Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Problem z odpalaniem - temat zbiorczy

Temat utworzony · 292 Posty · 49052 Wyświetlenia
  • Dziękuje za zainteresowanie tematem, odnośnie kontrolki kluczyka to ona nie zapala się podczas gdy samochód gaśnie.

    Przepustnica była czyszczona rok temu, od tego czasu zrobiłem 10k km.

    Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, ale ostatnio zauważyłem, że problem z odpaleniem auta występuje, gdy podłączam coś do gniazdka zapalniczki (nawigacja, ładowarka od telefonu).

  • może to wszystko przez ten hipermarket lub za krótko robisz zakupy? :zdrowko: warto pomyśleć nad zmianą sklepu :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Na początek - jako świeżak - witam wszystkich forumowiczów 😉 i od razu proszę o pomoc ...
    Mam następujący problem.
    Auto (Fabia 2002 1.4 16 V benzyna) po przejechaniu krótkiego odcinka ( przy dłuższych trasach jest OK ) nie chce odpalić. Akumulator jest sprawny, rozrusznik kręci, a mimo to nie odpala.
    Jednocześnie robi mi się twardy pedał hamulca ( tak że nie mogę go praktycznie wogóle wcisnąć ).
    Po kilku takich próbach wypracowałem sobie metodę, że w takiej sytuacji kręcę kluczykiem i na przemian dociskam pedały sprzęgła i hamulca (jak idzie) i to przeważnie pomaga.
    Jednak gdy w ten sposób silnik odpali, zaczyna się krztusić a jak go lekko przegazuje, to wskakuje na wysokie obroty ( 15 000 ) po czym przy rozpoczętej jeździe powoli one się normują.
    Nie mam zupełnie pojęcia co tu może być za przyczyna, dlatego proszę o pomoc kogoś bardziej doświadczonego.
    Pozdrawiam i dziękuję 🙂

  • [quote="Raaf_K"]to wskakuje na wysokie obroty ( 15 000 )[/quote] prawie jak bolidy F1 🙂 zapewne chodziło o 1500 obrotów, ale na pewno każdy się domyślił 🙂 :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Mam denerwujący i uporczywy problem z Fabią 1.2 12V. Samochód ma niecałe 90000 km przebiegu.

    Gdy silnik jest zimny to zazwyczaj nie chce zapalić, załapie i zgaśnie przy pierwszym odpaleniu, chyba że doda mu się gazu przy kręceniu rozrusznikiem to zapala. 4 z 5 odpaleń mają takie objawy

    Za drugim razem z gazem czy bez zawsze zapali.

    Co może być przyczyną takiego zjawiska. Samochód nie posiada instalacji LPG

    Jeśli ktoś mógłby pomóc byłbym wdzięczny.

  • samochód kupiłem 2 miesiące temu, nic nie robiłem z przepustnicą.

  • ok, a czy to czasem nie objawy padających cewek zapłonowych ?

  • Witam 🙂 <!-- s:) -->
    Cewki nie koniecznie. Sprawdź sobie kompresję, bo możesz mieć tak , że jak tak zwanie "dobijesz" to wtedy ci zapala. Po sprawdzaj wszystkie uszczelki w układzie paliwowym szczególnie przy układzie wtryskowym.

  • [b]kamilniss[/b], _reg5

  • Miałem prawie tak samo,u mnie zimny zapalał od pierwszego razu;po krótkiej pracy silnika gdy jeszcze nie był nagrzany też był problem z odpaleniem-pomagało dodanie gazu.Myślę że masz trochę inaczej -wynika to ze stopnia zabrudzenia przepustnicy(ja czyściłem po ok 70tys.km)Po wyczyszczeniu przepustnicy problem zniknął,zawsze odpala od pierwszego razu.

  • ja czyszcze przepustnice co 10 kkm ..[b]kamilniss[/b], sproboj ja wyczyscic za pomoca czystej szmatki oraz benzyny ekstrakcyjnej ... na nastepny raz pamietaj o regulaminie pisania postow

  • [quote="Wojtas"]ja czyszcze przepustnice co 10 kkm ..[b]kamilniss[/b], sproboj ja wyczyscic za pomoca czystej szmatki oraz benzyny ekstrakcyjnej ... na nastepny raz pamietaj o regulaminie pisania postow[/quote] ok spróbuje ją wyczyścić, ale mógłby mi ktoś powiedzieć jak to zrobić w silniku 1.2 12V ? Gdzie ona się znajduje, co krok po kroku mam zrobić bo akurat w tym temacie jestem zielony. Mogę coś popsuć robiąc to sam ?

  • U mnie benzyna nie chciała zmyć brudu (rozpuszczalnik nitro umył bez problemu).Dostęp do przepustnicy będzie po zdjęciu plastikowej osłony z silnika.Na początek odłącz akumulator,zdejmij osłone z silnika,odepnij wtyczkę od przepustnicy,odkręć przepustnicę (z góry pewnie nie będzie mocno brudna,ale od spodu zapewne będzie zapaprana strasznie),weź jakiś pojemnik nad którym będziesz mył miękkim pędzelkiem i drugi w którym będzie czysty rozpuszczalnik.Po umyciu jak wyschnie złóż wszystko do kupy i na koniec podłącz akumulator.Uruchom silnik bez dodawania gazu i niech popracuje ok 15 min na biegu jałowym (nie dotykac w tym czasie pedału gazu i poczekać aż silnik się nagrzeje)W tym czasie silnik może pracowac trochę nierówno i "kulawo" ale sie tym nie przejmuj.Gdy się nagrzeje po ok 15 minutach zgaś go i odpal ponownie po 1-2 minutach.Powinno być wszystko OK (radzę przez ok 50-100 km jeździć spokojnie i nie przekraczać 3 tys.obrotów)-przepustnica powinna sie w tym czasie sama zaadoptować.Można również (niektórzy nawet zalecają) zrobić adaptację VAGIEM.Takie czynności wykonałem u siebie i wszystko jest OK,co prawda za bardzo po tym czyszczeniu przegoniłem auto na zbyt dużych obrotach i zapaliła sie kontrolka silnika,ale po 2 dniach zgasła i do dziś wszystko gra.Powodzenia w czyszczeniu.

  • Witam ponownie
    Dzięki za sugestie i podpowiedź. Przepustnica została wyczyszczona (ponoć).
    Piszę ponoć bo właściwie zaraz po wyjeździe z ASO, te same objawy pojawiły się ponownie (już kilka razy).
    Na telefoniczną reklamację dostałem odpowiedź, że to na pewno przepustnica i że nawet po czyszczeniu taka sytuacja może się jeszcze kilka razy zdarzyć zanim wszystko będzie OK.
    Faktycznie może się za bardzo na tym nie znam, ale czy to nie jest jakaś "wielka ściema" ?, Proszę o podpowiedź >>>

    A co do obrotów, no to faktycznie popłynąłem 😉 Dzięki za korektę ... :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Nie jestem w stanie podać dokładnego linka,ale podobny problem był opisywany na jakimś forum i faktycznie problem zaczął stopniowo znikać wraz przebiegiem, chyba po przejechaniu 700 km od czyszczenia wszystko było OK

  • Mam następujący problem, moja fabia1,4, 44kW nmie chce odpalić, kręce i kręce a ona nie zaskakuje. Chociaż zdarza się że np. za 10 kręceniem odpali ale pochodzi 1-2 min. i się zagasi. Pytanie czy to wina braki brądu, pompki paliwa czy jeszcze czegoś. Akus na 100% OK, świece dobre, paliwo jest - co może być?!

  • dokładnie tak jak pisze [b]anubis[/b]. Po tym będzie można powiedzieć więcej.

  • może być problem z immobiliserem, ale jak radzą koledzy - podpiąć i odczytac błędy.

  • Witam,
    W mojej fabce 1,9 sdi często wyskakuje taki oto błąd:
    19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal
    P3102 - 35-10 - - - Intermittent

    Szukałem w google rozwiązania ale niestety w SDI jest to dość rzadki błąd:/

    Kroki jakie poczyniłem, to:

    • Sprawdzenie przewodów (nic przerwanego czy naderwanego nie spotkałem, a tym bardziej zgnitego),
    • Wyczyściłem zawór EGR,
    • Kupiłem używaną klapę gaszącą i też to nic nie dało:/

    Co mogę jeszcze zrobić??

    Pozdrawiam:)

  • Witam,
    Mam pytanie do autora tematu, czy udało się rozwiązać ten problem, jeżeli tak to jak? bo ja niestety mam ten sam problem 😞 <!-- s:( -->