Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1][F2] Ile można maksymalnie wlać do baku

Temat utworzony · 36 Posty · 25949 Wyświetlenia
  • Dzięki za informacje.

  • hej, wie ktoś może jaki litraż ma bak fabii 1.2 HTP (AZQ) 64km ? Bo wydaje mi się że jest przedziwnie mały. Ostatnio jak miałem tak na oko 1/4 na wskaźniku paliwa (czyli 3/4 do dolania), to jak dolałem raptem 10-11 litrów to mi strzałka przeskoczyła na prawie całkowicie na drugą stronę, tzn obstawiam że jakoś koło 80-85%. To trochę dziwne , czy to normalne że tak się przesuwa mocno a po prostu później i tak da rade dolać jeszcze kolejne 10-15?

  • tak. normalne. zeby wlac na pol wskaznika, wystarczy 10 l. zeby wlac do pelna, trzeba kolejnych 30 😉 <!-- s;) -->

  • przy zalaniu całego zbiornika, na początku wskazówka (żebraka), bardzo wolno opada, ale po przejechaniu około 200 - 250 km, spada w dół jak Małysz ze skoczni 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam,
    Jakież było moje zdziwienie :szok: , kiedy podczas tankowania do 45 litrowego baku weszło mi 48,75l. W pierwszej chwili pomyslałem że stacji paliw coś kombinują, ale jak tutaj sobie poczytałem to wiem, że tak może być. :super: <!-- s:super: -->

  • Ja dziś wlałem 52,08 litra ropy i 301zł nie moje 😞 , ale bak full :hurra: <!-- s:hurra: --> .

  • Dzis operator na stacji zalal mi do Fabisi 57.6l. Spisalem dane stacji, porobilem zdjecia, mysle: bede sie sadzic.
    a tu czytam watki i widze, ze to zadne oszustwo ani cuda na kiju:)
    Szkoda, ze gruba instrukcja obslugi nic nie wspomina o takiej mozliwosci. Pracownicy stacji mieli by mniej nerwowych klientow 🙂 <!-- s:) -->

    Pozdrawiam

  • [b]qboslav[/b], ale to ani dobrze, ani źle .... ja tak robiłem jak w trase jechałem lecz też nie zawsze ( diesel) i paliwo od razu schodziło z tego "drugiego" zbiornika.
    w przypadku benzyny nie mam zdania , ale przez forum gdzieś się przewinął temat o pochłaniaczu par benzyny.
    może inni koledzy wskażą ten temat lub się wypowiedzą.

  • od nowości...czyli już 11 lat leje 52 litry od momentu zapalenia rezerwy..czyli dochodzi jeszcze 5 litrów....łącznie 57. Leje tak bo pewnego dnia jak była nowa chciałem własnie sprawdzić ile wejdzie paliwa......a potem zawsze chciałem porównać zasięg na tych 52 litrach.....no bo zawsze właśnie tak tankowałem. Ktoś pisał, że nie wolno, że będą błędy...nigdy nie miałem żadnych błędów lub jakichklwiek problemów z tym związanych.

    Także dziwne to bardzo....ale wchodzi aż 13 litrów więcej niż podaje producent. W moim drugim aucie, tzn Zafirze ledwie 2 litry można dolać.

  • Ja zawsze leje do pierwszego odbicia. Nawet w trasie robi sie przerwy częściej niż co jeden bak, więc można dolac, a z tego co słyszałem, przelewanie nie jest zdrowe dla samochodu.
    W układzie jest pewna równowaga między fazą ciekłą i fazą lotną. Ta równowaga przesuwa się w zależności od temperatury i ciśnienia. Skoro ktoś stwierdził, że jest na to potrzebne X miejsca, to pewnie z kosmosu tego nie wziął.

  • Z tego co wiem z innych forow to w Fabkach benzynowych w zbiorniku wyrownawczym jest filtr weglowy, ktorego sie zalewac nie powinno.
    W dieslach ten zbiornik jest pusty i mozna go zalac.
    Ja czasami przed dluga podroza tankuje na full.
    Nie tankowalbym, gdybym mial auto z pelnymi zbiornikami zostawic
    gdzies na sloncu.

  • w Fabii I benzynie potrafilem wlac 50 litrow spokojnie... teraz w dieslu probowalem dobic na maxa ale jakos nie idzie to tak latwo jak w benzynie... doleje 2 max 3 litry ponad norme i zaraz rozlewam co mnie strasznie wpienia... juz mi sie kilka razy zdarzylo wylac troche ...

  • Z uwagi na to, że musi funkcjonować odpowietrzanie zbiornika (czyli świeży dopływ powietrza do zbiornika a upust gazów w przypadku zwiększenia objętości paliwa i ciśnienia gazów w zbiorniku) konieczne jest nie zalewania baku do pełna. Ba, w autach znajdują się filtry węglowe na tym odpowietrzeniu, które po zalaniu potrafią nieźle blokować dostęp powietrza do zbiornika i wtedy występują kłopoty z dostarczaniem paliwa do silnika.
    Ja zawsze dolewam do tzw. pierwszego strzału w pistolecie - i nigdy mnie nie spotkało nieszczęście w postaci zbyt małej ilości paliwa w pompie wtryskowej, tym bardziej, ze litr - dwa dodatkowe litry paliwa nie czynią ratunku, gdy tak naprawdę przyzwyczajony jestem do tankowania gdy strzałka poziomu paliwa w zbiorniku spada na rezerwę - staram się nawet tankować jak najszybciej, aby nie zapaliła się lampka rezerwy.
    PS. Dodam, ze w moim zbiorniku mieści się 60 l ropy, z czego rezerwa - zmierzona - wynosi 12 l, a lampka kontrolna zapala się przy 11 l, co spokojnie pozwala na wybranie momentu tankowania na żądanej stacji paliw, a nie na przypadkowej.
    Dla ciekawości - te 60 l starcza mi na miasto na ok. 650 - 700 km; w trasie dotychczasowy mój rekord to pokonanie odległości B-rd - Rotterdam (baza promowa EUROPORT) 1070 km bez tankowania w trasie (tankowanie dopiero w Anglii).

  • w Fabii chyba nie bylo zbiornikow 60 litrow^^ wiec pochwal sie przy okazji czym jezdzisz 😜 bo to zmienia postac rzeczy jesli chodzi o spalanie;P

  • fabią 1,4 16 v; czasem 1,4 64 KM a na co dzień primera p12; co oczywiście nie zmienia zasad napełniania zbiorników - zawsze do pierwszego odcięcia na pistolecie.

  • [quote="kaliope"]od nowości...czyli już 11 lat leje 52 litry od momentu zapalenia rezerwy..czyli dochodzi jeszcze 5 litrów....łącznie 57[/quote]

    Mamy ten sam silnik .. tyle że moja F1 ma 9 lat .. i lejąc w momencie zapalenia się rezerwy wchodzi mi 38 l do pierwszego wybicia 😄 <!-- s:D -->

    Spory masz ten zbiornik 😛