Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki przód

Temat utworzony · 231 Posty · 119866 Wyświetlenia
  • A co sądzicie o głośnikach Renegade RX-6.2C :?: <!-- s:?: -->
    http://allegro.pl/renegade-by-hifonics-rx6-2c-50-20000-dystanse-mdf-i2103616392.html

  • Koledzy, napotkałem na problem. Nabyłem po okazyjnej cenie komplet nowych głośników na przód. Mam zamontowany dystans 36mm, natomiast magnez z głośnika dotyka tej metalowej prowadnicy w drzwiach. Czy może on tak dotykać, czy powinien być jednak w nieznacznej odległości ? Czy może podłożyć coś jeszcze pod głośnik - tylko czy wtedy domknę tapicerkę ?

  • A jak opuszczamy szybę, to ona jest od wewnętrznej, czy zewnętrznej strony tej prowadnicy ? I drugie pytanie, dystans z "podkładką" będzie miał jakieś 39-40 mm, domknę tapicerkę ?

  • Witam. postanowiłem założyć konto po przeczytaniu wszystkich stron.

    zamówiłem głośniki Magnat Edition 216 odseparowane ze smyczkami.
    według specyfikacji w kilku sklepach głębokość wynosi 58mm Czy to znaczy że będą pasować w tym standartowym DYSTANSIE? Czy muszę do kupić jak tak to jaki? Z góry dzięki za odpowiedź.

  • 36 mm z mdf Ci wystarczy.

  • Czyli nie będzie pasować?
    😞

    albo inaczej wogóle po co ten dystans?

    sorry za takie pytanie ale jestem zielony w tych sprawach. 😉

  • [quote="Krawol"]albo inaczej wogóle po co ten dystans?[/quote]
    Dystans jest po to aby oddalić głośnik od prowadnicy szyby w drzwiach..

  • [quote="Krawol"]Witam. postanowiłem założyć konto po przeczytaniu wszystkich stron.

    zamówiłem głośniki Magnat Edition 216 odseparowane ze smyczkami.
    według specyfikacji w kilku sklepach głębokość wynosi 58mm Czy to znaczy że będą pasować w tym standartowym DYSTANSIE? Czy muszę do kupić jak tak to jaki? Z góry dzięki za odpowiedź.[/quote]

    Kolego Krawol do tych głośniczków potrzebne ci będą dystanse 30 najlepiej z mdfu, większe mogą stanowić problem w montażu tapicerki. Jeśli był byś zainteresowany posiadam taki komplecik, który zawala mi tylko miejsce. Co do ceny na pewno się dogadamy. Służę doradztwem przy montażu.

  • Panie i Panowie,

    Czy ktoś może jednoznacznie wskazać jakie głośniki pasują do przodu w Skodzie Fabii I i montują się bezproblemowo ??
    Szukam w miarę tanich (jak najtańszych), wystarczą mi 2 drożne (nie musi być tweeter osobno - będzie mniej pracy).

    Nie interesuje mnie dociskanie tapicerki czy wycinanie czegokolwiek - konkretna propozycja w stylu głośnik 16,5cm i dystans XX cm.
    Chciałbym zdemontować stary zestaw - zamontować nowy i po kłopocie.

    Nie znalazłem konkretnej informacji a przeszukałem cały temat.

    Czy np. [b]
    -Magnat PROFECTION 162[/b] lub [b]
    -JBL GTO 6528S[/b] lub [b]
    -Hertz DCX 170.3 [/b]
    o głębokości 45 mm będą pasowały do oryginalnych bez żadnych kombinacji ??

  • Jak w temacie, szukam głośników na przód, fabryczne się niestety rozleciały i "pierdzą". Jeśli chodzi o budżet to chciałbym się zamknąć w okolicach 300zł. Głośniki będzie napędzało radio JVC, 4x45W (teoretycznie). Wiem, że w tej cenie cudów nie ma, natomiast zależy mi, aby wycisnąć z tego budżetu co tylko się da. Polecicie coś?
    Aha, fabka jest w wersji "comfort", więc wysokotonowce są w trójkątach. Nie chcę głośników z tyłu. (bo muzyka ma być z przodu i bo najczęściej jeżdżę bez tylnej półki i z autem załadowanym pod sufit)
    [color=#FF0000]
    temat scalony
    pozdrawiam nicram [/color]

  • nie dubluj tematów zajrzyj tutaj a znajdziesz odpowiedź ----> http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7051<!-- m -->

  • Jakby co, to podałeś link do tego wątku :rotfl: <!-- s:rotfl: -->

    ale do rzeczy: 1. głośnik, to nie wiem, 2. to mój znajomy mi mówił, że ten kto chce JBL'ki, to robi głupotę, odradzam, na forum też chyba to było mówione. Hertzy ma zdono, niedawno montował, na forum na 100% było gadane 🙂 a i powinno ci wejsć na dystansie 45mm 😉
    Pozdrawiam

  • Ten temat przejrzałem i niestety jest w nim nieco burdel :] <!-- s:] -->
    Proponowałbym dla przejrzystości stworzyć coś na wzór forów komputerowych - przykładowe zestawy do 150/300/500/1000zł. W sklepach z car audio w każdym mówią co innego i niestety we wszystkich (no dobra, oprócz jednego) w których byłem panowie "specjaliści" patrzą tylko i wyłacznie na to jak audio napier***** basem. Trochę nie o to mi chodzi.

  • Witam posiadam skode fabie 1.9 tdi z 2004 r. kombi i chciałbym zmienić głośniki z przodu i z tyłu. Z tyłu są chyba bodajże 4x6 nie wiem czy jest sens je zmieniać ponieważ są one małe choć w sumie jak da się głośniej to zaczynają charczeć i nie mają w ogóle basu. Natomiast z przodu zdejmowałem już boczny panel drzwi pod którym zobaczyłem że głośnik nie jest na śruby tylko na nity i ma 13 cm a mam sony xplody 16,5 cm bądź byłbym skłonny zakupić inne ale nie wiem w sumie jak się zabrać do wymiany ponieważ te oryginalne są podłączone 4 kabelkami tzn to jest taka kostka czy jak to nazwać i wchodzi jakby w ten dystans oryginalny i czy jak rozwalę te nity choć w sumie nie wiem jak to się robi ale chyba trzeba je przewiercić to czy mogę nowe głośniki wsadzić w te dystanse czy muszę zakupić nowe. Proszę o pomoc bo nie chcę nic tam ciąć tylko poprostu zmienić głośniki żeby nie charczały a nie wiem też jakie dokładnie szukać chodzi mi o dokładne wymiary dziękuje za odpowiedzi

    dokładnie posiadam takie głośniki Sony Xplod XS-F1725 więc myślę że bez sensu wydawać pieniądze na inne
    jeszcze chyba bym musiał kupić coś takiego
    http://allegro.pl/glosniki-redukcja-vw-golf-polo-passat-lodz-zag13-i2474126952.html<!-- m -->
    i chyba taki dystans
    http://allegro.pl/dystanse-mdf-skoda-fabia-octavia-roomster-superb-i2469217064.html
    nie wiem czy jest odpowiedni do tych głośników sony i jak te dystanse się montuje do drzwi?

    zabrałem się za rozwiercanie tych nitów więcej chyba nabrudziłem niż rozwierciłem później chyba trzeba czymś wybić czy jak bo w dwóch już prawie łepków niema

  • Nadszedł czas na wymianę fabrycznego przodu na coś co mi wyżej zagra..
    Przeszukując alledrogo natknąłem się na 2 ciekawe oferty:

    Znane wszystkim: [b]Helix B62c[/b] - na początku byłem na nie stanowczo zdecydowany, ale spotkałem drugą ciekawą propozycję..

    [b]Hertz DSK 170.3[/b] - miał ktoś styczność z tymi głośnikami? Bo pierwszy raz je spotkałem..

    Głównie mi zależy na podniesieniu wysokich tonów i osiągnięciu czystrzego dźwięku.
    Głośniczki będą siedzieć pod samym radiem, bez wzmaka.

  • Panowie, pilna sprawa :!: Membrana z prawego głośnika poszła się rypać i zaczyna się to samo dziać w lewych drzwiach 😕 Pasuje mi zmienić i to jak najszybciej głośniki na PIONEERowe plus dodatkowo zamontować tweetery, również z tyłu. Jakie modele możecie mi polecić nie zwracając uwagi na gotówkę, szczególnie by grały czysto głośno i przejrzyście :?: 🙂 <!-- s:) -->

  • [color=#00FF00][b]Tofik[/b][/color] ja na twoim miejscu bym pozostał przy pioneerze bo mają sporo plusów np na + :

    • moc znamionowa/muzyczna
    • cena
    • pasmo przenoszenia - dość szerokie
      Miałem w poprzednim aucie pioneery 165 mm i fajnie grały
  • Żywot fabrycznych głośników dobiegł końca w zeszłym roku.

    Każdy ma swój limit cenowy, ale też i patrzy na jakość. Dlatego w swojej Fabce zdecydowałem się na dosyć popularny, [b]odseparowany zestaw Helix B62C[/b]. Do tego dedykowane dystanse i wszystko ładnie się zmieściło.

    W kwestii odtwarzacza zależało mi na wejściu CD, bo mam sporo klasyków na płytach, a i płyty często wpadają z Antyradia. Wybór padł na solidną w mojej ocenie jednostkę [b]Sony CDX-GT450[/b] + mini pendrive wystający na 5 mm z panelu radia, by mi czasem pasażer kolanem nie wyłamał. 😉 <!-- s;) -->

    Nie jestem wyrafinowanym melomanem, analizującym jakość każdego dźwięku, jaki wydobywa się z głośnika 😉 Nie sprawdzałem całości programami typu "car audio tester", ale subiektywnie oceniając - przy zamkniętych szybach (a drzwi nie wygłuszałem) jest to [b]dla mnie wręcz filharmonia![/b] 😉
    Tym bardziej, że w mojej Fabce nigdy nie było "umcy-umcy", a zawsze słychać rocka i alternatywnych, mocniejszych brzmień.

    Zdecydowanie polecam taki zestaw.

    [i]P.S.[/i]
    Jeżeli jest ktoś z Krakowa bądź okolic, posiadający wersję Combi, kto ma głośniki z tyłu w swojej karocy, prosił bym o kontakt.
    Zastanawiam się nad kupnem czegoś na tył, bo pasażerowie z tyłu mówią "zrób głośniej", gdy z przodu słychać aż nadto. Ale jak widzę zdania i opinie o dokładaniu głośników z tyłu są podzielone. Dlatego chętnie bym zobaczył 'na własne uszy', jak to się prezentuje.

  • Witam!
    Czy mógłbym otrzymać jednoznaczną odpowiedź czy woofery z zestawu Helixa B62C - wejdą w drzwi i jeżeli tak to na jakim dystansie ??
    Pytam ponieważ w samym wątku pojawiały wykluczające się opinie . . .
    Z tego co wyczytałem można trochę zyskać na ściągnięciu gumy z magnesu. . ile daje ściągnięcie gumy ? 1mm- 2mm ? Jeżeli 2 to z wyjściowych 61mm dostaniemy 59mm, a więc tak na granicy.

    Proszę o pomoc osób (m.in. mojego przedmówcę) mających styczność z tymi przetwornikami.

    Pozdrawiam.

  • Anybody help me ?
    Upraszczając pytanie - czy wchodzą, bez cudowania ( ze standardowo zapinającymi się boczkami), na jakim dystansie?

    Pozdrawiam.