Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Akumulator

Temat utworzony · 90 Posty · 24325 Wyświetlenia
  • Jak kojarzę też miałem przerwę 0,8 u siebie tylko w NGK. Baterię naładowałeś, świece zmieniłeś, zastanawiam się czy nie uszkodziłeś listwy zapłonowej podczas demontażu lub montażu. Bo zmarznięta wiadomo ciężko schodzi i wchodzi. A na wolnych obrotach zimny i ciepły pracuje normalnie?

  • ciepły na wolnych obrotach chodzi równiutko, zimny przez ok. 2-3 s pulsuje w niedużym zakresie (normalnie utrzymuje nieco ponad 900 obr/min, a przy uruchamianiu skacze przez te 2-3s do ok. 1100 obr/min)...

  • Na [b]Twym[/b] miejscu pokusiłbym się jeszcze o wyczyszczenie i adaptację przepustnicy.

  • [quote="MirekS"]Na [b]Twym[/b] miejscu pokusiłbym się jeszcze o wyczyszczenie i adaptację przepustnicy.[/quote]

    No adaptacje by pasowalo.

  • a na czym ta adaptacja polega?

  • [quote="galileo"]... z kolei sprzedawca mówił mi, że ten większy nawet 5 lat pochodzi i problemu nie będzie, ale jakoś to do mnie

    To tłumaczenie sprzedawcy mnie nie przekonuje , jak już pisałem wyżej ja mam 44Ah . tak był fabryczne założony firmy AKUMA i już 8 lat śmiga. ale każdy ma swój rozum i zrobi jak zechce, ale rady sprzedawcy nie zawsze są w naszym interesie

    idzie ocieplenie "baterie" trochę oddychną 🙂 <!-- s:) -->

  • dzięki za porady. sam teraz nie dam rady tego zrobić (brak laptopa;/), pojadę do mechanika, ale w przyszłości spróbuję zrobić to samemu. rozumiem, że zwykłe interfejsy VAG pod USB dostępne na allegro za ok. 90-100 zł można bezpiecznie używać?
    napiszę, jak tylko zamknę sprawę. dzięki jeszcze raz:)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 12-02-2012, 09:28[/i] ][/size]
    witam ponownie. problem rozwiązany. o mechanika ostatecznie nie pojechałem, podpiąłem się sam pod kompa, wyświetliło mi 2 błędy: 16555- zbyt uboga mieszanka oraz 17978- zablokowany moduł sterujący. drugi prawdopodobnie spowodowany był jakimś zwarciem przy zakładaniu aku, pierwszy natomiast wynikał z... pękniętej obudowy filtra powietrza;/
    pękła najpewniej przy wybuchu gazu... tylko nie jestem pewny przyczyny tej eksplozji...
    na dniach podepnę się jeszcze raz, żeby sprawdzić, czy wszystko gra. wczoraj zrobiłem nim 800 km po Polsce i chodził bez zarzutu:) dzięki wszystkim za pomoc:)

  • Wybaczcie odświeżenie, ale skoro to wątek zbiorczy nie będę zakładał nowego.

    Tacie padł akumulator. Ma zamiar wstawić FIAMM 44 Ah. Fabia I 1.4 MPI w sumie golas - poza dokładanym centralnym i zwykłym radiem to nawet szyb w prądzie tam nie ma. Opinie o FIAMM są dobre, a 44 Ah wg internetów może być?

    EDIT Dodam, że był tam Five Star, który wytrzymał jakieś 7-8 lat (jesień 2010 wymiana) 45 Ah.

  • Jak masz wlepe w bagażniku lub w książce serwisowej to wśród tych wszystkich kodów jest zakodowany akumulator.
    Każdy dekoder vag rozszyfruje te kody.

    tapatalk