Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Żarówka H7

Temat utworzony · 122 Posty · 25632 Wyświetlenia
  • [quote="Ciacho"]co do Tungsramów, to ja również je używam i muszę przyznać że są nie do zajechania (wyświecenia)[/quote]
    Ja też ..i popieram naprawde dobre ( mam zwykłe bez bajerów ) o ile Tungsram robi jakieś inne.

  • [quote="omron"]Ktoś już chyba tutaj mówił o nie uruchamianiu auta
    na włączonych światłach i gaszeniu świateł przed wyłączeniem stacyjki - stosuję i jest OK.
    [/quote]

    Ja to wprowadziłem na forum poprzez znajomego elektryka. Co do żarówek stosuję Tungsramy i mam święty spokój z spalaniem już w drugiej fabce.

  • a jak by wstawić w kable w lampie stabilizator napięcia :?: <!-- s:?: -->
    piszecie o firmie tungsram też mam tylko że tym razem zwykłe a wczeniej miałem te
    http://www.allegro.pl/item464451651_zarowki_h7_tungsram_sportlight_bluish_50_wawa.html
    i powiem że fajnie świecą tylko szkoda że można się rok nacieszyć nimi :looka:

  • stabilizator? po co ?

  • bo to chyba przez skoki napiecia się pali

  • też mam ten problem z przepalającymi się żarówkami
    Fabkę mam niecałe 1,5 roku a już przepaliłem:

    • 2kpl Philips X-TREME POWER +80%
    • 1kpl OSRAM COOL BLUE
      i teraz mam założone Lucasa White ...
      słyszałem że na allegro bywają jakieś kable oporowe
      ale jakoś niemogę nic takiego znaleźć :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->
  • i kolejne dwie żarówki przepalone :mur: <!-- s:mur: -->
    Ma ktoś jakiś pomysł na te żarówki :?:
    Może coś takiego jak dioda zenera by zdało egzamin
    a może werystor
    ??????????????????????????????????

  • kable oporowe kupisz w ASO nie sa drogie

    proponuje najpierw odpalić silnik potem włanczac światła

  • Recepta na sukces to normalne, najzwyklejsze żarówki z cpn-u firmy TUNGSRAM - bardzo długo wytrzymują, polecam 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Ciacho"]najzwyklejsze żarówki z cpn-u firmy TUNGSRAM [/quote]
    Potwierdzam . Na orginałkach jeździłem 3 lata a na Tungsramach ( cena ok 20 zeta za szt.) już ponad 2 lata.
    Nie odpalam silnika z włączonymi swiatłami i faktycznie może coś w tym jest.

  • No ale o czym tu dyskutowac?? Wszystkie zarowki z PLUSEM maja krotsze wlokna wolframowe, a przez to szybciej sie zurzywaja od temperatury mimo ze daja bielsze swiatlo, jedyna pewna opcja to ksenony, na dluzsza mete bardziej sie oplacaja 😄 <!-- s:D -->

  • zamiast kabli oporowych można zmieć kabelki na cieńsze i też spadnie napięcie. Co do xenonów czytałem gdzieś ze musi być:
    -spryskiwacze
    -samopoziom (czy jak się to nazywa)
    -gładkie szkoło
    do tego ostatniego mam pytanie, ponieważ Fabia posiada takie coś ale nie ma soczewek czy te seryjne nadają się do xenonów :?: <!-- s:?: -->

  • zarówki H7 miaja to do siebie ze sie czesto przepalaja .. nic nie poradzwimy . moze philips long life .. nie wiem czy dobrze pisze ale jest cos takiego ..

  • Zarowka zawsze sie spali - pytanie tylko kiedy 😜

  • [quote="kornat"]do tego ostatniego mam pytanie, ponieważ Fabia posiada takie coś ale nie ma soczewek czy te seryjne nadają się do xenonów [/quote]
    Znawcą w temacie nie jestem ,ale chyba masz na myśli HID ( czyli taki pseudoXenon). Z tego co kiedyś o tym czytałem to prawdziwy Xenon to żarówka i lampa natomiast HID to przetwornica z żarówką , którą można załozyć do zwykłych lamp...tylko nie wiem czy przejdzie przegląd.... I nie wiem czy nasze odblaski wytrzymają taką temperaturę.

  • [quote="melony"]i kolejne dwie żarówki przepalone :mur: <!-- s:mur: -->
    Ma ktoś jakiś pomysł na te żarówki :?:
    Może coś takiego jak dioda zenera by zdało egzamin
    a może werystor
    ??????????????????????????????????[/quote]

    Wielokrotnie pisałem na forum [b]nie gaś i nie odpalaj silnika na włączonych światłach[/b].

  • [quote="koko"]ale chyba masz na myśli HID [/quote]
    dokładnie tak, chodziło mi o taki zestawik HID 4300K

  • [quote="MirekS"]Wielokrotnie pisałem na forum nie gaś i nie odpalaj silnika na włączonych światłach.[/quote]
    właśnie tak robię (jestem na to uczulony) ale niestety efektów nie widać

    [quote="koko"]nie wiem czy nasze odblaski wytrzymają taką temperaturę[/quote]
    z tego co słyszałem to temperatura HID'ów jest wręcz niższa niż zwykłych żarówek

  • [quote="melony"][quote="MirekS"]Wielokrotnie pisałem na forum nie gaś i nie odpalaj silnika na włączonych światłach.[/quote]
    właśnie tak robię (jestem na to uczulony) ale niestety efektów nie widać
    [/quote]

    W takim razie załóż te kabelki oporowe, w ASO montowali to podobno bezpłatnie ktoś na forum kiedyś pisał.

  • [quote="koko"][quote="kornat"]do tego ostatniego mam pytanie, ponieważ Fabia posiada takie coś ale nie ma soczewek czy te seryjne nadają się do xenonów [/quote]
    Znawcą w temacie nie jestem ,ale chyba masz na myśli HID ( czyli taki pseudoXenon). Z tego co kiedyś o tym czytałem to prawdziwy Xenon to żarówka i lampa natomiast HID to przetwornica z żarówką , którą można załozyć do zwykłych lamp...tylko nie wiem czy przejdzie przegląd.... I nie wiem czy nasze odblaski wytrzymają taką temperaturę.[/quote]

    Pragne sie z Toba nie zgodzic. :kijemgo: HID i Xenon to dokladnie to samo tylko inaczej nazwane 😉 . Po drugie temperatura jest UWAGA nizsza niz przy halogenach 🆗 . Wiem bo sprawdzilem to doswiadczalnie (co nie znaczy ze masz chwytac zarnik gola reka). Nie ulega watpliwosci ze zarniki nalezy (sic!) montowac w reflektorach soczewkowych, bo nie beda oslepiac ludzi ( jak widze ludzi z ksenonami w lustrach to mam ochcote wziasc mlotek i im porozbijac takie wynalazki :krzeslem: ). Ja mam juz w swojej i jest super idealnie ustawiony zakres swiecenia, a przy okazji ta jakosc warto bylo wydac pare zlotych i wydaje mi sie ze w porownaniu do wymiany kompletu zarowek H7 co jakis czas, inwestycja mi sie dosc szybko zwroci. Teraz montuje jeszcze spryskiwacze ale to moje widzi mi sie :hyhy: <!-- s:hyhy: --> .

    Co do przegladu to sa dwa wyjscia:

    1. albo masz zaufanego pana Mietka w jakims serwisie ktory da Ci pieczatke
    2. albo montujesz spryskiwacze i nie maja juz sie do czego przyczepic, bo zyroskopowy system regulacji swiatel mozna wylaczyc, zreszta na polskich drogach jest on raczej przeklenstwem niz zaleta. Poza tym jak maja sprawdzic czy masz zyroskop??