Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • Poszukuję takiej farbki w Krakowie. Żółta lub zielona...ktoś wie gdzie tego szukać 😄 <!-- s:D --> ?

    Pozdrawiam
    sid

  • Mam pytanie odnośnie tego jak w tabelach które przedstawili na swoich stronach ogromnym nakładem pracy forumowicze (za tenże nakład pracy należą im się słowa najwyższego uznania) interpretowana jest opcja "komputer pokładowy". Mam to rozumieć jako wskaźnik chwilowego spalania/pozostałego dystansu na baku etc wyświetlającego się zamiast zegarka (w panelu obrotomierza) czy też chodzi o komputer pokładowy korzystający z dużego wyświetlacza między zegarami?

    Jeśli przyjąć moje pierwsze rozumowanie to coś by się nie zgadzało niestety bo mam F1 rok modelowy 2004 dekoduje się z vinu jako classic a tymczasem komputer jest niby dostępny od Ambiant w górę...

  • dobrze myślisz - "komputer pokładowy" pokazuje różne dane na małym wyświetlaczu ( i dużym też - bogatsza wersja) - chwilowe spalanie, dystans do przejechania itp.
    po VIN-ie nie dojdziesz do tego - musiałbys zdekodować kody wyposażenia i możliwe że wsród tych kodów gdzieś kryje się wspomniane urządzenie, albo zostało dołożone przez poprzedniego właściciela ( w co wątpie 😉 <!-- s;) --> ) - zobacz mój wcześniejszy post gdzie jest dekoder ...

  • Komputer pokładowy może być wyświetlany na małym wyświetlaczu (tam gdzie zegarek) lub jeśli masz tzw zegary z DOT-Matrix'em to właśnie na nim miedzy prędkościomierzem a obrotomierzem.
    Szedł on w parze z klimatyzacją. Jeśli masz wersję Classic a masz klimę to powinieneś mieć również komputer pokładowy.

    Jeśli chodzi o DOT-Matrix'a w Fabiance pierwszej generacji (zarówno przed jak i po FL) takie zegary były chyba tylko w RS'ce i na zamówienie.

  • robgold jest właśnie tak jak piszesz mam komputer pokładowy z małym wyświetlaczem i ręczną klimę, a po vinie to classic ale cóż pozostaje się cieszyć, że to taki dobrze wyposażony classic, w nieco dalszej rodzinie jest jeszcze F1 classic w sedanie i jest dość goła, stąd moje zastanowienie, że mój classic jest jakby na bogato 😛 i chwała mu za to 😉 <!-- s;) -->

    Z drugą w kombi nie ma problemu bo to Fresh i jest goło ale w sumie za sprawą kolorku całkiem wesoło.

  • w castoramie widzialem jakis czas temu..
    albo tu:

    ul. Konecznego 4/10U,31-216 Kraków

    012-416-16-03
    http://www.profigeo.pl<!-- m -->

    zmieniasz barwy wojenne...

  • manii, nie pamiętasz jaki był koszt tej farbki 😄 <!-- s:D --> ?

    P.S Nie nie barw nie zmieniam 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • 25pln za 400ml w sprayu

  • [b]!!!!!WITAM WSZYSTKICH!!!![/b]

    Ja chciałbym się dowiedzieć czy normalne jest to, że zaraz po ruszeniu jeszcze na pierwszym biegu komputer pokazuje spalanie 99.9l/h. Domyślam, się że może to jakoś wynikać z pokazywania spalania uśrednionego.

    Znalazłem, takie informacje na forum VW Golfa.

    Chciałem się tutaj upewnić.

    To mój pierwszy i mam nadzieję, że nie ostatni post. Od niedawna jeżdżę Fabią Sedan 1,4 16v.

  • uważam że normalne i nie ma co się tym przejmować... przełącz na inny tryb i będziesz spokojniejszy 😉 <!-- s;) -->

  • hehe, dzięki za info 🙂 już sobie przełączyłem na zegar .. 🙂 <!-- s:) -->

    A co do spalania, to myślę że własnoręczna kalkulacja będzie najwłaściwsza

  • Jak najbardziej normalne te chwilowe spalanie 🙂 <!-- s:) --> Sprawdź np przy wyprzedzaniu to też znacznie skoczy chwilowe spalanie.

  • [quote="and62"]witam
    pytanie troszke z innej beczki
    F II z komputerem
    na postoju np. na swiatlach komp pokazuje mi przy nagrzanym silniku chwilowe spalanie 0.6l/100km
    natomiast jak daleko widze czerwone i wrzucam na luz przy predkosci np 40km/h to komp pokazuje ok 2 - 4 l/100km toczac sie na luzie
    czy komp oszukuje czy przy jezdzie na luzie silnik pali faktycznie wiecej niz na postoju[/quote]

    Oczywiście , na postoju spala ci 0.6l/godzinę, nie na 100km
    w czasie jazdy na luzie silnik podtrzymuje film benzynowy w kolektorze ssącym, dla zapewnienia równomierności pracy silnika.(tzw. gotowość do przyspieszania )

  • [quote="michal33686"][quote="and62"]witam
    pytanie troszke z innej beczki
    F II z komputerem
    na postoju np. na swiatlach komp pokazuje mi przy nagrzanym silniku chwilowe spalanie 0.6l/100km
    natomiast jak daleko widze czerwone i wrzucam na luz przy predkosci np 40km/h to komp pokazuje ok 2 - 4 l/100km toczac sie na luzie
    czy komp oszukuje czy przy jezdzie na luzie silnik pali faktycznie wiecej niz na postoju[/quote]

    Oczywiście , na postoju spala ci 0.6l/godzinę, nie na 100km
    w czasie jazdy na luzie silnik podtrzymuje film benzynowy w kolektorze ssącym, dla zapewnienia równomierności pracy silnika.(tzw. gotowość do przyspieszania )[/quote]

    dzieki za info wprawdzie to szczegol alee juz wiem o co chodzi
    0.6l/h pomylka z mojej strony

  • Spalanie i wskazania jak najbardziej normalne, jedna tylko uwaga, jak się widzi światło czerwone z daleka, to się hamuje silnikiem, to jest bardziej ekonomiczne (spalanie 0,0l/100) a poza tym lepsze dla silnika... pzdr

  • Witam szanownych klubowiczów 🙂 i jako, że nie mam jeszcze Fabii to witam się tutaj i przechodzę do meritum 🙂 <!-- s:) -->

    Interesuje mnie Hatchback z gazem 🙂

    1. Co najczęściej się psuje w Fabiach Hatchback i typu "ten typ tak ma" ? Czy są to drogie sprawy? 😄

    2. Jaki silnik najlepszy do gazu i najmniej awaryjny? Na co zwracać uwagę przy samochodzie z gazem 🙂

    3. Czy wszystkie silniki posiadają łańcuszek rozrządu ile można na nim jeździć i czy luz na zaworach jest regulowany hydraulicznie czy ręcznie poprzez szczelinomierz, a może jeszcze inaczej?

    4. Jak z cenami części i dostępnością do innych aut grupy VW ?

    5. Są może dostępne manuale odnośnie napraw i regulacji i innych grubszych spraw z autem w PDF, np schemat/instrukcja wymiany czegośtam ?

    6. Są instrukcje w PDF żeby zobaczyć kiedy wymieniać elementy eksploatacyjne jakie oleje itp i ogólnie z obsługi auta 🙂

    7. Jak sprawdzać błędy z czujników i czy da się jakimś domowym sposobem ?

    8. Jak się ma korozja do karoserii ? Ma ocynk czy nie ?

    9. Jak z serwisami w Białymstoku warto jechać do ASO ?

    10. Opłaca się kupować zamienniki ?

    Dziękuje bardzo za pomoc :padam:

    1. Co najczęściej się psuje w Fabiach Hatchback i typu "ten typ tak ma" ? Czy są to drogie sprawy? 😄 Najczęściej "psują" się drobiazgi w przednim zawieszeniu, nie są to drogie naprawy 🙂 <!-- s:) -->

    2. Jaki silnik najlepszy do gazu i najmniej awaryjny? Na co zwracać uwagę przy samochodzie z gazem 🙂 Nie mam dużego doświadczenia w tym temacie, ale z tego co wiem, 1.4 MPI słabsze i mocniejsze dają rade w gazie

    3. Czy wszystkie silniki posiadają łańcuszek rozrządu ile można na nim jeździć i czy luz na zaworach jest regulowany hydraulicznie czy ręcznie poprzez szczelinomierz, a może jeszcze inaczej?

    4. Jak z cenami części i dostępnością do innych aut grupy VW ? Z cenami jest tak, że na pewno nie zaskoczą negatywnie 🙂 powiedziałbym wręcz ze jest tanio

    5. Są może dostępne manuale odnośnie napraw i regulacji i innych grubszych spraw z autem w PDF, np schemat/instrukcja wymiany czegośtam ? Są, poza tym, samochód w większości wersji jest na tyle prosty, że niemal wszystko ktoś kto troche wiecej niz przecietny wie o samochodach da radę zrobić samemu w garażu - o ile oczywiscie ma sprzęt 😉

    6. Są instrukcje w PDF żeby zobaczyć kiedy wymieniać elementy eksploatacyjne jakie oleje itp i ogólnie z obsługi auta 🙂 😄 pytanie raczej retoryczne

    7. Jak sprawdzać błędy z czujników i czy da się jakimś domowym sposobem ? Kupić VAGa, kabel + płytka i ... już

    8. Jak się ma korozja do karoserii ? Ma ocynk czy nie ? Korozja jako taka spotykana jeśli już to standardowo delikatnie na tylnej klapie ( przynajmniej w htb) jeśli chodzi o inne miejsca to bym już radził doklładniej sprawdzac przeszłość

    9. Jak z serwisami w Białymstoku warto jechać do ASO ?....

    10. Opłaca się kupować zamienniki ? 🙂 i tak i nie, zawsze warto rozeznac cenę części oryginalnej i dobrego zamiennika, czasami sie nie oplaca a czasami tak

  • Ja odpisze ogólnie na to co mi się rzuciło w oko 🙂 <!-- s:) -->
    Jeśli chodzi o awarie i na co zwrócić uwagę to tak jak pisał poprzednik, że sprawdź blachy zwłaszcza tylna klapa, bo HB tak mają że zawirowania powietrza za samochodem powodują dostawanie się wody tam gdzie nie powinna, po drugie sprawdź zawieszenie (najczęściej tuleje wahaczy padają).
    Ceny no cóż jak to skoda są jak najbardziej do przyjęcia i pamiętaj, że niektóre zamienniki są lepsze albo conajmniej tak samo dobre jak oryginały 🙂 Często zamiennik od oryginału różni się tylko opakowaniem. Instrukcje są, ale przede wszystkim masz FORUM i masę maniaków którzy ci pomogą jak będzie coś trzeba zrobić 🙂
    Wszystko jednak zależy od tego, żeby wybrać dobry egzemplarz to nie powinieneś mieć problemów :zdrowko:

    Powodzenia

  • [quote="el_bartoo"]Spalanie i wskazania jak najbardziej normalne, jedna tylko uwaga, jak się widzi światło czerwone z daleka, to się hamuje silnikiem, to jest bardziej ekonomiczne (spalanie 0,0l/100) a poza tym lepsze dla silnika... pzdr[/quote]
    Zgadza sie, ale 300m nie przejedziesz hamujac silnikiem po gora 100m stanie, a na luzie spokojnie dojade do swiatel. jadac do pracy mam trzy takie odcinki i warto wrzucac luz a potem ewentualnie dohamowac silnikiem na 4 lub 3