysł. Nie wiem jaka jest zależność między przerwą między elektrodami, ale w jednym wypadku mamy 0,8 a w drugim 1,0. Może ktoś mnie oświecić jaki wpływ będzie miała większa przerwa ??

  • koledzy a jakie świece skoda fabrycznie montowała chodzi mi o silnik np 1.4 44KW??

  • Chyba czeskie briski.

  • hej, ja mam też sekwencję w 1.4 mpi, musisz dobrać do kodu silnika ja mam kod AZE więc do niego pasują świece NGK PRF6Q, są one drogie około 130 zł za 4szt. nie narzekam na nie. 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja też mam prośbę mam Fabkę i fabrycznie mam zamontowane świece champion RC-89-PYC tylko że chcę wymienić i nie mogę takich samych trafić - nigdzie ich nie ma nawet na stronce producenta nic
    Co polecacie jakiś zamiennik??
    silnik 1.4 16V 50 KM kod AQV odstęp elektrod 0,8 mm.

  • [quote="bastus0"]Ja też mam prośbę mam Fabkę i fabrycznie mam zamontowane świece champion RC-89-PYC tylko że chcę wymienić i nie mogę takich samych trafić - nigdzie ich nie ma nawet na stronce producenta nic
    Co polecacie jakiś zamiennik??
    silnik 1.4 16V 50 KM kod AQV odstęp elektrod 0,8 mm.[/quote]

    1.4 16V 50 KM ? 🙂 Zeskanuj dowod rejestracyjny bo nie wierze - 50 moze byc ale kW.. i nie AQV tylko AQW. No chyba, ze jakis swap byl 😄 <!-- s:D -->

  • Sorki mogłem źle przepisać ma być AQW014025
    a to numer identyfikacyjny auta
    TMBNB46Y613163952
    Tyle mam w dowodzie rejestracyjnym
    i oczywiście 50 kW 🆗 <!-- s🆗 -->

  • Ja fabrycznie miałem Bosh w silniku 1.2 AZQ. Producent pewnie zależy od tego z kim mieli aktualnie podpisaną umowę. Zmieniłem na NGK i sobie chwalę ..jak narazie. Kup odpowiedni do silnika zamiennik i po kłopocie.

  • [quote="bastus0"]oczywiście 50 kW[/quote]

    Jest silnikiem 8 zaworowym, nie 16.

  • Już wiem że się pomyliłem ale co z moim pytaniem?? jakie powinienem świece użyć - to mnie interesuje najbardziej - może ktoś mi podpowiedzieć?? 😕 <!-- s:/ -->

  • Fabkę sprzedałem razem z książką to nie pamiętam symbolu, ale podawałem go wielokrotnie, przeglądnij cały dział elektryczny to znajdziesz. Wiem, że świece przychodzą te same w 44kW i 50 kW.