Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Oznaczenia, znaczki montaż, demontaż

Temat utworzony · 155 Posty · 47526 Wyświetlenia
  • Takie pytanie, sciagal juz ktos sam te wszystkie oznaczenia modelu, chodzi mi o te naklejki nad bocznymi kierunkowskazami i na klapie. Jak do tego sie zabrac i czym najlepiej??

  • o właśnie też byłbym bardzo zainteresowany 😛

  • Kiedys czytalem ze najlepiej jakas zylka, ale nie wiem, czy trzeba jeszcze to np podgrzac by lepiej odchodzilo. Moze ktos juz to robil

  • Owszem mozna zylka podwazyc albo jak ja torobilem owinac w szmadke plaski wkretak(malutki) i delikatnie podwarzac. Zaznaczam ze moze byc tak ze tego napisu juz ieda sie przykleic ponownie bo si epowygina lub polamie. Mysle ze zylka byla by najlepsza ale z drugiej strony czy jak bedziesz ruszal zylka to czy nieporysujesz lakieru?? Ja Lukasika namawiam na to od dluzszego czasu i namowic niemoge 🙂 <!-- s:) -->

  • A zostaje klej na aucie?? i czy nie zejdzie mi czasem naklejka z lakierem, jest taka mozliwosc czy nie ma bata zeby tak sie stalo??
    No bede probowal, moze w weekend, zobacze z zylka i srubokretem

  • Niema takiej mozliwosci zeby znaczki zeszly z lakierem:) co do kleju mysle ze zostanie na samochodzie ale wezmiesz benzynke ekstrakcyjna wytrzesz ladnie potem spolerujesz woskiem i niebedzie sladu. Teraz nasowa sie pytanie a co bedzie jak pod znaczkiem zostana 2 dziurki? czy juz wiesz na 100% ze on jest tylko przyklejany?

  • tego nie wiem, bo ile fabii to tyle rozwiazan pewnie, jak to ze wszytskim 😄
    Ale pamietam ze wolfmk mial oczyszczone autko i nie mial dziurek zadnych,

  • U mnnie napewno są klejone nalepki komfort nad boznymi kierunkami, ja tez bym to wszystko sciagna.

  • Ja tez sie tego niedlugo pozbywam ...raczej dziurek nie ma.

  • Ok dzieki za porade, no znaczek skody narazie zostac bedzie musial, ale oznaczeni ajuz nie bawem znikna 😄

  • No i odpadly :lol: <!-- s:lol: --> narazie tylko dwa boczne. Podwazylem lekko nozykiem tapicerskim, niestety trzeba bardzo uwazac, ja po jednej stronie zrobilem malutka ryske. Troche kleju zostalo, ale mysle ze po pierwszym myciu zejdzie. Moze gdyby nagrzac suszarka to by sladu nie bylo.

  • Hej no to mala rada przy sciaganiu tylnych napisow - NIE RUSZAJ nimi na boki bo porobisz ryski 🙂 <!-- s:) --> Najlepiej podwazyc czyms i powolutku sciagac. Ja to robilem na mokro - tzn akurat mylem auto wiec bylo wszystko mokre a pozniej odgialem troche literki i lalem duuuzo wody. Wydawalo mi sie wtedy ze lepiej schodza. Niestety ja ruszalem na boki i zdarlem troszke lakieru 😞

  • szanowne grono FCP

    te wszystkie znaczki przeważnie klejone są na taśmie 2 - stronnej oczywiście w "miare" mocnej.

    rada :
    suszarka najlepiej szuszarko -lokówka ( wąski strumień grzania )i nie za duzy pałer oraz polecam cieniutką żyłke 😄 <!-- s:D -->

    robimy to najlepiej w pomieszczeniu zamkniętym ( jak wszystko przy samochodzie ), czekamy aż autko sie ogrzeje , delikatnie podgrzewamy najlepiej cały napis podczas ściagania literke po literce ( mówiąć szczerże 2 osoby by sie przydały ) 1 podgrzewa 2 sie stara żyłką jak najbliżej liter odciągać do siebie i obcinać taśme 2 - stronną .

    PAMIETAJ : jak najbliżej liter a nie lakieru !!!!!!!!

    klej lubi zostać na lakierze ale tak jak pisano trzeba go benzynką potraktować i po jakimś 5 razie po myciu i polerowaniu ślady powinny zniknąć

    wszystko zależy ile lat ma autko i czy było trzymane na dworze , słoneczku itd

    ale polerka np całej klapy zrobi swoje

    życze udanej zabawy bez rys , dziurek itp rzeczy

    ja sie tez zastanawiam
    już pościągałem reklame ASO ( dzisiaj rameczki wymieniłem ) naklejki itd
    co do klapy to sie ciesze bo mam tylko napis FABIA i HT[color=red][b]P[/b][/color] wiec wyglada tak jak TD[color=red][b]I[/b][/color]
    mała różnica

  • [quote="MŁODY"]
    co do klapy to sie ciesze bo mam tylko napis FABIA i HT[color=red][b]P[/b][/color] wiec wyglada tak jak TD[color=red][b]I[/b][/color]
    mała różnica[/quote]

    [img]http://www.darkdrivers.radom.pl/forum/images/smiles/icon_lol.gif[/img]

  • Ja tez sie juz pozbylem oznaczen nad bocznymi kierunkami...wystarczy pogrzac z 2 min szuszarka z odleglosci 2-3 cm. A uzylemn do tego paznokcia 😄 lekko zaczepic i odchodzi 🙂 <!-- s:) -->

  • A przyznam sie Wam ze ja mialem naklejki na bocznymi kierunkami 😄 <!-- s:D -->
    Wiec zdjalem to praktycznie na drugi dzien po tym jak kupilem auto hihi 😎

  • panowie a czym zczyscil klej ? po naklejce ? ja mialem pod lusterkami naklejki klubu zdarlem i teraz z jednej strony mi lakier zmatowial ...slyszalem ze podobno jakas pasta g60 moze pomoze ? ma ktos jakis patent na to ? :twisted:
    a tak to wygladalo :
    [img]http://www.facet.republika.pl/lepa.gif[/img]

  • Fajna naklejka :twisted: Mozna wiedziec czemu zdjales ?? :?

    Mi pozostalo troche kleju to zrobilem tak : pogrzalem go suszarka i zwykla sucha szmata i zeszlo..jak klej jest rozgrzany to schodzi praktycznie sam 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"]Fajna naklejka :twisted: Mozna wiedziec czemu zdjales ?? :?

    Mi pozostalo troche kleju to zrobilem tak : pogrzalem go suszarka i zwykla sucha szmata i zeszlo..jak klej jest rozgrzany to schodzi praktycznie sam 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    prawde mowiac to zdjalem bo policja przy kazdej kontroli sie czepiala wszytkiego 😞 raz dostalem mandat za nie zapiete pasy ktore mialem zapiete...i tak w kolko co kontrola to cos nowego...uslyszalem od pana wladzy: "zrobiliscie sobie klub i czujecie sie bezkarni" 😮

  • [quote="waku"][quote="Wojtas"]Fajna naklejka :twisted: Mozna wiedziec czemu zdjales ?? :?

    Mi pozostalo troche kleju to zrobilem tak : pogrzalem go suszarka i zwykla sucha szmata i zeszlo..jak klej jest rozgrzany to schodzi praktycznie sam 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    prawde mowiac to zdjalem bo policja przy kazdej kontroli sie czepiala wszytkiego 😞 raz dostalem mandat za nie zapiete pasy ktore mialem zapiete...i tak w kolko co kontrola to cos nowego...uslyszalem od pana wladzy: "zrobiliscie sobie klub i czujecie sie bezkarni" :-o[/quote]

    hm.. no comments :? :?