Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85564 Wyświetlenia
  • aż tak drastycznie? 🙂 <!-- s:) --> hmm wolalbym tego uniknąć, czekam na inne propozycje

  • Nie jest to drastyczne rozwiązanie, autku nic się nie dzieje przy tej operacji. Wystarczy zdjąć z klemy minus, odczekać, założyć, a następnie uruchomić w pełni sterownik i gotowe.

  • Czyżby nikt nie znał rozwiązania sytuacji? Przypomnę jeszcze raz o co chodzi: po otworzeniu auta pilotem (odryglowuja się wszystkie drzwi) w momencie otwarcia drzwi kierowcy pozostałe drzwi ( bagażnik także) zaryglowują się... zeby ktoś mógł wsiąść muszę odryglowywać je np przyciskiem na podłokietniku.wcześniej nic takiego nie miało miejsca. Prosze o pomoc w tym męczącym problemie! błagam! 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="el_bartoo"]szczerze mówią to <bawiłem się> ostatnio trochę pilotem [/quote]
    pilot nie służy do zabawy :dobani: <!-- s:dobani: -->
    [quote="MirekS"]Ja bym zaczął od odpięcia akumlatora i powiedzmy po 10min podłączenia go z powrotem.[/quote]
    🆗

    albo coś z krańcówką w drzwiach kierowcy - ona odpowiada za cały system ( zależy też od wersji wyposażenia jaka masz - od comfort-u w górę)
    albo, bawiłeś się komputerem i coś przestawiłeś ...

  • Wiem wiem że nie do zabawy 😉 <!-- s;) --> po prostu <probowalem> o co chodzi z drugim przyciskiem pilota. A co do tego dziwnego zachowania, to ostatnio tez w czasie jazdy już zamek <wariuje> i czasami na zmiane zamyka i otwiera drzwi...

  • Witam ! 🙂 <!-- s:) -->
    Mam pewien problem w Fabi 1.4MPI Classic 2002r. Od pewnego czasu zepsuł się pilot od alarmu, tak że nie można było zazbroić i rozbroić alarmu. Na szczęście zatrzymał się na pozycji rozbrojonego alarmu więc nie było problemów, jednak do czasu. Samochód stoi u blacharza ( lekka stłuczka) , dziś poinformował mnie że alarm się włącza i nie może go wyłączyć, zaznaczył że wcześniej odpinał akumulator. Teraz mam pytanie, jak odłączyć całkowicie alarm? Muszę przewieźć jakoś samochód do elektryka, a niestety nie da się ponieważ gdy odpali się samochód i jedzie się to po 30 sekundach samochód gaśnie i włącza się alarm. Alarm ten był "dokładany" w serwisie skody w ramach wzięcia samochodu na raty. Nie znam modelu tego alarmu, mogę jedynie powiedzieć że ma on okrągły pilot skody z okrągłym przyciskiem na środku, charakteryzuje się jednym piknięciem przy otwarciu samochodu i 2 piknięciami przy zamknięciu samochodu ( albo na odwrót) . Wie ktoś gdzie znajduje się centrala alarmu i jak ją odłączyć? Samochód z elektryki od domykania/zamykania posiada jedynie centralny zamek który otwierał i zamykał się również na pilota, jednak na kluczyk też działa.

    Liczę na waszą pomoc. 😉

  • Powinieneś mieć mały kluczyk od alarmu służący do jego wyłączenia.
    Ja mam centralkę obok akumulatora - zdejmuje się zaślepkę i wyłącza alarm małym kluczykiem.

  • Niestety od nowości nie było kluczyka od alarmu, tylko pilot. W takim razie jak się pozbyć tego alarmu chociaż by na czas dojazdu do elektryka?

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 27-03-2011, 20:44[/i] ][/size]
    Problem rozwiązany. Pilot rozebrałem i wyłączyłem alarm śrubokrętem stykając 2 blaszki. Teraz można jechać do elektryka aby z tym zrobił. Pozdro i dzięki za odpowiedzi. 😉 <!-- s;) -->

  • Od jakiegoś czasu otwieranie centralnego z pilota nie otwiera mi bagażnika - muszę otwierać go z wewnątrz ( lampka się wtedy nie zapala ). Postanowiłem sprawdzić czy bagażnik otworzy się jeśli otworze auto kluczykiem... i wielkie moje zdziwienie kiedy się okazało, że przekecając kluczyk w drzwiach kierowcy otwierają się tylko drzwi kierowcy... Czy to normalne? czy może jakieś rozkodowanie kluczyka czy inna przypadłość? Bardzo liczę na pomoc, zarówno w temacie otwierania z kluczyka jak i tego dlaczego nie otwiera się bagażnik z pilota?? dodam tylko że wcześniej sie otwiral..

  • Jak otwierasz auto pilotem to wszystkie drzwi się otwierają czy też tylko kierowcy?

  • Jak otwieram pilotem to otwierają się wszystkie ( poza bagaznikiem)...

  • To trochę dziwne.

    Na pewno to oryginalny scyzoryk Skody, czy centralny jest dokładany?

    Co może być przyczyną..... hmmm.
    Ja zacząłbym od rozebrania klapy i sprawdzenia czy wszystko jest ok. Może po którymś trzaśnięciu wypięła się jakaś kostka. Sprawdziłbym tam też zasilanie bo dziwne jest że nie działa kontrolka otwarcia kufra. Masz światełko w bagażniku? - Jak tak to czy się ono zapala po manualnym otwarciu ze środka auta?
    Jeszcze jedna rzecz. Czy jak otworzysz auto z pilota (scyzoryka) to masz w klapie nad rejką taką gumową osłonę zapadki która po wciśnięciu otwierała elektrycznie tylną klapę?

    Jak masz drugi kluczyk to spróbuj także drugim czy jest tak samo.

    Sprawdź wszystko co napisałem i odpisz później będziemy myśleć.

  • Ok, dzięki za zainteresowanie 😉 <!-- s;) --> po powrocie z pracy sprawdzę drugi klucz. Na ten moment mogę powiedzieć, że to oryginalny klucz skody, nie scyzoryk. Mam osłonkę nad tablicą i wszystko inne tez wygląda na w porzadku. Postaram się w tym tygodniu umówić na ten przegląd do aso, to może mi cos poradza. Problem nie jest mega wielki ale 3ba przyznać że drażniący;/

  • W końcu auto jest po to żeby wszystko w nim działało- ja bynajmniej wychodzę z takiego założenia.

    Sądząc po objawach tj. nie działa kontrolka otwarcia kufra, nie otwiera się z pilota - tylko manualnie linką, to przyczyną jest wypięta kostka z zamka albo popsuta część elektryczna w nim. Na ten moment nie widzę innej opcji

  • A gdzie znaleźć tą kostkę?

  • no na pewno będzie przy zamku. Ty masz Sedana?
    Jak otworzysz kufer to musisz zdjąć te plastiki przy zamku i tam poszukać. Jeszcze tego nigdy nie rozbierałem ale to na pewno tam bo to są zamki mechaniczno-elektryczne.

  • Pogrzebie, ale najpierw wyczerpie inne możliwości, bezinwazyjne 😉 <!-- s;) -->

  • Witam,
    Mam taki problem z moim centralnym, że jak otworze auto z klucza (nie mam pilota) to czasem się zamknie i odrygluje ale tylko lewa strona (kierowca i pasażer), prawa jest nadal zaryglowana. Jak zarygluje od środka z panela kierowcy to wszystko się zarygluje ale tylne lewe sie odryglują. Dziś właczyłem wagiem samoczynne ryglowanie ale lewe się odryglowywuję same inne zostaja zaryglowane. Jak zamkne z kucza to wszystko sie zarygluje ale te lewe tylne rygluja sie jakby dwa razy (slychac dwa trzaski silownika). Na pewno nie działa krancółwka w prawych przenich drzwiach bo nie zapala sie swiatło.

    Wiecie może co to może być, albo gdzie szukać

    P.S. Wiązka jest rozplątana i nie zgnila 🙂 <!-- s:) -->

  • tak jak wyzej pisali koledzy centralny oszalł nieszlo otwierac z pilota tylko z kluczyka a rygle zamykały sie i otwierały siedzac w środku po sprawdzeniu wiazki i wszystkich czujników okazało sie ze powodem był uszkodzony akumulator kupiłem nowy i problemy znikneły proponuje podpiąc akum od jakiegos znajomego i sprawdzic czy jest poprawa

  • ja moja centralkę wysłałem do producenta dorobił mi 2 kluczyki przekodował sprawdził i chodzi jak malina 😉 <!-- s;) --> 100zł