Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Problem z uciekaniem auta w prawo

Temat utworzony · 38 Posty · 15571 Wyświetlenia
  • [quote="MirekS"]Wnioskuję z tego natomiast jedna, że linia produkcyjna ma jakiś feler skoro fabię II jeżdżą w prawo[/quote]
    Mirku, ja uważam że auto w takim stanie nie przeszło by ścieżki jaka jest na końcu linii - kabina testowa z rolkami. jakby tam auto ściągało, to by wyskoczył z rolek bo w kabinie nikt kierownicy nie trzyma bo na niej "wisi" komputer testowy.
    wg mnie - coś nie tak albo z transportem samochodu do dilera, albo jakieś przygody w trakcie transportu były.
    Znajomy też ma F2, spokojnie jeździ, auto serwisuje w CZ ale takiej sytuacji nie miał żeby go po drodze nosiło....
    [b]Ciacho[/b],
    dla spokoju ducha podjechałbym do kogoś, kto robi geometrie na "starych" przyrządach. nie żadne komputery... na takich starych przyrządach ustawić i spisać kąty i wtedy porównać z tabelami producenta.
    dla przykładu - ja ze swoją F1 jeździłem właśnie do takiego warsztatu : [url=http://www.geometria-podwozi.pl/]>tutaj<[/url].... miałem założoną książkę przeglądów w tym warsztacie i co jakiś czas jechałem na sprawdzenie.
    a najlepsze było to, że spec z tej stacji patrzy na wyniki, porównuje i mówi : pan sam jeździ tym autem ? ja odpowiadam że w większości , a on na to - prosze coś położyć na prawą stronę by samochód dobrze się układał 😉 <!-- s;) --> i wtedy miałem jasność że trafiłem w dobre ręce.

  • [quote="kapi"]spec z tej stacji patrzy na wyniki, porównuje i mówi : pan sam jeździ tym autem ? ja odpowiadam że w większości , a on na to - prosze coś położyć na prawą stronę by samochód dobrze się układał i wtedy miałem jasność że trafiłem w dobre ręce.[/quote]

    Obciążenie lewego przodu 🙂 <!-- s:) -->

    Co do feleru, to się zgodzę z tobą, bo to niemożliwe, żeby wypuścić auto na drogę z wadą techniczną... tak jak napisałeś, miewała ta Fabka jakieś przygody.

  • [quote="kapi"]Znajomy też ma F2, spokojnie jeździ, auto serwisuje w CZ ale takiej sytuacji nie miał żeby go po drodze nosiło....
    Ciacho, [/quote]
    no tak, tylko że moje auto od nowości jeździło idealnie prosto, zaś po tych około 2 latach jazdy po prze-różnych drogach (a wiadomo jakie je mamy) w końcu przestawiła się zbieżność i się zaczęło małe ściąganie + kierownica lekko w prawo, ale teraz po ustawieniu wróciło wszystko do normy i już nie będę szukał dziury w całym

    w zasadzie powinienem skontrolować geometrię już po przejechaniu około 30tyś km, bo z doświadczenia z poprzednią Fabią wiem że po takim przebiegu już było co poprawiać jeśli chodzi o zbieżność, takie mamy drogi, takie jest zawieszenie w Fabii, niby solidne, bo proste, ale dość delikatne jeśli chodzi o jazdę po naszych dziurawych drogach, trochę żałuję że tak długo zwlekałem z wykonaniem tej geometrii, ale trudno, nic się nie stało, nawet mi opon nie zjadło krzywo...

    w sumie przypominam sobie jak to wiele lat wstecz dziadek jeździł Fabią I, była nowa z salonu i nie była długo kontrolowana geometria, jakoś do 50-60tyś km, dopiero przy takim przebiegu to zostało zrobione, tylko że opony już były lekko ścięte od wewnątrz, tylko że dopomogły temu też zerwane tuleje tylne wahaczy jak sie później okazało

  • i mogę opisać swoje boje. 5 grudnia pojechałem do salonu, gdzie auto było kupione czyli u Kierata w Tychach. Pan odbył jazdę próbną ze mną. Podczas kiedy od prowadził nic się nie odzywał. Przed samym wjazdem na teren salonu zapytał tylko czy jak byłem w Kielcach to przy ustawianiu zbieżności wszystko świeciło im się na zielono, odpowiedziałem że tak 🙂 Auto wjechało na geometrię. Po ponad godzinie zostałem zaproszony po odbiór auta. Dopatrzyli się, że kąty kół są poprzestawiane. Nawet zapytał się czy auto było uderzone. Oczywiście odpowiedziałem, że nie. Okazało się, że zawieszenie na sankach było przestawione. Przesunęli i auto teraz jeździ dobrze 🙂 teraz zastanawiam się tylko jak będzie na letnich. Jak okaże się, że na letnich będzie ściągała to się po prostu rozczaruje 😄 ale wreszcie jeździ tak jak powinna 🙂 i teraz najlepsze... za usługę zapłaciłem 200 zł 😞 ahh ta gwarancja 😄 <!-- s:D -->

  • Tzn. co dokładnie było przestawione.

  • z tego co mi powiedział facet w serwisie, zawieszenie było cofnięte. Widocznie wyglądało to tak, jakby auto dostało strzała z przodu. Odkręcili, przesunęli, przykręcili 😄 nawet nie wiedziałem, że jest możliwość regulowania zawieszenie jeszcze poprzez sanki 😉 <!-- s;) -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-04-2012, 16:57[/i] ][/size]
    i znów temat zostaję odświeżony 🙂 dzisiaj założyłem letnie kapetki do Fabianny 🙂 i powtórka z rozrywki 🙂
    Jak jeździła na zimowych prosto po ich "cudownych" przestawianiach zawieszenia na sankach tak teraz na letnich jeździ znowu krzywo 🙂
    Jeszcze dzisiaj pojadę około 100 km w trasę żeby się upewnić na 100 % czyli wyeliminować element złej drogi, to jutro dzwonie do Tych umawiam się i sporządzam swoje żądania na piśmie - wymiana auta na wolny od wad lub zwrot sumy jaką zapłaciłem za auto.
    Bo dla mnie to jest niedopuszczalne majstrowanie przy zawieszeniu po każdej wymianie opon. Coś jest z autem nie tak 😞 przepraszam, musiałem się wyżalić 😞

  • Całkowicie Cię popieram i nie odpuszczaj im. POWODZENIA 😉 <!-- s;) -->

  • I temat trwa nadal. Jestem po wizycie w ASO Tychy w dniu dzisiejszym. Auto ponownie wjechało na pomiar geometrii i co się okazało... ano nic, bo wszystkie parametry geometrii są na zielono 😉 Pan w serwisie rozłożył ręce i sam otwarcie przyznał, że nie wie co się dzieje. Koła poszły na wyważarkę, okazało się że są dobre, więc wina ogumienia lub felg odpadła. Zostały porobione zdjęcia pomiarów i auta. I tak z opisem poszło wszystko jako zapytanie gwarancyjne do SAP. Czekamy teraz na odpowiedź co oni wymyślą. Raczej temat krzywej drogi lub wiejącego wiatru odpada, bo auto do 10 kwietnia jeżdżąc na oponach zimowych pomimo "krzywych dróg" i wiejącego wiatru potrafiło jeździć prosto 😉 tak więc cdn... 😉 <!-- s;) -->

  • Ciekawym jak się to zakończy.

  • no i wracamy do tematu 🙂 <!-- s:) -->
    żeby rozwiać wszelkie wątpliwości założyłem koła od brata Ibizy i ściągą w tą samą stronę tylko szybciej bo 205 😉 nawet 50 metrów prosto nie przejechała. Żeby Skoda nie zarzuciła mi, że założyłem jakieś krzywe felgi albo nie takie opony, więc będąc ostatnio przy okazji w okolicach salonu w Tychach podjechałem i zrobiliśmy podmiankę na felgi z auta które stoi na placu do kupienia, czyli funkiel nówki 🙂
    Okazało się to samo, że auto zjeżdża tak samo 😉
    Sprawą zainteresował się sam kierownik serwisu, był podobno na konferencji w Toruniu (nie wiem czego dotyczyła), ale postanowił dobrać się jeszcze do ustawień elektroniki 😉 Podobno przywrócił ustawienia podstawowe czujników ABS, ESP i innych wspomagaczy. Nawet porównywał dane z Fabią stojącą na salonie.
    Jako, że było już późno, więc nie odbył jazdy próbnej tylko prosił o wrażenia na żywo jak już będę wracał przez telefon 😉 zadzwoniłem więc, mówiąc krótko operacja się udała, pacjent zmarł.
    Wtedy stwierdził, że jednak będzie trzeba zostawić auto u nich na dłuższy czas bo muszą wszystko posprawdzać. Jadę w ten piątek znowu w tamte okolice, więc będę dzwonił w piątek rano, że przyjadę zostawię im auto, bo ja później specjalnie nie będę jechał znowu 220 km. Auto zastępcze mam dostać, bo o to już też się wypytałem i niech robią z Fabią co chcą, ważne żeby była naprawiona 😄
    cdn 😄

  • Panowie, może nie do końca na temat, chciałem podzielić się tylko tym czego dowiedziałem się dziś ja. Moja fabia od roku (czyli po wymianie tylnych tulei wahacza) lekko ściąga w lewo - czyli po ok 200-300m znajduje się na lewym pasie. Zbieżności nie robiłem, szkoda mi było pieniędzy. Dziś pojechałem na przegląd + zbieżność, jako że wymieniałem przednie tuleje w wahaczu. Pan Diagnosta stwierdził że zbieżność jest ok, nie ma co ruszać, a powodem ściągania auta są... Wyższe opory toczenia w lewych kołach! Prawdopodobnie lewy tylni hebel delikatnie trzyma (na monitorze pomiarowym wyglądało to tak L130-85P). Jak znowu zrobi się sucho i ciepło to chyba trzeba będzie rozebrać bębny i porządnie przedmuchać, bo innego pomysłu nie mam (a całego kompletu hebli robić mi się nie chce, za dużo zabawy a póki co tył hamuję wystarczająco)

    To tylko tak informacyjnie, warto to sprawdzić.

  • Witam w moim przypadku pomimo iż raczej wożę powietrze (chyba że zimą staram się mieć pełne zbiorniki B+G) siadła bardziej tylna prawa sprężyna i też zaczęło się lekkie uciekanie auta w prawo

  • Też zacząłem mieć taki problem. Na prostej drodze kierownica leci lekko w lewo, a auto ściąga w prawo. Byłem na geometrii i pokazało, że wszystko jest idealnie. Dodam, że czasami przy hamowaniu z prędkości 10-15km/h kierownica ucieka w bok.

  • [b]sielu, volit [/b] podpowiem taką ciekawostke :
    w Katowicach jest warsztat, zajmuje się TYLKO geometrią w podwozi w róznych samochodach, tani to oni nie są, ale za wiedze - tzw know-how się płaci.
    co z tego wynikło ? - jak wjechałem do nich moją byłą fabką, posprawdzali wszystko, poustawiali, a na odchodne mechanik spytał dlaczego sam jeżdżę takim samochodem ( kombi) na co jak zrobiłem :szok: <!-- s:szok: --> skąd Pan to wie - sie pytam, a on : po odczytach na przyrządach.
    ustawiają wszystko w oparciu o ręczne urządzenia, rzadnych komputerów. i wiem, że wszystko jest tak ustawione jak należy.

    więc coś z tym "siadaniem" auta na jedną stronę jest :padam:

    zawsze można wrzucić worek piasku lub kartofli na drugą stronę 🆗

  • Z Łodzi jestem, także bardziej się opłaca worek kartofli, niż podróż na geometrię do Katowic 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="volit"]Z Łodzi jestem, także bardziej się opłaca worek kartofli, niż podróż na geometrię do Katowic 😄 <!-- s:D -->[/quote]
    no to na pewno :cwaniak: u siebie w okolicy na pewno znajdziesz dobrego specjaliste.

  • Hej ,

    Miałem podobny problem z Laguną - też na geometrii idealnie wychodziło i na drodze ściągała jak powalona w prawo .

    Teraz pojawiło mi sie to samo w Fabii 2 1,4 TDi , na geometrii super , wszystko poprawnie , a auto samo zmienia pasy na prawo . Opony przełożone , troszkę jakby lepiej - ale nie tak jak powinno być .

    Faktycznie Panowie w Katowicach - tam gdzie ta geometria - chyba ma Ochojcu to było - coś w tej Lagunie odkręcili , rozwiercili i przykręcili - no i problem zniknął .

    Moja fabia będzie musiała tam też trafić , kierownica sama się przekręca w prawo i auto powolutku zmienia pasy . Widzę, ze temat jest szerszy i więcej SKód ma z tym problemy .

  • Szukaj warsztatu P. Czesława Dudy.

    tapatalk