Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • cena jest ważnym wskaźnikiem jeśli chodzi o stan, ale nie najważniejszym. Trzeba jeździć, patrzeć, sprawdzać i może się trafi. Ważne żebyś zobaczył kilka egzemplarzy i porównał sobie.
    Co do czytania o RS-ce to używaj wyszukiwarki i coś powinno się znaleźć. Oddzielnego, specjalnego działu nie ma.
    Jeśli mogę coś poradzić to lepiej dołożyć do zakupu niż później ładować w remonty.
    Często forumowicze pytają czy by ktoś nie podjechał zobaczyć danego autka w danej części kraju co może ci zaoszczędzić kilometry drogi i straconego czasu. Wszystko jest kwestią dogadania z kimś kto zamieszkuje daną okolicę 🙂 <!-- s:) -->

  • postanowiłem zadać tutaj właśnie kilka pytań, związanych z motoryzacją które mogą pomóc wielu z was a szczególnie mojej Siostrze która ma jutro egzamin z tematów motoryzacji i zadzwoniła do mnie o pomoc starałem jej się pomóc ale wszyscy co studiują z naszego forum na pewno wiedzą jacy są nauczyciele i odpowiedz z książki to sobie można ......... musi być konkret, a dlaczego, a poco, a jak, a jak by było tak, a jak inaczej,
    Proszę o Pomoc i Dziękuję w imieniu Siostry

    pytania:

    1 Dlaczego pojazd jedzie?

    2 Mechanizm no spin przy skręcie w lewo i w prawo.

    3 Skrzynia biegów power shift

    4 skrzynia biegów full power shift

    5 jak dobrać układ hydrokinetyczny

  • [quote="igor"]Czy poniżej 20 tyś zł można kupić dobrą Fabie RS z początku produkcji??? Często trafiają się jakieś ciekawe egzemplarze???[/quote]

    Ciężko [b]Ci[/b] będzie znaleźć ładną RS-kę wogule, a poniżej 20tys. to chyba wcale, ja od jakiegoś czasu tak przepatruje i ciężko coś znaleźć naprawdę godnego uwagi.

  • [quote="Markon"]1 Dlaczego pojazd jedzie? [/quote]
    bo nie stoi,
    a na poważnie - ponieważ jest napędzany silnikiem elektrycznym lub spalinowym 😉 <!-- s;) --> którym steruje uprawniona do tego osoba - kierowca.
    [quote="Markon"]Mechanizm no spin przy skręcie w lewo i w prawo. [/quote]
    no spin inaczej mechanizm różnicowy - tzw dyferencjał. powoduje rozkład momentów i obrotów na koła. [url=http://video.google.com/videoplay?docid=-6001904618709534502#]video[/url]
    podczas skrętu kół następuje rozłaczenie układu z przeciwnej strony.
    [quote="Markon"]5 jak dobrać układ hydrokinetyczny[/quote]
    nie jest to proste - [url=http://home.agh.edu.pl/~kmg/Dydaktyka/Przedmioty/Wyklady/Uklady_napedowe.pdf]zobacz TU[/url] lub [url=http://szymkrzysztof.republika.pl/uklad_napedowy.html]TU[/url]
    ja bym to ujął tak - zależy jakie moce ( kW lub KM ) mamy do dyspozycji....
    chodzi o to by układ był maksymalnie mały i maksymalnie wydajny.

  • moim zdanie te niektóre pytania z zakresu mechaniki na kursie prawa jazdy są debilne. Według mnie kierowca powinien wiedzieć co ma w aucie i jak się tym posługiwać w należyty sposób aby tego celowo nie niszczyć. Powinien także umieć przeprowadzić proste naprawy na drodze np. zmiana koła, zmiana żarówki itp. a tak żeby dojechać do domu/warstatu.

    Sorry za offik 😉 <!-- s;) -->

    Skrzynia power shift to skrzynia automatyczna dwu-sprzęgłowa stosowana przez forda . to jest coś takiego jak u nas dsg . Tylko dsg jest o wiele lepsza i dopracowana wiecej od tej power shift

  • [quote="TOMUŚ"] Skrzynia power shift to skrzynia automatyczna dwu-sprzęgłowa stosowana przez forda . to jest coś takiego jak u nas dsg . Tylko dsg jest o wiele lepsza i dopracowana wiecej od tej power shift[/quote]
    Przez forda?? ja słyszałem o Volvo..
    co do skrzyni dodam ze posiada ona dwa mokre sprzęgła.. jedno odpowiedzialne za biegi parzyste drugie za nie parzyste.. podczas gdy jest np 1 bieg to to drugie sprzegło ma juz zapiety drugi bieg..

  • To są jakieś "zabawki" którymi można sprawdzić czy fotoradar jest aktywny ?

  • Pozdrawiam
    sid

  • Co do spowalniaczy to jammer OXON pokazywali w TVN w 2009r.
    Piszę bo go mam od tego czasu.

    Pewnie was zdziwię ale jestem [b]zadowolony[/b].

    Sprawdzałem go na suszarkach pasmo x i k i na fotoradarze zurad przenośnym w straży miejskiej pasmo k, mam tam znajomego. Przejeżdżam rocznie 30tyś. i tylko raz mnie zawiódł
    bo była multinowa ka. Mimo że nie działa super na ka to i tak się to opłaca.
    Ja zapłaciłem 700zł. Mam bez przystawki laserowej, bo jak kupowałem to lasery były mało popularne , a iskra to nie laser a radar i działa w k.

  • Poczta Polska 😛 <!-- s:P -->

    To jak ja bde foczka z norwegii wracal?? Jak pewnie cala polska w fotoradarach przez 3 miechy sie wysypie. Prawie jak grzyby po deszczu. A ze na zakopiance fotoradary, to fajnie wiedziec 🙂 Tam bede pomykal, to zwolnie. Dzieki wielkie enemik 🙂

  • Sorka bury_porady, ale nie przekonujesz mnie, już czytając opis działania urządzania w jakimś tam sklepie, widzę że jest lipa.
    Napisali tam że urządzenie emituje sygnał cyfrowy.... co ma sygnał cyfrowy do analogowego bądź co bądź pomiaru analogowego, to tak jak byś chciał zakłócać przy pomocy WiFi radio z Torunia, owszem może przypadkiem częstotliwości mogą się nałożyć ale nie zakłócisz. To że fotoradar jest cyfrowy nie znaczy że cyfrowo wykonuje pomiaru.
    Też nie jeżdżę wolno a mandatu nie zapłaciłem. i nie wydałem kasy na tego typu urządzenie.

  • Oglądałem ją jakiś czas temu, wygląda ładnie, tylko mnie zastanawia, że skoro jest taka ok, dlaczego jeszcze jest.

  • Pozdrawiam
    sid

  • http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/uwaga-kierowcy-1-lipca-wazna-zmiana-przepisow,1659816,324<!-- m -->

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-06-2011, 20:27[/i] ][/size]
    UWAGA UWAGA dziś przemierzając nasze kochane polske drogi od Dubiecka po Jędrzejów zaniepokoiła mnie jedna rzecz na drodze od Rzeszowa do Krakowa portem dalej Słomniki i Jędrzejów widziałem pewnych panów "majstrujących" przy słupach z fotoradarami i niepokojące okazało się że radary wysyłały jakeś promieniowanie które ewidentnie namierzało czy to były imitatory fal patrz udoskonalone atrapy czy prawdziwe radary tego już nie wiem ale [b]"wiedz że coś się dzieje"
    [/b] 😛 😄
    od Dubiecka do Rzeszowa narazie był spokój może przez to że śa to wioski i po drodze stały 2 maszty dalej w strone krakowa Świlcza na 70tkach nabity podrodze też były nabite juz tak nie zwracałem uwagi ale dalej
    tak na drodze Brzesko Kraków są "aktywne" maszty potem za Słomnikami
    narazie w kierunku Jędrzejowa również są "aktywne" także trzeba się pilnować bo jak już pisałem nie wiem czy są to same fale emitowane czy są również rejestratory

    hm ciekawe czy to ma związek z tym że od 1 lipca maja znikać atrapy ? 😄 😄 czy inwestycja w "bezpieczeństwo"(finansowe urzędów) 😄

    Wszystkim podróżującym podczas wakacji szerokiej drogi i uwaga na fotoradary

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 02-07-2011, 17:31[/i] ][/size]
    Jak tak dalej będzie szło to nie wyrobię

    dziś trasa Kraków - Zakopane i centralnie wszystkie radary napchane
    dalej
    Kraków ul. Andersa na wysokości Las Vegas w stronę Nowej Huty nabity radar

    ps. także lepiej zwalniać już przed każdym a ja bedę starał się uzupełniać zmiany

  • to forumowicz miedzy innymi z FCP (kiedyś pisał) Już długo ją próbuje sprzedać.
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7158<!-- m -->

  • [b]dr O. [/b] właśnie coś znajoma mi się wydawała 😄 <!-- s:D -->

    Pozdrawiam
    sid

  • Witam, tak jak w temacie

    musze dotsac sie w ciagu najblizszego miesiaca do Portugalii, ew jesli ktos jedzie do Hiszpanii tez chetnie sie zabiore i doloze do paliwa

    tel: 795787522

  • Od roku posiadam instalację gazową sekwencyjną. Ostatnio miałem problem, którym chcę się z Wami podzielić. Moja [b]instalacja gazowa załączała się i wyłączała kiedy chce[/b]. Następowało pikanie przemienne z dźwiękiem. Potrafiła nie wyłączać się na trasie przez 20-30km a później żeby ją włączyć, to trzeba było się zatrzymać, a i to nie zawsze podziałało. Ogólnie wyłączała się zawsze na 5 biegu powyżej 110km/h oraz poniżej 80km/h albo kiedy chciała. Podobnie na 4 biegu- powyżej 70km/h było ok a poniżej 60km/h wyłączała. Czasami wyłączała się kiedy chce i kilkukrotne włączanie przyciskiem od nowa nic nie dawało. Kupę nerwów mnie to kosztowało i nie wiedziałem co to może byc. Zdałem samochód do serwisu (bo instalacja jest na gwarancji). Zrestartowali oprogramowanie i niby wszystko było ok, ale tylko do momentu gdy wyjechałem za miasto (znowu się wyłączyła!) i oczywiście problem powstał od nowa. Pomyślałem, że [b]może to świece albo filtr powietrza[/b]. Wymieniłem i nic. Zgłosiłem im to i po 2 dniach serwisu powiedzieli mi, że [b]przyczyną był czujnik temperatury[/b]. Wymienili i jak na razie (2 dni) wszystko działa jak należy. Nie musiałem nic płacić za wymianę i serwis. Jestem zadowolony z tej firmy, bo każdy mój problem biorą pod uwagę i fajni ludzie tam pracują. Nie jestem pewien czy mogę to tu ogłosić, ale zakład to: TAKADA w Białymstoku.

  • [quote="TomekP"]przyczyną był czujnik temperatury[/quote]

    Sekwencja jako jeden z parametrów zczytuje temp. silnika. U mnie np. po dłuższym postoju i uruchomieniu silnika, na LPG silnik zmienia źródło zasilania przy temperaturze silnika 35 st. C.
    Dobrze, że napisałeś o swoim problemie, ponieważ jeśli komuś z nas - zagazowanych - przytrafi się podobny problem, to będziemy wiedzieć od czego zacząć 😉 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->