Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Jakie opony, felgi - temat zbiorczy

Temat utworzony · 1814 Posty · 308694 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich.Kozystajac z tego ze konczy sie sezon letni a zaczyna zimowy chcialbym o porade.Poniewaz w ciagu najblizszych 2 miesiacach musze zakupic 2 nowe opony letnie o rozmiarach 225/45/17 lub 205/40/17.A dlaczego letnie? Bo w tym kraju gdzie mieszkam jest slonce albo pada deszcz.Tak wiec bardzo prosze o jakies porady lub propozycje.Cena do 600zl za szt.Z gory dziekuje.

  • Jeżeli faktycznie masz 600zł na oponę, to nie masz ograniczeń, możesz brać wszystkie opony premium - zmieścisz się w cenie.

    Przykładowo Continental, Dunlop, Bridgestone, Michelin, Goodyear, Pirelli...

    Tutaj masz przykładowy sklep, obejrzyj sobie ofertę:
    http://www.sklepopon.pl/<!-- m -->

  • Tak mam. Tu w Belfascie sprzedaja opony od 80 do 130 funtow w takich rozmiarach i to takie SUNNY,WANLI a ja chcialbym zamowic przez internet.Dziekuje za szybka odpowiedz.

  • W takim budżecie bez chwili wahania wziąłbym Potenze od Bridgestone.

  • Oponki juz zamowione w przyszlym tygodniu powinny byc teraz tylko czekanie
    BRIDGESTONE 225/45/17 91Y S001

  • Witam,
    jakoże coraz bliżej zima, pora kupić zimówki. I teraz pytanie. Mam drugi komplet alufelg 15"- miałem na nich letnie 195/50/R15. Czy można na nie założyć zimówki np. 195/55/R15 czy tylko 195/50? Wejdzie to do Fabii? Jak w ogóle z komfortem w zimie? Ktoś z Was juz jeździł na czymś takim w zimie? czy lepiej jest kupić R14 na stalówkach (np.185/60)?

  • Witam.
    Chciałbym zapytać o felgi i opony:

    chodzi o fabię II
    obecnie posiadam opony zimowe
    185/60 R15 i chciałbym zapytać jakiego rozmiaru felgi (nie alufelgi tylko felgi) musiałbym kupić by mieć na zamianę (koła z felgami).
    Nie znam się na tym a nie chcę kupić złych felg.

    Druga sprawa to jaki rozmiar opon jest na zimę najlepszy do fabii ?
    Czytałem że do fabii II można mieć opony:

    195/55 R15
    185/60 R14
    185/60 R15

    jakie opony są najlepsze ? mniejszy rozmiar (tanszy) czy większy (droższy) ale może bardziej wydajny/bezpieczny itp ?
    Jak to jest z prześwitem między kołami a nadkolami jeżeli chodzi o okres zmiowy - niższe/mniejsze opony czy większe na zime lepsze ?
    Czekam na Wasze rady.

  • 185/60 R15 felga 15" szer. 5,5"

    Tendencja jest na zime mniejsze, latem ciut większe.

  • ja teraz jak zrobiłem drugi komplet to mam.
    Lato 195/55/R15
    Zima 185/60/R15

  • [quote="PiCzerki"] Mam drugi komplet alufelg 15"- miałem na nich letnie 195/50/R15. Czy można na nie założyć zimówki np. 195/55/R15 czy tylko 195/50?[/quote]

    Ja też mam dwa komplety alumów z tym, że 14. Po co kupować stalówki wykorzystaj to co masz, owszem na zimę zaleca się by zakładać węższe, jednak 15 jeszcze przejdą. Rozmiarówkę zastosuj tą co masz jak zmienisz przekłamiesz km i prędkość.

  • Mam pytanie w Fabiach 1, te oryginalne 14 '' alu i z oponami 185mm to są 5.5 czy 6 cali?

  • Chyba mam 6 cali, ale 100% nie jestem pewny.

  • Do kolegi // spambootle // felgi do Fabii 15" rozstaw szpilek 5x100 mają ET 43 i szerokość 6" podobne są od VW Golfa IV ale tam inne ET38 i musisz uważać by ci ktoś nie wcisnął kitu,
    kupiłem w ubiegłym tygodniu za 260 zł z przesyłka i mam jeszcze namiary na gościa z moich stron ale wołał 300-350 zł za kpl.

    takie jak na aukcji

    http://allegro.pl/jak-nowe-vw-seat-audi-5x100-et43-oryginal-i2736516449.html<!-- m -->

  • Czy do fabii I wejdzie bez problemu felga 16 et 35 szerokość 7 cali ? o rozmiar się nie boję ale o szerokość czy nigdzie nie będzie ocierać ?

  • ja mam R17, 7,5" i jest ok 🙂 <!-- s:) -->

  • mam 16" x 8", et 14 [po doliczeniu adaptera] i też jest ok 🙂 <!-- s:) -->

  • witam wszystkich

    mam takie pytanie odnosnie wywazania kol w fabii 2 FL - autko ma ponad miesiac, zdecydowalem sie juz zmienic opony na zimowe, kupilem oryginalne felgi stalowe w salonie 15'' do tego zamowilem na zime yokohama w drive 195/55

    w aso zmontowali nowe kola raz dwa i wywazyli calosc - teraz pytanie czy takie wartosci ciezarkow to troche nie za duzo na nowki oryginalne felgi + opony z klasy premium ? sa one nastepujace na danych kolach: 10g LP, 20g PP, 25g LT oraz 30g PT

    normalnie na wywazarce pokazuje sie chyba cos w stylu przykladowo 10g/15g i gosc nabija 25g o ile dobrze kojarze ?

    ogolnie nic nie trzesie i wibracji specjalnie nie czuje zadnych, jedynie martwilo mnie troche "huczenie" jak w bombowcu w przedziale od 80-95km/h poza tym zakresem cisza, byc moze kwestia nowych opon i dosc agresywnego bieznika, w sumie to opony na snieg sa, a nie na suchy asfalt i jeszcze temperatury powyzej 10 C

    po tygodniu jezdzenia wszystko dosc ucichlo, zatem moze opony musza sie dociac i do promienia skretu i konkretnej geometrii (pochylenia kol) - zadne auto nie ma jej idealnej i zawsze sa jakies minimalne odchylki

    pokombinuje jeszcze z cisnienieniem jutro na kompresorze, bo mowilem im 2.3 przod i tyl (bo wg naklejki na baku jest przy min obciazeniu 2.1 / 2.1, a tak wlasnie jezdze + dla zimowek niby +0,2 bara), to widze ze musieli dodac jeszcze od siebie +0,2 i mierzylem dzis pod domem dobrym miernikiem i jest po 2,5 wiec troche sporo, jutro mam zamiar upuscic tak do 2.2 i zobacze czy huczenie/buczenie wzrosnie / ucichnie

    ktos mial cos podobnego ?

  • Jeśli masz po jednym ciężarku, a nie nawalone od serca kilka, to bym się nie przejmował. Zarówno opona jak i felga nie będą nigdy idealne, po to się je wyważa, nawet jak są nowe. Jeśli nic nie bije, nie szarpie to bym się zdał na fachowca. Jeśli Cię to martwi, jedź do innego na weryfikację.

    Co do huczenia - opona nowa po założeniu musi się ułożyć i wytrzeć w odpowiednim kierunku.

    Jeśli chodzi o ciśnienie, na Twoim miejscu dałbym książkowe, czyli to 2,1/2,1 a dopiero jak temperatury będą w okolicy 0 stopni, zweryfikowałbym i ewentualnie dobił do 2,1 (bo będzie mniej) - chyba że będzie dobijane przy ok., 10* na zewnątrz, wtedy do 2,3.

    Póki mamy temperatury w okolicach 10 non-stop nie męczyłbym opon wysokim ciśnieniem.

  • jest oczywiscie po 1 ciezarku na kole - zastanawialy mnie tylko wartosci, chociaz zeby bylo 0g czy 5g to podobniez jak trafic 6 w totka

    tez tak mysle co do cisnienia i nabije jutro (raczej popuszcze) do 2.1 przod i tyl - zobacze czy przesunie sie na inny zakres predkosci to huczenie, typowo basowe, ze az przytyka bebenki chwilami, ale to wydaje mi sie, ze to po prostu slychac prace bieznika, szczegolnie jak zaczne hamowac hamulcem agresywniej lub silnikiem na tym przedziale predkosci wiec to chyba problem "surowej" gumy, moze te wloski jeszcze nie sa starte czy cos w tym stylu

    ogolnie to spadek 0,1bara przy okolo 10C spadku stad nie ma rzeczywiscie sensu nabijac na zapas temperaturowy, tym bardziej, ze mam sprawdzony kompresor na stacji bliska zaraz kolo domu (sterowany mikroprocesorowo, porownywane nabite cisnienie na kilku miernikach pozniej z homologacja i jest idealnie, wiec mozna tam jezdzic czesciej, a nie katowac srodek opony)

    na letnich jak z salonu odbieralem i na alusach, to nie bylo slychac wcale opon, stad tez moje pytanie

    zmniejsze cisnienie i przejade z tydzien na tym, jak nie ustanie i bedzie mnie denerwowac, to zrobie weryfikacje u innego gumiarza, ale w dobrym zakladzie gdzie robia takze dowazanie kol na samochodzie ...

    dzieki za odzew !

  • chcialem tylko potwierdzic, ze po upuszczeniu do 2.1 przod/tyl jak reka odjal, prawie nieslyszalne juz (a reszta pewnie zaniknie z czasem bo opona nadal jest swieza), dobrze ze jezdzilem tylko tydzien, bo srodek opony by sie troche wyszorowal

    trzeba sprawdzac zawsze, nawet po ASO, czlowiek swoje, oni swoje ...