Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Instalacja LPG 1.4 16V 75KM

Temat utworzony · 98 Posty · 20300 Wyświetlenia
  • Jaka instalacje polecacie do tego silnika :?: jakich cen montazu powienienem sie spodziewac :?: <!-- s:?: --> z tego co juz wyczytalem to wypadaloby zamontowac instalacje IV generacji ... na jakim poziomie ksztaltuje sie spalania (z klima oraz bez)

  • Zadzwoń sobie pod ten numer >693931321<
    http://www.gazautomix.pl/<!-- m -->
    Może będziesz miał trochę daleko ale według mnie warto, pełen profesjonalizm...
    Numer który podałem jest do szefa, on Ci wszystko powie od A do Z.
    na czas zakładania instalacji dostajesz auto zastępcze..
    POLECAM!

  • [b]zdono[/b], dzieki za link ale troche za daleko dla mnie ... mam bardzo dobry zaklad na miejscu tylko chcialem zrobic rozeznianie odnosnie instalacji

  • [quote="Wojtas"]wypadaloby zamontowac instalacje IV generacji ... na jakim poziomie ksztaltuje sie spalania (z klima oraz bez)[/quote]
    po pierwszych km moge powiedzieć :
    ok. 10 l / 100 bez klimy ... ale auto cięższe... no i ostrożna jazda 🙂 <!-- s:) --> robi swoje.

  • [quote="kapi"][quote="Wojtas"]wypadaloby zamontowac instalacje IV generacji ... na jakim poziomie ksztaltuje sie spalania (z klima oraz bez)[/quote]
    po pierwszych km moge powiedzieć :
    ok. 10 l / 100 bez klimy ... ale auto cięższe... no i ostrożna jazda 🙂 <!-- s:) --> robi swoje.[/quote]
    Nie za duże to spalanie? Dlaczego ostrożna jazda?

  • [b]zdono[/b], [b]kapi[/b] smiga nowa OII i dlatego takie spalanie i ostrozna jazda 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Wojtas"][b]zdono[/b], [b]kapi[/b] smiga nowa OII i dlatego takie spalanie i ostrozna jazda 🙂 <!-- s:) -->[/quote]
    aha.. 🙂 to wszystko wyjaśnia..
    Chociaż to spalanie i tak duże.. Szwagier w A6 2.0 teraz jeździ cały czas z klima i tez ma 10l.

  • [quote="zdono"]Chociaż to spalanie i tak duże.. Szwagier w A6 2.0 teraz jeździ cały czas z klima i tez ma 10l.[/quote]

    To że 1.4 pali tyle samo co 2.0 nie musi być wcale dziwne. A o tym, że 1.4 16V grupy VW są paliwożerne możesz [b]zdono[/b] poczytać na forum 😉 <!-- s;) -->
    Moją fabinką 100 km kosztuje między 22 a 30 zł przy cenie gazu 2,55. Przy upałach około 30 stopni C. z klimą i po mieście, jazda zgodna z przepisami i bez agresywnych startów spod świateł spalanie podchodziło pod 12 litrów na setkę.. W trasie po autostradzie z prędkościami zgodnymi z przepisami spalanie do 10 litrów. Przy spokojnej jeździe do 110 spalanie spada do około 9 litrów. Na baku o pojemności 42 litry (wiadomo, że wchodzi o około 20% mniej paliwa) przejeżdżam między 300 (miasto) a 400 (trasa) km.

  • [quote="Wojtas"]Jaka instalacje polecacie do tego silnika :?: jakich cen montazu powienienem sie spodziewac :?: <!-- s:?: --> z tego co juz wyczytalem to wypadaloby zamontowac instalacje IV generacji ... na jakim poziomie ksztaltuje sie spalania (z klima oraz bez)[/quote]

    U [b]Ciebie[/b] wchodzi w grę od IV w górę bo masz plastikowy kolektor.
    Co do spalania mi w poprzedniej fabii przy II generacji paliła 9 litrów przy w miarę dynamicznej jeździe jak to u mnie.

  • To ja myślałem ze mi fabka dużo pali.. Ale z tego co tutaj czytam to jest przeciwnie.. 😛 <!-- s:P -->

  • mi pali na pb na trasie ok 6,5 jak jade na klimie a ponizej 6 l bez klimy ... mysle ze na gazei bedzie mi palil max 8 bez klimy

  • [quote="Wojtas"]mi pali na pb na trasie ok 6,5 jak jade na klimie a ponizej 6 l bez klimy ... mysle ze na gazei bedzie mi palil max 8 bez klimy[/quote]
    Jeśli będziesz miał sekwencje to spalanie jest wyższe o około 1litr niz na PB.. Ja nie mam sekwencji a na trasie mam mniej niz 7l. (nie mam klimy)

  • mysle tylko o sekwencji ... jak montowac to juz cos dobrego 🙂 <!-- s:) -->

  • Ale sekwencja jest do nowszych silników.. ja tez myślałęm ze bede miał sekwencje.. ale mam "za stary silnik"

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 10-08-2011, 20:42[/i] ][/size]
    tzn nie mowie ze nie bedziesz miał sekwencji.. ale musisz sie dowiedzieć..

  • [b]zdono Ty[/b] masz stary czeski silnik ten co i ja miałem i tu jak ulał pasuje II generacja nie ma sensu przepłacać i zakładać sekwencję natomiast [b]Wojtuś[/b] ma 1.4 16V na plastikowym kolektorze i musi mieć min. IV generację.

  • [quote="Wojtas"]mi pali na pb na trasie ok 6,5 jak jade na klimie a ponizej 6 l bez klimy ... mysle ze na gazei bedzie mi palil max 8 bez klimy[/quote]

    Oby 😉 <!-- s;) --> Wszystko zależy od instalacji, jakości gazu, stylu jazdy. W mieście pali mi sporo, bo do pracy mam niecałe 5 km, więc silnik jest niedogrzany i dlatego więcej pali.
    Gaz jest mniej kaloryczny niż benzyna i dlatego większe spalanie musi być (+20-30%), jeśli samochód ma zachować dotychczasowe osiągi (przyśpieszenie, elastyczność, v-max.).

  • [b]rufus[/b], a Ty jaka masz instalacje u siebie (firma) :?: <!-- s:?: -->

  • LOVATO SMART 😉 <!-- s;) -->

  • i jak wrazenia :?: <!-- s:?: --> duzo naczytalem sie pozytywnych opini o BRC czy Landi Renzo

  • [quote="Wojtas"]i jak wrazenia :?: <!-- s:?: --> duzo naczytalem sie pozytywnych opini o BRC czy Landi Renzo[/quote]

    Do tej pory przelatałem jakieś 5 kkm i po montażu warsztat odwiedziłem trzy razy:

    1. na przegląd po 1 kkm
    2. śmierdziało mi gazem i mechanik szukał w komorze silnika przyczyny, ale pobieżne oględziny nic nie dały
    3. odstawiłem samochód na 3 h aby mogli go dokładnie obejrzeć i znaleźć nieszczelność, co im się udało i teraz nie śmierdzi

    Wydaje mi się (i wiele o tym czytałem), że podstawa do doświadczony i rzetelny instalator.
    Na Lovato zdecydowałem się, ponieważ akurat taką instalację polecił mi warsztat, do którego mam z pracy 2 min. jazdy, 2 lata gwarancji, marka (instalacji) z 50-cio letnim doświadczeniem.