Witaj na forum Fabia Club Polska

Ile czekaliście na swoje Fabki?

Temat utworzony · 15 Posty · 7373 Wyświetlenia
  • Witam.

    Mam pytanie: ile czekaliście na swoje Fabie? W poście proszę podać kiedy i u jakiego dealera składaliście zamówienie oraz kiedy odbieraliście auto. Ja zamawiałem auto w salonie w Pile u dealera Skody i było przyjęte 22 września, a potem napisałem maila do niego w którym mi odpisał, że przyjęto zamówienie 29 września oraz, że odbiór (jak na razie pozostaje aktualny) na 15 listopada.

    Pozdrawiam.

  • JA CZEKAŁEM CAŁE ŻYCIE!

    😉 <!-- s;) -->

  • Ja długo czekałem (szukałem) 🙂 <!-- s:) --> , terminy podane nie są tragiczne z tego co się słyszy

  • Witajcie.
    Ja na swoją czekałem około 1,5 miesiąca.
    W Czechach czeka się 4 tygodnie. I tak nas .... . 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="TOMUŚ"]Witajcie.
    Ja na swoją czekałem około 1,5 miesiąca.
    W Czechach czeka się 4 tygodnie. I tak nas .... . 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Witaj.

    A kiedy zamówiłeś? Wiesz może dlaczego przyjęli zamówienie w fabryce Skody 29 września skoro było złożone zamówienie w salonie 22 września?

    Pozdrawiam.

  • większość samochodów jest konfigurowana przez nowych właścicieli i fabryka "stara się" je grupować żeby podobne konfiguracje były jedna za drugą... stąd może wynikać takie przesunięcie [b]1zl_2010[/b],

    ja na swoją OII czekałem 1/2 roku 😉 <!-- s;) --> ale warto ...

    i dodatkowo na skrzynię DSG teraz też coś ok. 1/2 roku się czeka....

  • Najpierw była gadka o 8 tygodni (2 miesiące). Ja zamawiałem w marcu.

    Niektóre auta grupy vw są robione w brazylii i meksyku i stąd się tyle czeka.

  • Ja wybrałem z tych co na placu stały plus dodatki, natomiast czekałem 1 miesiąc na niektóre dodatki.

  • [quote="weuek"]I wpływa to na okres oczekiwania na fabię, która przecież nie jest tam robiona?[/quote]
    niektóre komponenty - jak np. manetki, elektronika, albo inne plastiki ...
    dla przykładu podam, że pigmenty do lakierów też są "podzielone" na kraje i japonia produkuje czerwone i czarne .... ( z tego co wiem ).
    m.in. czujniki cofania były produkowane w azji ( japonia) i jak był problem, to elementy te zostały wycofane z oferty i niedostępne nawet jakbym chciał je domówić extra.

  • Ja zamówiłem w ostatnim dniu maja (czyli praktycznie w czerwcu) i auto już jest na placu u dealera. Teraz tylko czekam na formalności związane z leasingiem.
    Chłopaki się zabezpieczyli i w zamówieniu wpisali termin maksymalny 16 sierpnia - a tu taka niespodzianka 🙂 <!-- s:) -->

  • djcargo, u mnie bylo podobnie 🙂 sie zabezpieczyli i termin wspiali "poczatek grudnia 2011", a autko mam zarejestrowane 11.11.2011 🙂 ) zamawialem pod koniec wrzesnia 🙂 <!-- s:) --> wiec czekalem okolo 6 Tyg

  • To ja chyba jakoś dziwnie trafiłem...
    ... bo zamówiłem 15.12.2009 i 22.12.2009 odebrałem z salonu Auto Robert Miś w Krośnie.
    I dodam że tego auta wcale ten dealer nie miał u siebie na placu tylko ściągał od innego dealera.

  • [b]bigstanley[/b], być może była sytuacja, że ktoś skonfogurował sobie takie samo auto i w trakcie produkcji zrezygnował z niego (tak proponowano ojcu, bo jak jest auto w produkcji to specyfikacji nie zmienią, ale można zrezygnować z niego i zamówić nowe np w innym kolorze), stąd było ściągnięte od innego dealera.Może być też sytuacja, że z jakieś centrali przyjechało.Często tak bywa.

    Mój ojciec zamawiał auto pod koniec kwietnia 2010 r, salon Sunny
    ul. Obornicka 249 Poznań, otrzymał wówczas informacje, iż otrzyma je ok 15 lipca 2010.Tłumaczyli się tym że jest to model F2 po FL i stąd tak długi czas oczekiwania.
    Suma sumaru auto otrzymał w 3 tygodniu czerwca 2010.
    Tak więc okres oczekiwania 2-2,5 m-ca to norma.

  • [quote="bigstanley"]To ja chyba jakoś dziwnie trafiłem...
    ... bo zamówiłem 15.12.2009 i 22.12.2009 odebrałem z salonu Auto Robert Miś w Krośnie.
    I dodam że tego auta wcale ten dealer nie miał u siebie na placu tylko ściągał od innego dealera.[/quote]

    Ale przewiezienie samochodu z innego placu to żaden problem. Rach, ciach lawetka i jedziemy.

    A [b]wyprodukowanie[/b] samochodu dokładnie takiego jak będziesz chciał już nie trwa tak rach ciach 🙂 <!-- s:) -->

  • Ja 7 dni, ale było to w roku 2000.