Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnie zużycie paliwa w naszych fabiach

Temat utworzony · 392 Posty · 81210 Wyświetlenia
  • [quote="pietrass"]Wiem co pisze w instrukcji więc napisałem wyraźnie, że dostałem aneks (dodatek do instrukcji) i przytoczyłem co w nim napisano, dla zainteresowanych mogę zrobić focię i posłać na emila.[/quote]

    Wierze na słowo, cóż może 1.2 HTP "tak ma"

  • Witam,
    Naszą Fabią jeździ żona, nauczyłem ją paru zasad EcoDrivingu i myslę że przynosi efekt:
    Miasto: (rekord 4,2) ale na codzien ok 4,5(nawet ja tak nie potrafię)
    Trasa: 4,7(moja noga, prędkosć 110-120, jeżdżę dynamicznie)

    1. Moja fabia I 1.4MPI 60KM z LPG

    8,5 litra samego LPG, z benzyny przełącza się przy 30 stopniach. Jazda ani ekonomiczna, ani specjalnie dynamiczna - ot zwykłe dodawanie gazu 😉 <!-- s;) --> Miasto/trasa 50/50 w przybliżeniu.

    1. Służbowa fabia II 1.6 TDI, 75KM

    5,5 litra ON, większość w trasie z dość ciężką nogą. Z każdym zbiornikiem troszkę maleje (przyszły na początku grudnia i na ten moment dopiero 8 tys. km przebiegu). Ale na mniej niż 5l/100km raczej bym się nie nastawiał. :]

  • Witajcie , u mnie jest tak
    silnik 1,4 TDI 55kW, średnie spalanie w "trasie" 15-20 km to 4,6 według komputera , 4,3 według dolewki.
    Prędkość przyświetlna to może nie bo w zakresie 75-90 km/h.

  • Aż się muszę pochwalić, bo mnie ten wynik zaskoczył.
    Zatankowałem ostatnio V-power-a Racing, korzystając z promocji z LIdl-a.
    Ponieważ minął miesiąc od ostatniego tankowania, i zaczyna się znów ruch
    z cenami paliw - przedświąteczny - drożeją postanowiłem zatankować chociaż miałem wg wskaźników jakieś pół baku i przejechane 370 km.
    Jeździłem tylko po mieście głównie krótki odcinki, i co chwile przystawanie, na Toszeckiej to koszmar jak rozkopali początek ulicy. Część jazdy była też jeszcze w warunkach zimowych.
    Komputer wskazywał 7,7l/100km.

    A przy tankowaniu niespodzianka przy jeździe miejskiej, silnik po dotarciu na zimówkach (wąskich), wyszło 6,75 prawie litr mniej niż wskazywał komp. Mam nadzieję, że za szybko mi nie odbił pistolet na stacji, co się ostatecznie zweryfikuje przy następnym tankowaniu.

  • też miałem na lane 10 litrów racinga i fajnie się jeździ 😄 ale po mieście to tego się nie odczuwa. Ale na autostradzie to już inna bajka 🙂 <!-- s:) -->.

    [b]Pietrass[/b] napisz ile ci faktyczne spalało jej na 100 km. Mi wychodziło że jej pali około 5 litrów na autobanie przy autostradowej jeździe (120, 130).

    Lałbym ją do mojej fabićki ale boję się o uszczelkę pod głowicą żeby nie poszło se.. . ALe co jakiś czas to se troszkę tam naleje 😄

    Bo na tej 98 dynamic od lotosa to pali 5.7 średnio - to mi się wydaje że dużo jak na tsi.

    Bede musial wysmażyć e-mail do centrali Skody w CZ i zapytam się właśnie o tą v-power racing, ale najpierw muszę go ułożyć sobie po polsku 😄 Bo już potem to bedzie nieco łatwiej ale też trudno 😕

  • Podsumowując spalanie przebieg 2500km opony zimowe, trasy raczej krótkie do 70km 80% trasa 20% miasto styl jazdy spokojny, wg wskazań komputera ""średnie 6,2l /100km"" paliwo zwykłe 95 oktanów, zobaczę jeszcze na letnich oponach ale raczej niewiele się zmieni. Tak raczej będzie się kręciło od 6l do 8litrów na sto. Wszystkim optymistom ze spalaniem poniżej 5,5litra życzę miłych snów, drogi z górki i wiatru w plecy. Może wam się uda. Ewentualnie poprawić aerodynamikę jechać 2metry za tirem i nie jechać w deszczu.

  • jutro zmiana opon na letnie 🙂 wiec krotkie podsumowanie spalania w mojej rakiecie 😉 dzis trasa 1000km srednia predkosc okolo 135km/h (prawie cala trasa po autostradach) spalanie wg komputera 5,5 l, opony jak pisalem zimowe, auto zaladowane do pelna na moje oko jakies 200kg plus ja (ponad 100), tydzien temu ta sama trasa w druga strone prawie pustym autem i spalanie przy sredniej predkosci 145km/h wyszlo 5,3 zarwno wg komputera jak i wg moich obliczen 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="TOMUŚ"]

    [b]Pietrass[/b] napisz ile ci faktyczne spalało jej na 100 km. Mi wychodziło że jej pali około 5 litrów na autobanie przy autostradowej jeździe (120, 130).

    😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    Na zwykłym Vpowerze udało ni się zejść wg kompa na autortradzie A1 od Żor do Gliwic, a wsześnie Cieszyką w sumie jakieś 55 km jazdy do 4,9l/100 km, ale nieprzekraczając prędkości 120 km/h starałem się nie przekraczać 2,5 tys. obrotów.

    Co do Dynamika, przestałem go lać, bo nie zauważyłem większych różnic niż na zwykłej 95.

    Oczywiście dobrze byłoby wiedzieć, jak się Skoda ustosunkowuje do lanie paliw Vpower Racing, bo wyraźnie przestrzegają przed stosowaniem dodatków do paliw.

  • Ja mam pierwsze wyniki swojej jazdy :
    Pierwszy : 7,3 l/100km - miasto (Wrocław) - Pb95 Orlen
    Drugi : 6,58 l/100km A4 (raczej wycieczkowo) + mniejsze miasta - Pb95 BP

  • [quote="pietrass"]
    Oczywiście dobrze byłoby wiedzieć, jak się Skoda ustosunkowuje do lanie paliw Vpower Racing, bo wyraźnie przestrzegają przed stosowaniem dodatków do paliw.[/quote]

    Przestrzegają przed wlewaniem dodatków do paliwa w postaci buteleczki z magicznym płynem, których jest pełno w sklepach motoryzacyjnych i stacjach paliw. A nie zabraniają tankowania paliwa najwyższej jakości typu Verva, Suprema, czy Vpower. Właśnie o to chodzi, żeby te benzyny miały dodatki ulepszające paliwo, bo inaczej bez sensu byłoby je w ogóle tankować. Auto na takich paliwach zdecydowanie lepiej jeździ, ale nie z powodu wyższej liczby oktanowej, a właśnie z powodu tych dodatków. Podawałem artykuł na forum w tym temacie.

  • U mnie średnie spalanie liczone z 2600km zrobionych w zimie to 4,9l.

  • moja TSI - tylko miasto, w tygodniu narzeczona, więc jazda spokojna, ale sporo korków, w weekend - ja - czyli praktycznie cały czas na 70-80% możliwości auta - średnie spalanie 7,7l/100km, tankujemy Pb95 na BP.

  • Przelecialem cały temat i zauważyłem że nikt nie ma Fabii 1.4 16V 74kw/100km sedan czy ja jestem wyjatkiem? chciałem poczytac o autku bo mam je od kilku dni a tu pustki:(

  • Zależy co Cie interesuje. Może nie ma ogólnego tematu dot. twojego silnika ale są tematy gdzie na pewno przewija się ten silnik. Jeśli masz problem z jakimś podzespołem to po prostu dopisz się w temacie w tym przypadku silnik nie ma znaczenia.

  • NIe no szukam ogolnych informacji o tym samochodzie:) tzn wszystkiego;p jak sie sprawuje itp

  • Fabia jak Fabia, odnośnie silnika, mam nadzieje, że jesteś świadomy odnośnie tankowania E98?? 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="darnok90"]Przelecialem cały temat i zauważyłem że nikt nie ma Fabii 1.4 16V 74kw/100km sedan czy ja jestem wyjatkiem? chciałem poczytac o autku bo mam je od kilku dni a tu pustki:([/quote]

    Ja się do takiej przymierzałem, ogladałem nawet jeden egzemplarz i był całkiem fajny.
    Zrezygnowałem jednak z zakupu, ponieważ "nie da się"* założyć instalacji gazowej.
    Kupiłem 1,4 75KM.

    *tak słyszałem.

  • Da się założyć instalację, wbrew pozorom nie ma dużych różnic między tymi silnikami.

  • [quote="comfort"]Fabia jak Fabia, odnośnie silnika, mam nadzieje, że jesteś świadomy odnośnie tankowania E98?? 🙂 [/quote] comfort nie przesadzaj jakie 98 🙂 <!-- s:) --> mam taki silnik i wiem co mówie wg mojego odczucia to na 95 nawet lepiej działa

    co do LPG da się założyć co prawda ja nie mam ale kolega ma identyczną i ma gaz wpakowany