Witaj na forum Fabia Club Polska

Ubezpieczenie AC/OC

Temat utworzony · 20 Posty · 3230 Wyświetlenia
  • Hej, zbliża mi się termin wygaśnięcia polisy ubezpieczeniowej, a nie mam chęcie szukania w kalkulatorach internetowych, bo tam oszukuja 😛 <!-- s:P -->

    Które towarzystwo polecacie dla pakietu AC/OC .. Fabia 1.4 Fresh + 2003 rok ?

    Jestem współwłaścicielem, głównym jest ojciec - maksymalne zniżki na AC i OC.

    Obecnie mam Allianz'a, ale tam śpiewają mi za pakiet 1000 zł :zdziwko:

  • Dla mnie najkorzystniejsza oferta wyszła w axa. Do tego jakbyś się powołał na moje ubezpieczenie jest bodajże jeszcze 5%.

  • [quote="MirekS"]Do tego jakbyś się powołał na moje ubezpieczenie jest bodajże jeszcze 5%.[/quote]

    Wyliczyłem przed momentem, z polecenia jest 5%, a przy zakupie przez internet 10% 😄 <!-- s:D -->

    Z tym rabatem 10% AC i OC wyniesie mnie 475 zł.

  • Nie wiem jak tam u was w rejonie, ale u mnie w mieścinie mam takie jedno miejsce gdzie Pani wklepuje w kompa dane autka i wyszukiwarka leci wszystkie ubezpieczalnie no i wybieram najkorzystniejszą dla mnie. Nie zależnie czy to jest HDI, axa, PZU, TUZ, czy jakakolwiek inna bo mają bazę danych iluś tam firm (spokojnie z 15) i sytuacja jasna.

  • [b]mari0[/b], w GL też było takie biuro, koło biprohutu, z boku od strony zwycięstwa, po takich remontowanych teraz schodkach się wchodzi (w tym samym pomieszczeniu było biuro podróży) i tam babka mi wyliczała rok temu tak jak pisze [b]dr O.[/b]
    Ja byłem w liberty, ale zaproponowali mi składkę na ten rok o 100zł mniejszą, więc wyliczłem w link4 i wyszło mi ponad 20% taniej.

  • Witam ludków 🙂 <!-- s:) -->
    Na ulicy Częstochowskiej w Gliwicach jest też taka ubezpieczalnia i finanse . Nazywa się OVB i tam też Ci kobieta lub facet policzy pakiet oc/ac. Tam mają wiele firm i sobie wybierasz co Ci pasuje i to bierzesz. Ja tam ubezpieczałem się na życie i wszystko było 🆗 . Polecam.

  • Sprawdź na stronie mBanku. Ostatnio tam brałem samo OC i było najtaniej ze wszystkich.

  • Ale też zależy jaki rejon Polski . Stawka oc/ac jest uzależniona od rejonu polski . W jednych jest taniej , w innych jest drożej

  • Ja wziąłem Allianz wczoraj bo mieli najkorzystniejszą ofertę. Też mam 2003 r. Fresh+ i wyszło 921 PLN.

  • [quote="MirekS"]Dla mnie najkorzystniejsza oferta wyszła w axa.[/quote] A ja AXA odradzam. Chcieli mi zwiększyć Składkę roczną o ok 500% z 2100zł na 11000zł. Co prawda do tego nie doszło bo zgłosiłem sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta.

    Ja ubezpieczam zawsze w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych. Mają dobre ceny, ale nie tak jak w "axa".
    Przykładowo ja za swoją fabie na rok OC, AC, NNW- podwyższone i Asisstans Premium płacę 936zł przy wartości auta 16tyś.

    Polecam wersję Asisstans Premium bo mogą dowieść Ci wachę jak Ci zabraknie, albo odholują Twoje POPSUTE ( nie rozbite) auto do serwisu za free, a jeśli jesteś na "wyjeździe" zapewniają Ci nocleg na bodajże 3 dni, bądź do czasu naprawienia auta.
    W wersji podstawowej masz tylko holowanie rozbitego auta po wypadku.

  • [b]MARKO[/b] żaden ubezpieczyciel nie jest bez winy i kombinuje jak nie wypłacić, także w tym momencie pozostaje tylko ten ubezpieczyciel który zaoferuje najkorzystniejszą ofertę.

  • Tak region ma wpływ na wysokość składki. Dodatkowo samochód mam garażowany w nocy więc to też działa na moją korzyść.

    Porównałem sobie kilka ubezpieczalni (wartość samochodu wycenili mi na 14500) i tak jak pisałem, za pakiet AC+OC najkorzystniej wychodzi mi w Axie - 450 zł, mBank woła 700, a Allianz 900.

  • [quote="MirekS"][b]MARKO[/b] żaden ubezpieczyciel nie jest bez winy i kombinuje jak nie wypłacić, także w tym momencie pozostaje tylko ten ubezpieczyciel który zaoferuje najkorzystniejszą ofertę.[/quote]

    Wypłacić wypłaci, ale kombinuje by było jak najmniej.

    Od września siedzę w ubezpieczeniach i powiem Wam szczerze - klient przychodzi i chce jak najtaniej teraz. No ok, ale większość dużych zakładów ma swoje programy wewnętrzne, które dodatkowo zniżają wartość składki. O tym potencjalny klient już nie wie. Po prostu na ubezpieczenie nie patrzy się z perspektywy kilku lat. Czasem może wyjść sytuacja, że ponowienie polisy jest nieopłacalne, a swojego agenta można poprosić o nową polisę na innych warunkach.

    Od razu odradzam wszelkie ubezpieczenia przez internet czy telefon. Tam siedzą ludki z podstawowym szkoleniem z call center i nie zawsze są w stanie pomóc z czym spotkałam się przy ubezpieczeniu Felci.

    [b]mari0[/b] pamiętaj, że nie ma idealnego ubezpieczyciela 🙂 <!-- s:) --> Niestety takie realia na rynku, że każdy każdego chce zagryźć. Powodzenia w szukaniu.

    A firma o której pisze Dr O. to firma brokerska [multiagencja] i dodatkowo płacisz prowizję 😉

  • [quote]A firma o której pisze Dr O. to firma brokerska [multiagencja] i dodatkowo płacisz prowizję 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    o jakiej firmie mówisz Wrona?

  • O tym.

    [quote="dr O."]Nie wiem jak tam u was w rejonie, ale u mnie w mieścinie mam takie jedno miejsce gdzie Pani wklepuje w kompa dane autka i wyszukiwarka leci wszystkie ubezpieczalnie no i wybieram najkorzystniejszą dla mnie. Nie zależnie czy to jest HDI, axa, PZU, TUZ, czy jakakolwiek inna bo mają bazę danych iluś tam firm (spokojnie z 15) i sytuacja jasna.[/quote]

  • chodzi Ci o to miejsce gdzie gromadzą informacje ze wszystkich ubezpieczalni tak? No to wole już iść w takie miejsce, zapłacić prowizję i mieć pewność, że nie przepłaciłem za ubezpieczenie niż dać jakiejś ubezpieczalni zdzierać kasę.

  • No właśnie dajesz z siebie zdzierać kasę. Prowizja u agenta jest mniejsza niż u brokera.

  • jeżeli płacę za ubezpieczenie pieniądze rzędu 450 zł przy pojemności do 2.0 (czyli 1,9) to nie chce mi się chodzić po ubezpieczalniach i szukać. Po za tym jak się dowiadywałem u agentów (było ich 3) to żaden nie zaoferował mi lepszej oferty.

  • a ja mam w HDI i zapłaciłem za samo OC 850zł 😉 <!-- s;) --> Tylko akurat mam znajomą to mi rabaty porobiła, bo na przykład w Link4 mi wyszło 1100zł.

  • mi w UNIQA wyliczyli 1000 zł po zniżkach