Witaj na forum Fabia Club Polska

Co dziś zrobiłeś dla swojej Fabii?

Temat utworzony · 443 Posty · 105964 Wyświetlenia
  • Wczoraj wrzuciłem letnie oponki 🙂 . Troszkę się napracowałem do miałem mnóstwo wbitych małych kamyczków i ciężko je było powyciągać 😕 <!-- s:/ -->

  • Pedantyczny jesteś 😉 <!-- s;) --> Właśnie lakieruję prawe lusterko z anglika.

  • [quote="Vlido"]Pedantyczny jesteś 😉 <!-- s;) --> [/quote]

    Nie jestem ale mnie to denerwuje ten dźwięk jak ten kamul trze o glebe/asfalt 🙂

  • dzisiaj założyłem alumy z oponkami letnimi, jutro rano jadę wymienić zbiornik lpg na nowy bo ten już pół roku po terminie :hyhy: potem wymiana amorków tył i lewego sworznia w garażu :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="ushu"]jutro rano jadę wymienić zbiornik lpg na nowy bo ten już pół roku po terminie :hyhy: <!-- s:hyhy: --> [/quote]
    po terminie :?: to jak długo już masz gaz?

    Żeby nie było OT to napiszę, że zaczynam składać wnętrze fabii 😉

  • [quote="zdono"]po terminie :?: <!-- s:?: --> to jak długo już masz gaz?[/quote]
    1 instalacja była założona w 2003r auto kupiłem w 2010r nieświadomie że jest zepsuta, więc założyłem nową sekwencyjną bo koszt naprawy starej 1300zł a nowa za 2000zł, a teraz minęło mi 10 lat na zbiornik,nie opłacało się legalizować więc odstawiłem rano auto na wymianę nowej :]

  • Zmieniłem koła na letnie, założyłem dokładkę zderzaka, pomalowałem i założyłem zaślepki spryskiwaczy reflektorów i na koniec umyłem fabie :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Również zmiana na letnie i mycie... swojej i 'zastępczej' 🙂 <!-- s:) -->

  • Autko zostało umyte, zajrzałem do bębnów które zostały przeczyszczone i przesmarowane no i na koniec umyłem autko.O dziwo zmienił kolor z szaro burego na beż cappucino.Nie wiedziałem swoją drogą jak go kupowałem że ma lakier kameleon :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

  • Ściągnięta część naklejek z firmy od której kupiłem auto 🙂 <!-- s:) -->

    PS. Ma ktoś sposób na naklejkę ze Starostwa z przedniej szyby (wredna sucz nie chce się tak łatwo poddać)?

  • Podobno pomaga podgrzanie suszarką. Ja pamiętam, że w swoim przypadku podjechałem do gości zajmujących się szybami i odkleili mi to bez problemu.

  • [quote="jerry1333"]Ściągnięta część naklejek z firmy od której kupiłem auto 🙂 <!-- s:) -->

    PS. Ma ktoś sposób na naklejkę ze Starostwa z przedniej szyby (wredna sucz nie chce się tak łatwo poddać)?[/quote]

    Ten hologram? Ja podważałam żyletką, tylko tak by szyby nie zarysować 🙂 Resztki starłam zmywaczem do paznokci.
    Ładnie zeszło, tylko rozcięłam sobie paznokieć i opuszek 😉 Nie dziw się, bo jestem niecierpliwa 😛

    Dziś odstałam 2h do wulkanizatora... Kapciuszki mamy letnie 🙂

  • [quote="Wrona"]
    ...
    Ten hologram? Ja podważałam żyletką, tylko tak by szyby nie zarysować 🙂 <!-- s:) --> Resztki starłam zmywaczem do paznokci.
    Ładnie zeszło, tylko rozcięłam sobie paznokieć i opuszek 😉 Nie dziw się, bo jestem niecierpliwa 😛
    ...
    [/quote]
    No właśnie będę próbował żyletką bo samym rozpuszczalnikiem do klejów i etykiet nie chce zejść.

  • [quote="jerry1333"]

    No właśnie będę próbował żyletką [/quote]

    Współczuję. Lepszym narzędziem do tego, jest tzw. ostrze wymienne do nożyków, szerokości 18 mm. Musi być nowe , nieużywane.Ostrze jest z jednej strony , dość szerokie, długie i poręczne. Przy odrobinie wprawy nie ma potrzeby zmywania resztek kleju.

  • [quote="bonifacy"][quote="jerry1333"]

    No właśnie będę próbował żyletką [/quote]

    Współczuję. Lepszym narzędziem do tego, jest tzw. ostrze wymienne do nożyków, szerokości 18 mm. Musi być nowe , nieużywane.Ostrze jest z jednej strony , dość szerokie, długie i poręczne. Przy odrobinie wprawy nie ma potrzeby zmywania resztek kleju.[/quote]
    Nie wiem czy się zmieszczę z ostrzem od noża, miejsce jest delikatnie mówiąc nieprzystępne i dodatkowo muszę uważać żeby przypadkiem nie pociąć aktualnej naklejki która jest nad starą.

    PS. Może jakiś mod wytnie te kilka postów i doda do właściwego tematu jeśli taki istnieje 🙂 <!-- s:) -->

  • Wieczór z hamulcami. Okazało się że mam cylinderek i linke recznego do wymiany, za którą zabiorę sie w sobotę. Narazie auto jeździ bez klinu, przynajmniej koło się nie blokuje, odpowietrzyłem układ.

  • Oddałem w poniedziałek do wymiany oleju, filtrów etc oraz wymiany klocków ora tarcz.
    W wtorek byłem odebrać samochód i niestety stał i nic nie było ruszone, serwis zaproponował i wymianę wszystkiego gratis + łożysko na amortyzatorze też gratis 🙂 <!-- s:) -->. Olej i filtry dostarczyłem swoje

    interes życia :rotfl:

  • [quote="nicram"]Oddałem w poniedziałek do wymiany oleju, filtrów etc oraz wymiany klocków ora tarcz.
    W wtorek byłem odebrać samochód i niestety stał i nic nie było ruszone, serwis zaproponował i wymianę wszystkiego gratis + łożysko na amortyzatorze też gratis 🙂 <!-- s:) -->. Olej i filtry dostarczyłem swoje

    interes życia :rotfl: [/quote]

    Napisz gdzie taki serwis to będę tam auto prowadził ;D

  • W końcu zawitały letnie buciki na fabioszu 🙂 <!-- s:) --> I zostały przy okazji wymienione łączniki stabilizatora.

  • a ja mam umyte i zakonserwowane zimowe kółka na następny sezon 🙂 <!-- s:) -->