Witaj na forum Fabia Club Polska

Zablokowane drzwi

Temat utworzony · 29 Posty · 6202 Wyświetlenia
  • Witam dzisiaj wróciłem z pracy i zamkąłem auto (cetnralny zamek), potem gdy zszedłem do autka to drzwi kierowcy sie juz nie otworzyły :cenzura: , mimo że rygielek odskoczył, :zdziwko: wszytkie inne drzwi działają normalnie a drzwi kierowcy są zablokowane :zalamany: . Co moze być przyczyną?? Z góry dzięki za jakieś sugetie :padam: <!-- s:padam: -->

  • a rygielek od kieorwcy też sie podnosi??

  • [quote="kornat"]a rygielek od kieorwcy też sie podnosi??[/quote]

    Też się podnosi, drzwi puściły i dzałają teraz normalnie znowu 🆗 <!-- s🆗 -->

  • no to się zameczek przyblokował
    życzę miłego użytkowania 🙂 <!-- s:) -->

  • a ja mam tak, ze mi sie nie chcą otwierać czasem drzwi lewe tylne, otworze kluczykiem (centralny dokładany), chce otworzyć drzwi tylne a one nic, tak jakby dalej były zamknięte a dzyndzelek sie podnosi... Pomaga pociągnięcie za wewnętrzna klamkę - pomaga na parę otworzeń drzwi. Zjawisko nasila sie gdy jest dużo deszczu, czasem po myciu itp

  • może trzeba poprawić łączenie siłownika z rygielkiem... mogło się poluzować... pozdrawiam

  • Witam wszystkich klubowiczów,mam mały problem z zamkiem prawych przednich drzwi.Otóż wszystko jest ok pozatym że można je otworzyć byle jakim kluczykiem lub śrubokrętem,trzeba tylko włożyć kawałek śrubokręta w drzwi i otwarte.Słyszałem że to może być cięgno które jest zamało podciągnięte,tylko jak je naciągnąć.Dodam że niemam centralnego. Please! :help: <!-- s:help: -->

  • [quote="awos"]Witam wszystkich klubowiczów,mam mały problem z zamkiem prawych przednich drzwi.Otóż wszystko jest ok pozatym że można je otworzyć byle jakim kluczykiem lub śrubokrętem,trzeba tylko włożyć kawałek śrubokręta w drzwi i otwarte.Słyszałem że to może być cięgno które jest zamało podciągnięte,tylko jak je naciągnąć.Dodam że niemam centralnego. Please! :help: <!-- s:help: -->[/quote]
    zasniedzialy zamek. zapadki ustawily pod klucz i stoja. otworzyc to mozna to i moneta 10 gr. wymiana zamka albo dokladne wyczyszczenie i smarowanie. sprobuj zalac jakiegos odrdzewiacza tylko nie badziewne WD-40 a cos lepszego, wkladac i wyciagac klucz, pokrecic troche. powinno sie odblokowac. przy wymianie nie trzeba zmieniac klucza ! te zamki sa rozbieralne, zapadki mozna przelozyc bez problemow.

  • Wielkie dzięki,w najbliższy weekend może się za to zabiorę.Pozdro :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witam. Nie mogę otworzyć drzwi tylnych. Myślałem, że zamarzły na tych wielkich mrozach ale jednak coś tam się stało. Mam comforta z oryginalnym zamkiem centralnym. Podczas zamykania pilotem słychać, że siłownik chodzi, także on jest ok. Nie da rady otworzyć ani klamką zewnątrz, ani klamka wewnątrz. Dzyndzel w drzwiach jest wysunięty i się nie rusza w ogóle. Nie da się go wcisnąć na siłę, tzn mocno sprężynuje. Co się stało? Czy da rade rozebrać tapicerkę przy zamkniętych drzwiach?

  • coś sie wysypało w zamku.
    tak - tapicerke zdejmiesz, ale najpierw wyjmij kanape i oparcie. - bedzie wiecej miejsca.
    mysle że bez porządnego wytrychu sie nie obejdzie i od razu kup zamek - chyba że znajdziesz kogoś kto ci to otworzy.
    😕 <!-- s:/ -->

  • czyli od środka po zdjeciu tapicerki nie otworze sam zamka na zasadzie że cos pociągne....coś przekręce? Jak to sie niby robi?

  • [quote="kaliope"]czyli od środka po zdjeciu tapicerki nie otworze sam zamka na zasadzie że cos pociągne....coś przekręce? Jak to sie niby robi?[/quote]
    raczej nic nie zrobisz bez demolki zamka.
    u mnie jak zamek się zaciął to kolega dorobił wytrych i po zdjęciu uszczelki z drzwi a raczej jej "wytarganiu" przez szczelinę , wytrychem pociągnął za ząb w zamku i drzwi puściły. Długo trwała ta zabawa nim doszliśmy co trzeba zrobić by puściło.
    żadna linka ani zębatka w zamku nie były uszkodzone, blokada rodzicielska też nie była uruchomiona... do dziś nie wiem co było przyczyną, a po montażu nowego zamka wszystko działało normalnie.

  • [quote="kaliope"]musze kupić coś takiego?
    http://allegro.pl/zamek-drzwi-tyl-skoda-fabia-2010r-lewy-i2106878771.html<!-- m -->[/quote]

    Nie. To jest zamek do fabii z 2010 roku czyli F2.
    Ty masz F1 i do takiej musisz szukać zamka.

  • a ten?
    Czy jest tylko jeden rodzaj? Będzie pasować? Rozumiem że centralny zamek jest zintegrowany

    http://allegro.pl/zamek-drzwi-lewy-tyl-skoda-fabia-i-oryginal-tanio-i2077738432.html<!-- m -->

    czy poradzę sobie ze ściągnięciem tej blachy? Ona jest połączone ze szybą? Jak już zamek będzie na wierzchu do co tam trzeba 'pstryknąć' żeby się otworzył? Czy może trzeb go rozwalić i wyrwać?

  • bedzie mozna liczyc na jakas fotorelacje z operacji ?

  • [b]kaliope[/b], zanim cokolwiek klikniesz na aukcji to się upewnij czy to będzie pasowało. Fabie w tylnych drzwiach miały zamki z krańcówkami i bez. Jaki ty masz?
    Najlepiej dobrać zamek po numerze. Myślę, że w ASO jakbyś zapytał o numer zamka z Twojego auta to bez problemu Ci powiedzą. Da się to ustalić po numerze VIN.
    Majac numer możesz szukać w internecie. Ewentualnie wymontować zamek i spisać numer ale wtedy autko masz uziemione.

  • [quote="koleś"][b]kaliope[/b], zanim cokolwiek klikniesz na aukcji to się upewnij czy to będzie pasowało. Fabie w tylnych drzwiach miały zamki z krańcówkami i bez. Jaki ty masz?
    Najlepiej dobrać zamek po numerze. Myślę, że w ASO jakbyś zapytał o numer zamka z Twojego auta to bez problemu Ci powiedzą. Da się to ustalić po numerze VIN.
    Majac numer możesz szukać w internecie. Ewentualnie wymontować zamek i spisać numer ale wtedy autko masz uziemione.[/quote]

    a do czego są te krańcówki? Ja mam wersje comfort z oryginalnym centrlanym,

  • [quote="kaliope"]a do czego są te krańcówki? [/quote]
    :...: <!-- s:...: --> [url=http://www.fcp.pl/forum/search.php]>>klik<<[/url]