Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Żarówka H7

Temat utworzony · 122 Posty · 25632 Wyświetlenia
  • Przeczytalem caly topic i mam pytania:

    1. Co to sa przewody oporowe? po co montowac?, gdzie ? jak? 🙂 <!-- s:) -->
    2. Co myslicie o zarówkach pseudo ksenonowych? Daja lepsze swiatlo niz halogeny? Ktos chwalil zarowki z hipermarketu, ja czytalem ze nie warto zadnej zarowki z hipermarketu kupowac. Ile w tym prawdy niewiem.
    3. jaki jest koszt wymiany swiatel na prawdziwe ksenowy? co trzeba wymienic? mozna to zrobic samemu czy warsztat potrzebny.
  • jezdzilem na takich wynalazkach z "hipermarketu" i nie narzekalem 😛 rzekomo to one daja tylko wiecej ciepla co udowodnil "Auto Swiat" ale napewno jest ladniejszy efekt jak ma sie wymienione wszystkie zarwoki w kloszu 🙂 <!-- s:) -->

    co do prawdziwych ksenowow (nie zarnikow) to mozna kupic je od 1500 zl do 1800 :hyhy: za uzywane 🙂 jak i oczywscie kilka tysiecy w ASO :cenzura:

    osobiscie polecam zamontowac xenony :super: ale to juz zalezy jaki kto ma fundusz ma modernizacje w fabce :ups:

  • A Ty Wojtas co masz zamontowane? Moze jakies fotki? 😛 <!-- s:P --> I jaki koszt?

  • wszystko w swoim czasie 😛 <!-- s:P -->

  • coz za konkretna odpowiedz :mur: <!-- s:mur: -->

  • [quote="Jimmy"]

    1. Co to sa przewody oporowe? po co montowac?, gdzie ? jak? 🙂 <!-- s:) -->
      [/quote]

    Te przewody montuje się po to by się nie paliły tak szybko żarówki - niestety to ból w fabii, ja mam inny bardzo skuteczny sposób stosowany przeze mnie, [b]Zygusa[/b] i może innych do tego bezpłatny i na żarówkach jeżdżę od lat.

  • Masz na mysli nie odpalanie auta przy zapalonych swiatlach... tez tak robie :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="Jimmy"]Masz na mysli nie odpalanie auta przy zapalonych swiatlach... tez tak robie :super: <!-- s:super: -->[/quote]

    Tak jest i do tego dorzucam jeszcze gaszenie silnika przy wyłączonych już światłach.

  • [quote="MirekS"]
    Te przewody montuje się po to by się nie paliły tak szybko żarówki[/quote]

    Podobno nawet byla na to akcja jakas serwisoa, ze w raamch gwarancji montowali je gratis. Pisze podobno bo jak powiedzialem ze mi sie czesto zarowki przepalaja, to tak moga mi zamontowac te przewody ale po 30zl od lampy bodajze

  • [quote="Zygus"]w raamch gwarancji montowali je gratis. Pisze podobno [/quote]
    Ja mam gratis

  • [quote="Zygus"]Podobno nawet byla na to akcja jakas serwisoa[/quote]

    Jak to w skodzie, jest akcja serwisowa na to na tamto, tylko dziwnym zbiegiem okoliczności o tym nigdy publicznie nie wiadomo :idiota: <!-- s:idiota: --> .

  • [quote="kros"][quote="Zygus"]w raamch gwarancji montowali je gratis. Pisze podobno [/quote]
    Ja mam gratis[/quote]

    Mi rowniez zamontowali gratis - powiedzialem jedynie, ze jedna zarowka cos mi sie przepala za czesto..

  • [b]Wojtas [/b]mozesz polecic jakies konkretne zarowki pseudo ksenony? Jakiej firmy uzywales? ostatno widzialem jakies "gold" ksenon w geancie za niecale 40zl/2sztuki.

    Wieksza emisja ciepla wplywa jakos negatywnie na reflektor? moze go stopic?
    Jesli wejdzie obowiazek jazdy na swiatlach przez caly rok, to w upalne dni temperatura w kloszu moze byc za wysoka?

  • Polecam poczytac ten temat -----> [url=http://sliz.avx.pl/forum/viewtopic.php?t=1489]LINK[/url]

  • Ma moją Fabke już prawie siedem lat od 2000 roku i spaliła mi się dopiero 3 żarówka.
    Na oryginalnych jeździłem 4 lata a na philpsach premium niecałe 3 lata

  • [quote="wolfmk"][quote="kros"][quote="Zygus"]w raamch gwarancji montowali je gratis. Pisze podobno [/quote]
    Ja mam gratis[/quote]

    Mi rowniez zamontowali gratis - powiedzialem jedynie, ze jedna zarowka cos mi sie przepala za czesto..[/quote]

    Co trzeba zrobić żeby wymienili za free te przewody w ASO? Ja już mam dość, w roku Fabia pali dwa komplety, a teraz jak trzeba jeździć cały rok, to pewnie spali ze cztery.

  • [quote]Co trzeba zrobić żeby wymienili za free te przewody w ASO?[/quote]

    To chyba zalezy od ASO bo mi tego za free nie chcieli zrobic. Takze jezdzic po roznych, moze w ktoryms sie uda 😄 <!-- s:D -->

  • Ja mam takie trochę lamerskie pytanie. Zauważyłem, że czasem miga mi lewe światło. Prawdopodobnie żarówka do wymiany. Po otwarciu maski trochę się zdziwiłem (Fabie kupiłem tydzień temu), ponieważ akumulator jest bardzo blisko lampy i nie wiem czy jest możliwa wymiana bez demontażu jakichś elementów.
    Próbowałem szukajką na forum znaleźć instrukcję lecz nic nie znalazłem. Podejrzewam więc że to jest dosyć proste

    Mogę prosić o jakąś podpowiedź. Nie bardzo chcę eksperymentować.

  • Nie trzeba nic demontować poza czarną zaślepką, która jest na zatrzaskach, zanim jednak się za nią weźmiesz proponuję poćwiczyć ściąganie na prawej lampie, a potem zgrabna dłoń w wąską szczelinę i działanie nie co po omacku.

  • dziś zauważyłem, że "padła" mi jedna żaróweczka...myślałem o kupnie H7 philiphsa lub OSRAM LIGHT POWER, jednak po przeczytaniu jednego forum na temat tych drugich odpuściłem...podobno 4-5tygodni i padają, więc po co wydawać większą kasę w tym przypadku 69zł +przesyłka....zdecydowałem , że wypróbuję coś takiego: http://moto.allegro.pl/item367462139_zarowki_h7_xenon_superwhite_100w_prezent.html<!-- m --> co Wy na to, jakieś spostrzeżenia?

    pozdrawiam