Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Ruszający się fotel przedni

Temat utworzony · 41 Posty · 13920 Wyświetlenia
  • Mam mały problemik z fotelem kierowcy.
    Jak jadę po dziurach on poprostu jest nie stabilny ,,rusza się,,
    Podobnierz jest to wada która dotyczy większość fabi , golfów i volkswageno podobnych.
    Czy można coś z tym zrobić nie wymieniając fotela ????

    Pozdrawiam
    Mariusz

  • Ja niestety też mam ten problem.. rusza się w przód i tył. (nie na szynach)

  • Potwierdzam, fotel pasażera jest u mnie niestabilny. Podobno bardzo szybko wycierają się szyny prowadzące fotela, a że są częścią integralną podłogi samochodu no to mamy problem 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="comfort"]Potwierdzam, fotel pasażera jest u mnie niestabilny. Podobno bardzo szybko wycierają się szyny prowadzące fotela, a że są częścią integralną podłogi samochodu no to mamy problem 😞 <!-- s:( -->[/quote]
    Ale u mnie jest to na fotelu kierowcy.. Na pasażera nie wiem, bo nie siedzę tam 😛

  • [quote="mariomario"]Czy można coś z tym zrobić nie wymieniając fotela ???? [/quote]
    prawdopodobnie "odkleiły" się nakrętki które sa wspawane w elementy podłogi .
    [img]http://www.fcp.pl/forum/album_pic.php?pic_id=405[/img]
    po odsunięciu wykładziny z boku garbu można dostać się do nich ale łatwe to nie jest.

  • [quote="kapi"][quote="mariomario"]Czy można coś z tym zrobić nie wymieniając fotela ???? [/quote]
    prawdopodobnie "odkleiły" się nakrętki które sa wspawane w elementy podłogi .
    [url=http://www.fcp.pl/forum/album_pic.php?pic_id=405]Obrazek[/url]
    po odsunięciu wykładziny z boku garbu można dostać się do nich ale łatwe to nie jest.[/quote]

    haha dobra diagnoza 🙂 <!-- s:) -->

    W tych fotelach sa podkladki z wlokna miedzi, ktore sie z czasem wycieraja i wypadaja. Najczestrza przypadlosc. Podkladki sa montowane do mechanizmu podnoszenia gora/ dol (regulacji wysokosci).
    Sa 2 drogi naprawy fotela : wymienic stelaz pod tylek na uzywke (mozna kupic caly sprawny fotel) lub nowy (ok 1200zl 😛 ) z regulacja podnoszenia lub wymienic stelaz na sztywny - bez regulacji wysokosci - wtedy problem nie powinien sie pojawic, bo tych stelazach nie ma tych podkladek.

  • Ale ja przykładowo mam ubogą wersję bez regulacji wysokości siedziska i niestety też mam luzy:(

  • [quote="comfort"]Ale ja przykładowo mam ubogą wersję bez regulacji wysokości siedziska i niestety też mam luzy:([/quote]
    Na fotelu pasażera chyba nie było regulacji wysokości, tylko na kierowcy.

  • Ja mam regulację po stronie kierowcy, ale nie wiem czy to wina samego fotela czy też stelaża. Muszę to zobaczyć. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->
    Wydaje mi się ze rusza się sam fotel, ale muszę to na 100% sprawdzić.
    Niby głupota ale jest to denerwójące.

  • [quote="comfort"]Ale ja przykładowo mam ubogą wersję bez regulacji wysokości siedziska i niestety też mam luzy:([/quote]

    zalezy o jakich luzach mowimy. Lekkie luzy ma kazdy fotel nawet nowy. O luzach wiekszych denerwujacych pojawiajacych sie z czasem, opisalem wyzej.
    Jezeli macie regulacje po stronie pasazera to mozecie miec fotel z anglika. Chyba ze dawali w pakietach do skody na prawa strone - tego nie wiem.

    to co opisalem to sa typowe usterki fotela. Jasne ze kazdy fotel moze miec co innego wyrobionego, z polamanym stelazem wlacznie. Ciezko dlatego diagnozowac auto przez internet.

  • [quote="Hildek"]zalezy o jakich luzach mowimy. [/quote]
    od tego trzeba zacząć - 😉 <!-- s;) -->
    ja akurat trafiłem na zerwaną nakrętkę u siebie.

  • ja mam regulacje z obydwóch stron. Po stornie kierowcy niestety też mi lata fotel 😕 <!-- s:/ -->

  • Patrzyłem u siebie. Szyny przykręcone do podłogi trzymają się i nie ma na nich luzu.. Luz jest gdzieś wyżej. 😞 <!-- s:( -->

  • u mnie rusza się szyna jak i siedzenie i nie wiem od czego zacząć. 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="mariomario"]u mnie rusza się szyna jak i siedzenie i nie wiem od czego zacząć. 😕 <!-- s:/ -->[/quote]
    Zacznij od szyny.. Bo wiesz co z nią trzeba zrobić 😉

  • [quote="zdono"]
    Na fotelu pasażera chyba nie było regulacji wysokości, tylko na kierowcy.[/quote]

    Moja fabka ma fabrycznie fotele z poduszkami oraz regulacją: kierowca jak i pasażer 🙂 <!-- s:) --> .

  • Słuchajcie....
    Wczoraj doszedłem co się rusza...
    U mnie rusza się sam fotel, jeśli chodzi o prowadnice to są w porządku.

    Pytanie , Co mu jest skoro prowadnice są ok. ????
    Może ktoś to robił i podzieli się swoimi doświadczeniami...

    Wydaje mi się , ze trzeba wyjąć cały fotel/.....Czy mam rację >?>??? 😐 <!-- s:| -->

  • [quote="mariomario"]U mnie rusza się sam fotel, jeśli chodzi o prowadnice to są w porządku.[/quote]
    U mnie też.

    [quote="mariomario"]Może ktoś to robił i podzieli się swoimi doświadczeniami...

    Wydaje mi się , ze trzeba wyjąć cały fotel/.....Czy mam rację >?>??? [/quote]
    Jak będzie pogoda to ja się za to zabieram, bo zaczyna mnie to bardzo irytować.. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • zdono...

    Jak będziesz to robił to napisz jak tam się dostać, i jak rozebrać ten fotel...??? :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->
    Ja jak będe miał czas to zajmę się tym w Piątek

    Pozdro.

  • [b]mariomario[/b], Ok, postaram się zrobić Foto historyjkę 😛 <!-- s:P -->