Witaj na forum Fabia Club Polska

Przeglądy serwisowe

Temat utworzony · 254 Posty · 109595 Wyświetlenia
  • Witajcie, 🙂 <!-- s:) -->
    Moim zdaniem zachodzi tu jakieś oszustwo czy inny szwindel 😞 , a mianowicie według mnie oni (w tej stacji) powinni wpisać czynności serwisowe 🙂 i tyle. Ich to nie powinno obchodzić czyja jest ta książka. Zastanawiające jest to dlaczego oni nie chcą wpisać tego serwisu :bezradny: . Ja bym sie zwrócił z tym pytaniem do uokik-u (czy jakoś tak się ta organizacja nazywa). Wydaje mi się że coś mają coś na sumieniu, że nie wpisują serwisu. 😉
    Jakby nie patrzyć jest to zastanawiające. 🙂
    Budrys napisz jak się ta sprawa za kończy; jestem ciekaw.
    Pozdrowienia 🙂

  • Witam,

    Przymierzam się do kupna autka i zastanawiam się nad Fabią. Próbuję oszacować koszty przeglądów i serwisowania, we Wrocławiu w ASO dowiedziałem się, że wygląda to tak:
    przegląd po roku: 600 zł
    po dwóch latach: 900 zł
    po trzech latach: 1200 zł

    a w latach kolejnych znów 600zł, 900zł, 1200zł.

    Dodatkowo po 90tyś km, wymiana rozrządu 1700 zł.

    Wszystkie ceny podane z materiałami i robocizną,
    Czy macie jakieś opinie na ten temat?

    Pozdrawiam
    Piotr

  • Witaj 🙂 <!-- s:) --> ,
    Najlepiej się dowiedz ile kosztuje godzina serwisowa , a potem możemy obliczać co i ile kosztuje. W aso liczy na pierwszym miejscu godzina serwisowa, która jest różna w zależności od miasta i marki pojazdu np. godz. serwisowa (gs) u forda = 220 zł , a ta sama godzina serwisowa u fiata = 80 zł. Serwisy mają to policzone od producenta co i ile czasu mają robić.
    Musiałbyś poszperać po necie bo niektórzy dealerzy zamieszczają cennik usług serwisowych i jest tam fabia.
    Jeżeli chcesz to mam cennik usług serwisowych do felicii z 1.3/68 km co równa się fabia z 1.4 . Praktycznie te dwa silnik są takie same, nawet sterowniki do silnika są identyczne.
    Pozdrawiam. 🙂

  • [b]Piotr_Wrocław[/b], ja na Twoim miejscu nie sugerował bym się kosztami które Ci przedstawia ASO, zawsze są one wyższe w momencie odbioru auta, a jak już staniesz się posiadaczem Fabi, zapytaj o jakiś fachowy warsztat, który się specjalizuje w Skodach, a jest z pewnością wiele tańszy od ASO.
    koledzy z FCP z pewnością doradzą Ci mechanika do którego warto się udać

  • Witam,

    Może nie napisałem tego zbyt jasno - chcę kupić nową Fabię z salonu - tak więc by nie tracić gwarancji co najmniej 3 lata powinienem ja serwisować w ASO - tak więc chciałem dowiedzieć się na jakie koszta się przygotować.

    Pozdrawiam
    Piotr

  • [b]Piotr_wrocław[/b] jeszcze jest taka sprawa, że jeżeli chcesz utrzymać gwarancje na blachę i lakier to musisz serwisować przez cały okres gwarancji. Jest to zwykle 10 - 12 lat 😐 . Nie ważne jest , że nie masz gwarancji na mechanikę, ale w razie jakichkolwiek napraw blacharsko-lakierniczych pracownicy aso na to patrzą. W najgorszym przypadku jest tak, że na gwarancji jak Ci wyleci dziura na jakimś elemencie karoserii to wtedy aso patrzy w książkę serwisową. Jeśli auto nie było serwisowane to "umywają ręce" 😞 , a jeżeli było serwisowane to są zmuszeni do naprawy na koszt firmy (marki samochodu). 😄 <!-- s:D -->
    Pozdrawiam. 🙂

  • [quote="Piotr_Wrocław"]Dodatkowo po 90tyś km, wymiana rozrządu 1700 zł.
    ...Czy macie jakieś opinie na ten temat?
    [/quote]

    Tak jedną odpuść sobie ASO chyba, że nie masz co z kasą robić ja jestem właśnie po wymianie rozrządu na oryginalnych częściach plus filtr paliwa i pasek wielorowkowy i wymiana wszystkiego wraz z częściami kosztowała mnie 888zł. Silnik 1.9TDI.
    ASO tylko i wyłącnie w okresie gwary później koniec.

  • Witam

    Niedawno kupiłem Skodę Fabie Active 1.4 z 2007 roku z przebiegiem 30 tys. (od rodziny -przebieg pewny). Auto nie było serwisowane w ASO tylko u znajomego mechanika i do tej pory z tego co wiem był wymieniany tylko filtr oleju i sam olej przy 10 tys. i 20 tys.

    Teraz mam do Was pytanie: na co przede wszystkim powinienem zwrócić uwagę przy przeglądzie jaki mi teraz przy 30 tys. wypada? Co sprawdzić, a co wymienić?

    [b]I najważniejsze robić przegląd to w ASO czy lepiej u zaufanego mechanika?
    [/b]
    Bardzo proszę o Wasze rady. Z góry dzięki.

  • jeśli 2007r. to teraz płyny by sie przydało wymienić (przynajmniej hamulcowy)
    sprawdzić - wszystko co instrukcja przewiduje - w książce obsługi masz wykaz.
    ja bym jechał do ASO (ale troche to bedzie kosztować) żeby był wpis w system że auto odwiedzało serwis.
    decyzja należy do właściciela. :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6113]tu masz podobny temat o serwisowaniu - KLIK[/url]

  • No tak, ale jak pojadę do ASO po takiej przerwie to mi wystawią rachunek na tysiąc lub dwa. :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: --> Czy może będzie tak źle?

    Czy z ASO można ustalić co zrobią w aucie i ile to będzie kosztować, czy zrobią i tak to co uważają i wystawią fakturę taką jaka im się podoba (czyli :szok: ) ?

  • [quote="elminsterr"]Czy z ASO można ustalić co zrobią w aucie i ile to będzie kosztować, czy zrobią i tak to co uważają i wystawią fakturę taką jaka im się podoba (czyli :szok: <!-- s:szok: --> ) ?[/quote]
    w normalnym ASO wszystko można dogadać, a nie że Ci robią co im sie spodoba i kropka

  • Jeżeli auto nie było do tej pory serwisowane w ASO to po co do nich jechać :?: . Weź książkę przeczytaj co należy zrobić po 3 latach lub 30 tys km i zrób sam. Jeżeli nie znasz natomiast podstaw mechaniki jedź do gościa który do tej pory robił serwis i koniec. W ASO zapłacisz tzw. frycowe i tyle, no chyba, że masz nadmiar kasy po świętach 😉 <!-- s;) --> .
    W linku który zapodał [b]kapi[/b] masz między innymi info o rozrządzie gdzie różnica w cenie zakupu i wymiany rozrządu wyniosła 812zł :szok: .

  • [quote="MirekS"] to po co do nich jechać [/quote]
    jeśli auto ASO nie widziało to można by postarać sie o jakiś wpis dokumentujący przebieg. bo wg mnie 30kkm na 2 lata to mało ... a co bedzie po 3, 4 latach ?
    jak pisał [b]Ciacho[/b] - zawsze można sie dogadać co mają zrobić - niech przynajmniej olej wymienią 😄 <!-- s:D -->
    przynajmniej ja tak zrobiłem 😄
    oczywiście decyzja należy do płacącego , nie ukrywam - jeśli chcesz mieć auto "do końca" to nie ma po co do nich jechać ...

  • Witam

    Czy ktoś z forumowiczów robił może przegląd w ASO Skody po 30 tys. km?
    Bardzo chciałbym wiedzieć ile kosztowała ta przyjemność.

    Z góry dzięki za jakiekolwiek informacje. 🙂 <!-- s:) -->

  • z tego co pamiętam było to około 500-600 zł,

  • Dwa lata temu kosztowało mnie to niecałe 400

  • moim zdaniem jest to bzdura. każdy przegląd powinien być odnotowany w książeczce pojazdu ponieważ to świadczy o historii pojazdu. a skoro serwis tego odmawia to musi być inny sposób na wprowadzenie danych do bazy pojazdów. możliwe że nie mają autoryzacji skody na przeglądy i dla tego nie mogą wprowadzać zmian. ty jako właściciel powinieneś tego żądać. historia pojazdu jest ważna. jeżeli będiesz chciał sprzedać auto będziesz miał dziurę w przeglądach a to jest trochę podejrzane dla kupująceo.

  • witam serdecznie - czy może mi ktoś dortadzić bo potrzebuję takiej porady co jest do wymiany przy 90 000 km w skoda fabia @ 1.4 tdi kombi

    cz takie coś to jest w sam raz?:
    1- wymiana oleju
    2 - wymiana filtru oleju
    3- wymiana płynu hamulcowego
    4 - wymiana paska rozrządu (i czy coś jeszcze z tym?)
    5 - wymiana filtru paliwa
    6 - wymiana filtra kabinowego

    to czy jeszcze coś?

  • Wiecie, coś o tej promocji w ASO Skody - Wizyta w autoryzowanym serwisie Skody nie boli?

    http://www.skoda-auto.pl/pl/promocje/nie-zwlekaj-i-przygotuj-swoja-skode-na-wiosne.html<!-- m -->

    Słyszałem też dzisiaj reklamę w radio, że kontrola 11 punktów za 1zł i opony od 133zł.
    Dzwoniłem dzisiaj do swojego ASO i umówiłem się na kontrolę za 1zł, opony po 133zł też mają:)

  • Z chęcią bym skorzystał, ale czekam na opinie i relacje z przebiegu.