Witaj na forum Fabia Club Polska

Kupno netbooka

Temat utworzony · 19 Posty · 4535 Wyświetlenia
  • Drodzy mili 😄 <!-- s:D -->

    Zna się ktoś na netbookach ?

    Szukam jakiegoś o matrycy 10"/ dysk : 250-320gb/ pamięć 2GB (opcjonalnie możliwość rozbudowy do 4GB)/ karta graficzna opcjonalnie nie zintegrowana/ system BRAK (ewentualnie przeklęty Windows 7 Starter)/ kolor - > czarny !!!/ cena max. do 950zł.

    Mniej więcej coś takiego znalazłem, jednak może ktoś z forumowiczów ma coś do zaproponowania ?
    http://www.x-kom.pl/p/64491-netbook-10-acer-ao522-c-50-2048-320-czarny.html

    Pozdrawiam
    sid

  • pisaj do [b][color=#FF0000]comforta [/color][/b]

  • Dzięki MARKO, przy okazji ten z 1 linka też mi pasuje 😄 <!-- s:D --> Ale szukam dalej 🙂

    Ten z 4 linka to tak zwany traf w 10, tylko trudny do dorwania w KRK

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="sid"]Ten z 4 linka to tak zwany traf w 10, tylko trudny do dorwania w KRK[/quote]
    w przypadku zakupu przez internet masz 7 dni na oddanie towaru jak ci nie spasuje 😉 <!-- s;) --> - to działa. sam testowałem.

  • [quote="kapi"][quote="sid"]Ten z 4 linka to tak zwany traf w 10, tylko trudny do dorwania w KRK[/quote]
    w przypadku zakupu przez internet masz 7 dni na oddanie towaru jak ci nie spasuje 😉 <!-- s;) --> - to działa. sam testowałem.[/quote]

    Trochę mam obawy z kupowaniem sprzętu z alledrogo 😕 bez wcześniejszego "zmacania" 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="kapi"]w przypadku zakupu przez internet masz 7 dni na oddanie towaru jak ci nie spasuje[/quote]
    mała poprawka.
    Przy zakupach na odległość za pośrednictwem drogi elektronicznej masz 10 dni na oddanie przedmiotu bez podania przyczyny. ( tu liczy się data stempla pocztowego lub data nadania paczki u kuriera)

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 31-10-2011, 17:50[/i] ][/size]
    [quote="sid"]Trochę mam obawy z kupowaniem sprzętu z alledrogo 😕 bez wcześniejszego "zmacania" 😛 <!-- s:P -->[/quote]

    Ja dużo kupuje na Alledrogo i zawsze byłem zadowolony.
    Trzeba tylko:

    • szukać alternatywy cenowej dla wybranego produktu
    • taniej wysyłki
    • sprawdzić opinie sprzedającego (czy mial ostatnio negatywy i za co jak coś)
    • nie kupować u ludzi którzy mają mało opinii
    • i najlepiej kupować u ludzi którzy prowadzą sklep jeśli chodzi o nowe produkty
    • co do używek to jak poleci
  • [b]sid [/b]-> nikt nie zadał Ci najważniejszych pytań...

    1. Do czego ma on służyć, co będziesz na nim wykonywać?
    2. Czy jesteś w 100% przekonany, że netbook to jest to czego potrzebujesz? A rozwijając to pytanie - Czy jesteś świadom bardzo dużych ograniczeń netbook'ów?
  • Jakbym nie był świadomy to w ogóle nie zadawał bym pytania. Na dzień dzisiejszy zamykam temat gdyż "odpowiedni" sprzęt został znaleziony 🙂

    • Wrona podziękuj serdecznie mężowi 😉 <!-- s;) -->

    Pozdrawiam
    sid

  • Odradzam sid wszystkich kurierów jeśli chodzi o sprzęt rtv agd. Ja dwa razy doświadczyłem raz pęknięty tv lcd, drugi raz przyszła mi rozstrzaskana płyta grzewcza do kuchni. Także takie rzeczy tylko osobiście. Poza tym poczytaj na sieci wypowiedzi byłych kurierów dhl i im podobne jak się pakuje paczki na auto opisane szkło ... bez komentarza.

  • Dlatego udam się osobiście po sprzęt 🙂

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="comfort"][b]sid [/b]-> nikt nie zadał Ci najważniejszych pytań...

    1. Czy jesteś w 100% przekonany, że netbook to jest to czego potrzebujesz? A rozwijając to pytanie - Czy jesteś świadom bardzo dużych ograniczeń netbook'ów?[/quote]

    Możesz mi to bardziej rozwinąć bo po nowym roku chce sobie kupić jakiś komputerek 10 calowy

  • Jeżeli ma służyć do sprawdzenia poczty poza domem czy też odpalenia kilku stron internetowych to w porządku.
    Natomiast jeżeli masz go zamiar użyć jako pełnowartościowego komputera to do tego kompletnie się nie nada.

    Mówię to z doświadczenia, bo sam kupiłem 2 netbooki w różnych okresach czasu, i nie były to wcale najtańsze modele.
    Po kilku miesiącach pracy na nich zostały przeze mnie sprzedane. Dlaczego? Bo praca na nich była męczarnią.

    Owszem, tego typu sprzęt ma również zalety, jednakże wad jest zdecydowanie więcej i to one przeważyły w moim przypadku.

    [b]+ bardzo kompaktowe wymiary[/b]
    można go wszędzie zabrać, mieści się w damskiej torebce
    [b]

    • długi czas pracy na baterii[/b]
      oczywiście wszystko zależy od jej pojemności, ale standardowa bateria 4 komorowa wystarcza na 3...4h pracy, 6-komorowa nawet na 7-8h

    [b]+ wygląd[/b]
    podoba się paniom

    [b]- zdecydowanie za mała matryca[/b]
    rozdzielczość 1024x600 na powierzchni 10 cali powoduje, że czcionka jest bardzo drobna i niestety trzeba wytężać wzrok lub siedzieć z nosem w ekranie, a dodatkowo rozdzielczość 600 w pionie jest zdecydowanie za mała nawet do tak prozaicznej czynności jak przeglądanie internetu - prawie wszystkie strony musimy non stop przewijać

    [b]- bardzo słaba wydajność procesora[/b]
    to zdecydowanie największa wada tego typu komputerów - ich procesory są po prostu bardzo wolne. I nie ma tutaj znaczenia, że będziesz przeglądać tylko internet i pracować w wordzie, bo wystarczy odpalić kilka zakładek w przeglądarce lub stronę z dużą ilością grafik we flashu i procesor od razu dostaje zadyszki. Nie wspomnę już o tym co się dzieje jak odpalisz na nim film w HD - porażka.

    [b]- mała i niewygodna klawiatura[/b]
    nie da się zrobić małej klawiatury na której można szybko i komfortowo pisać. Nie da się i kropka.

    [b]- bardzo niewygodny touchpad [/b]
    patrz wyżej, praca na nim to mordęga do kwadratu, zdecydowanie za mała powierzchnia do komfortowej pracy. Obowiązkowo musimy dokupić myszkę.

    [b]- bardzo mała ilość portów USB i innych złącz[/b]
    no niestety, mała powierzchnia netbooka nie pozwala na więcej, trzeba się rozejrzeć za jakimś hubem USB

    [b]- brak zintegrowanego napędu CD/DVD[/b]
    wada jest oczywista, nie trzeba tłumaczyć

    [b]- specjalnie wbudowane ograniczenia[/b]
    wiele netbooków nie pozwala podłączyć na zewnętrznym wyjściu monitora FullHD. Z reguły Intel blokuje możliwość ustalenia wyższej rozdzielczości aniżeli 1650x1080 na swoich wbudowanych kartach graficznych i nasz zewnętrzny ekran jest bezużyteczny (mnie to właśnie spotkało)

    [b]Podsumowując:[/b] netbook to bardzo fajny gadżet do zabawy raz na jakiś czas. Taka namiastka prawdziwego komputera. Gdyby kosztował w granicach 500...600zł to zgoda, jest to jakaś alternatywa. Ale jeżeli chcesz kupić netbooka za 900...1000zł to zastanów się conajmniej 10x czy nie warto dopłacić 200zł do pełnowymiarowego laptopa 15.6", którego wydajność jest 2...3 x większa, a komfort pracy nieporównywalnie lepszy.

  • I to się nazywa fachowy opis :super: <!-- s:super: -->

  • Dziki teraz już wiem ze nie ma co rezygnować z laptopa wybór będzie prosty

  • Po ogromnej pomocy comforta zdecydowałem się na kupno po leasingowego della w cenie netbooka 🙂

    Pozdrawiam
    sid

  • a mi się udało kupić 600zł taniej w EURO RTV bo był na wystawie i brakowało klawisza. Klawisz kupiłem na allegro za 5 zeta 😄 aa i gwarancja 36 miesięcy 😄 <!-- s:D -->

  • To ostatni sklep do którego tuptam w poszukiwaniu czegoś 😐 <!-- s:| --> Nie dość, że się nie znają na sprzęcie to jeszcze wciskają badziewie za górę złota...

  • dlatego w tym sklepie idzie wyrwać jakiś kąsek 😄 <!-- s:D -->