Witaj na forum Fabia Club Polska

[Inne] Oznaczenia, znaczki montaż, demontaż

Temat utworzony · 155 Posty · 47552 Wyświetlenia
  • [quote="vanhouse"][b]Zygus[/b] zdejmował[/quote]
    Dzieki więc bede musiał mu temat nawinąć

  • hehe ściągnąłem, ale ile się narobiłem to szkoda gadać 🙂 <!-- s:) -->
    Ciepło na zewn było, słoneczko świeciło to listwy łatwo odeszły, ale sporo kleju zostało na drzwiach i męczyłem się nie miłosiernie. Benzyna ekstrakcyjna i ściereczka i tak tarłem po trochu. Bąble na palcach mi aż powychodziły, więc jak masz tak tylko możliwość to skorzystaj z jakichś środków do usuwania asfaltu chyba. Manii polecał taki parę postów wcześniej, albo weź suszarkę żeby rozgrzać klej. Ja niestety takiej możliwości nie miałem

  • Myślę żeby do usunięcia listew wykorzystać nie suszarkę a opalarkę (wyższa temperatura...) Więc o postępach w działaniu napiszę później

  • ja w starym samochodzie zdejmowałem naklejki gorącą wodą prosto z czajnika i odchodziły elegancko nie było śladów

  • [quote="Dixon"]a opalarkę (wyższa temperatura...) [/quote]
    uwaga na lakier, popytaj o srodki do usowania asfaltu z auta sa duzo lepsze szybciej schodzi

  • Ktoś może używał preparat do usuwania asfaltu z karoserii o nazwie Decabit?? Znalazłem na allegro i jestem ciekawy czy jest wart wydania kasy więc jak coś proszę o opinie

  • [quote="Dixon"]Ktoś może używał preparat do usuwania asfaltu z karoserii o nazwie Decabit?? Znalazłem na allegro i jestem ciekawy czy jest wart wydania kasy więc jak coś proszę o opinie[/quote]
    dokladnie to ten preparat i jest oki ja usowalem nim klej ze szyb jak mnie zgolili za ciemne :cenzura: a chyba kazdy wie kto sciagal folie ile tego zostaje na szybie :mur: <!-- s:mur: -->

  • sporo ludzi mówi na mnie Pablo stąd mój pomysł by na klapie bagażnika zamiast napisu FABIA dać napis PABLA, byłoby że Skoda Pabla nie ? 😛 <!-- s:P -->

    niestety brakuje mi literek P i L do wyrazu PABLA. Z odrobiną szczęścia P miałbym z napisu SUPERB ale L ? chyba bym musiał posklejać z elementów. Poza tym nie mam na razie okazji sprawdzić rozmiarów literek z Superb czy są takie same jak nasze ale pomysł w realizacji 😛 Może by nawet się udało ze nie musiałbym usuwać literek ...AB...A tylko dokleić P i L "w wykropkowane miejsca"
    Z pewnością usunę oznaczenia Classic i wersje silnika. Plan realizacji to działeczka w przyszły weekend 🙂

  • literkę L możesz wziasc z napisu felicia. Chyba wszystkie literki są takie same. Będziesz musiał usunąc ostnie A, bo L jest szersze od I. Plan fajny 🙂 <!-- s:) -->

  • Dobre, podoba mi się, ja miałbym z tym lekki kłopot bo zwą mnie - ŻWIREK 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="SkodaFabia"]sporo ludzi mówi na mnie Pablo stąd mój pomysł by na klapie bagażnika zamiast napisu FABIA dać napis PABLA, byłoby że Skoda Pabla nie ? 😛 <!-- s:P -->

    niestety brakuje mi literek P i L do wyrazu PABLA. [/quote]
    zawsze możesz wykonac napis metodą ploterową, link do [url=http://www.allegro.pl/item359330154_naklejki_na_twoje_zyczenie_bardzo_tanio.html]ALLEGRO[/url]
    projektuje napis i w przyszłym tygodniu wysyłam zamówienie 🙂

    [quote="MirekS"]Dobre, podoba mi się, ja miałbym z tym lekki kłopot bo zwą mnie - ŻWIREK 🙂 [/quote]
    SKODA ŻWIRKA
    dobre :super:

  • [quote="SzkodaFabia"]sporo ludzi mówi na mnie Pablo stąd mój pomysł by na klapie bagażnika zamiast napisu FABIA dać napis PABLA, byłoby że Skoda Pabla nie ? 😛 <!-- s:P -->

    niestety brakuje mi literek P i L do wyrazu PABLA. Z odrobiną szczęścia P miałbym z napisu SUPERB ale L ? chyba bym musiał posklejać z elementów. Poza tym nie mam na razie okazji sprawdzić rozmiarów literek z Superb czy są takie same jak nasze ale pomysł w realizacji 😛 Może by nawet się udało ze nie musiałbym usuwać literek ...AB...A tylko dokleić P i L "w wykropkowane miejsca"
    Z pewnością usunę oznaczenia Classic i wersje silnika. Plan realizacji to działeczka w przyszły weekend 🙂 [/quote]

    literki chromowane dostaniesz na allegro dział tuning - powodzenia :piwo:

  • [quote="Dixon"]Oznaczenia swoją drogą a czy ściągał ktoś może listwy z drzwi?? Ja właśnie się przymierzam do ściągnięcia razem z oznaczeniem modelu ale przyznam się ze nie wiem jak się za to zabrać... Na allegro widziałem krążek do usuwania pozostałości po kleju i czy może ktoś z Was go użył do demontażu?? Proszę o podzielenie się informacjami. Pozdrawiam[/quote]

    Z poprzedniego auta po zdjęciu znaczków klej usunął mi blacharz - właśnie jakimś krążkiem... 30 sek. roboty, koszt: na 3 piwa

  • jak myślicie lepiej z czy bez oznaczeń? póki co to virtual.. ale kto wie.. chyba wyczyszcze klape.

    http://img18.imageshack.us/my.php?image=dsc0917a123.jpg<!-- m -->

  • Lepiej bez w poprzedniej fabce tak miałem, w tej jeszcze nie.

  • Ja bym wolał bez oznaczeń jedynie może zostać znaczek marki

  • oznaczenie od F2
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/752a1ba4e5cd4180.html<!-- m -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-09-2010, 16:00[/i] ][/size]
    i na pysku
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4cd33f676398927b.html

  • U mnie oznaczenie M[color=#F00800]PI[/color] usunął złodziej - zostały dwie rysy :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • Hello, dziś męczyłem się nad usunięciem napisu FABIA i oznaczenia silnika z Klapy,
    15 min zabawy żyłką i po Fabii i oznaczeniu (chciało by się powiedziec nie było śladu) ale był...i to bardzo chamski klej 😆
    w ruch poszła benzynka ekstrakcyjna i gąbka. po starciu "F" zwątpilem i wziąłem cięższe działa...

    Eliptyczny kawałek plastyku od klucza i zacząłem trzeć, w 40min uporałem się ze wszystkim (najgorszy był pasek od oznaczenia silnika) wpierw grudki kleju, potem maziaje, aż do całkowitego zmycia, zauważyłem że zdrapywanie nie ostrym, plastykowym narzędziej daje najlepsze rezultaty, ale klej musi być mokry, od benzynki, wtedy nie ma rys, jak tylko przysychało dostawało zamoczoną gąbką w benzynie po oczach...

    wszystko pięknie ładnie, 0 kleju, 0 rys ale został kontur napisu fabia i prostokąta od oznaczenia silnika? teraz pytanie czy to zejdzie z czasem czy nie? bo wygląda jakby ktoś ultra cienkim nozykiem to na lakierze wyrysował KONTURY w miejscu starych napisów i oznaczeń.

    dziwne, może nie zeszło do końca, albo tak było przyklejone, jakieś sugestie?

  • u mnie tez zostalo ... po kilku myciach i polerkach samo zejdzie