Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151623 Wyświetlenia
  • A ten kabel będzie pasował do naszej Skody ???
    http://moto.allegro.pl/vag-com-kabel-diagnostyczny-obd2-usb-program-pl-i1501409616.html<!-- m -->
    Bo też zamierzam takowy kupić >??

  • Ja polecam Kabelek od Viakena użytkuję dłuższy czas i nie było z nim żadnych problemów co do programu to polecam VAG-Com 311.2 ewentualnie 409.1
    Poniżej aukcja z kabelkiem serwisowym:
    http://moto.allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i1489378157.html<!-- m -->

  • Podpinam się do problemu , do niedawna bez problemu można było kasować błędy itd.
    Kiedy wyczyściłem przepustnicę i podłączyłem kabelek wszystko było Ok (silnik był zimny) , po rozgrzaniu silnika i podpięciu kabelka samochod nie jest wykrywany , od tamtej pory nie mogę się połączyć z samochodem (kabelek sprawdzany na vw golf IV i dziala) , co moglo się stać?

    Wszystkie źródła poboru energii takie jak radio czy nawiewy są wyłączone przy próbie komunikacji z samochodem.

    Posiadam interfejs od Viakena :
    http://moto.allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i1489378157.html<!-- m -->

  • Witam,

    mam pewien problem - czytałem forum ale nie znalazłem identycznego problemu.
    Mam silnik 1,4 MPI najsłabszy, rocznik 2001

    Od pewnego czasu świeci mi się kontrolka od temperatury (czerwona na tablicy) ale wskazówka chodzi dobrze - ale czasem leży mimo ,że przejade sporo km - wtedy jak zgasze i zapale jest ok. tzn. wskazówka idzie na środek - ale lampka nadal świeci.

    Ale dodatkowo od pewnego czasu pojawił się problem - po odpaleniu zaraz z rury leciał czarny dym - dziwny smród - wyczyściłem przepustnice i już jest ok. nie ma tego dymu i falowania.

    Po odpaleniu silnika po pewnym czasie - ok 10 - 20 min w zależności od temperatury na zewnątrz samochód zaczyna szarpać - przy ruszaniu trzeba dawać dużo gazu po się dławi i gaśnie - jak zgaśnie to trzeba czekać trochę aż ostudzi się bo inaczej nie da się odpalić (śmierdzi paliwem w kabinie). Natomiast jeśli pojeżdżę dłużej - np godzinę to mogę zgasić i odpalić bez problemu.

    Kupiłem sobie kabel i sprawdziłem błędy:

    17978
    16500
    17549
    16556

    Poczytałem o błędach i już wiem ,że może coś z pompą paliwa może sonda lambda itd.

    Ale myślę ,że jakiś forumowicz praktyk zna temat i będzie wiedział co to może być. Słyszałem ,że może to być jakiś czujnik - tylko nie wiem który (temperatury czy jakiś położenia wału??) nie mam dobrego mechanika a nie chcę aby metodą prób i błędów mój eksploatował mój budżet.

    Czy ktoś miał podobny przypadek?

    PS jedna rzecz o której zapomniałem o może mieć wpływ - co jakiś czas zaczyna mi się zapalać kontrolka wspomagania i ciężko chodzi kierownica - czasem też mrugają mi światła - czytałem ,że to pewnie jakaś wiązka kabli do wymiany?

    Pozdrawiam

  • Witam. Z kontrolką temperatury może wiązać się zawilgocenie (lub przegnicie) wiązki leżącej na lewej podłużnicy pod obudową filtra powietrza. Proponuje sprawdzić wiązkę pod kątem wilgoci i wysuszyć oraz podwiesić tak żeby nie miała kontaktu z podłużnicą i zalegającą tam wodą z deszczu,myjni wszelkiego rodzaju lub płynu spryskiwacza. Jeżeli chodzi o działanie wskazówki temperatury to przyczyna może leżeć w dwóch miejscach i są nimi: wiązka jak wyżej lub sam czujnik temperatury lub zaśniedziałe styki w jego wtyku. Odnośnie przepustnicy to zadam pytanie czy robiłeś po fizycznym czyszczeniu tak zwaną adaptację przepustnicy VAG'iem ? To podstawa po czyszczeniu tym bardziej jeśli odłączałeś ją od wtyku elektrycznego. Temat ostatni a mianowicie przygasanie świateł i kontrolka wspomagania to prawdopodobnie czujnik kąta skrętu lub elementy biorące udział podczas działania układu wspomagania. W tym przypadku zanim weźmiesz się za czujnik (duże prawdopodobieństwo,że to on jest sprawcą) i jego wymianę to sprawdź czystość styków bezpiecznika na skrzynce akumulatora (trzeci od lewej: 50 Amper),możesz sprawdzić wtyki i ich stan na samej pompie wspomagania pod kątem wilgoci oraz przy okazji wywalić obudowę pompy nafaszerowaną gąbką która ją otacza i jest magazynem wilgoci. Pompa jest dostępna po zdjęciu lewego nadkola. Do prawidłowego działania pompy potrzebny jest też dobrze naładowany akumulator. Pozdrawiam i czekam na pytania.

  • Witam,

    ...a sprawdziłeś czy dobrze jest wszystko skonfigurowane na laptopie?? mam na mysli czy masz dobrze port dobrany,mogło sie poprzestawiac..

  • Wszystko jest zainstalowane i ustawione według instrukcji pdf od Viakena.
    Poniżej 4 screeny błędów.

  • Właśnie podczas przeglądu podpinali pod komputer i bez problemu wykasowali błędy , więc sądzę , że to wina kabelka chodź do niedawna działał.

  • MAREK dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

    Co do przepustnicy to czyściłem ją z kolegą za jego radą (miał kilka VW oraz seatów) miał jakiś specjalny płyn w spreju do tego i odkręcił obudowę i psikał do wnętrza a ja gazowałem samochód. Pewnie to nieprofesjonalne bo widziałem gdzieś opis ,że trzeba ją wykręcić itd. Ale właśnie bałem się tego planowania itd. cyrków ,że samochód może już nie odpalić.

  • Cześć
    Sprawdzałeś kabelek na ciągłość połączeń ?, może coś jakieś uszkodzenie ?

  • Kabelek został odesłany na gwarancję do Viakena , czekam teraz co będzie dalej.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.

  • Zakupiłem ten co podałeś a nie wiesz czy będzie on działał też z Vag4.9 bo akurat taki mam na kompie zainstalowany??

  • Witam.
    Co jakiś czas moja Fabka nagle w trakcie jazdy traci moc i zapala się kontrolka EPC. Po zgaszeniu silnika odpala bez problemu kontrolka się nie świeci i kilkaset kilometrów jest spokój a potem ten sam problem, dodam tylko ,ze światła hamowania są OK.

    VAG pokazał dwa błędy:
    ddress 01: Engine Labels: 036-906-034-APE.LBL
    Controller: 036 906 034 HE
    Component: MARELLI 4TV 6294
    Coding: 0007253
    Shop #: WSC 58655
    2 Faults Found:
    16490 - Manifold / Barometric Pressure Sensor (G71) / (F96): Implausible Signal
    P0106 - 000 - - - Intermittent
    17912 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    P1504 - 000 - Please Register/Activate - Intermittent
    Readiness: N/A

    Wiem ,że jeden to czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym . Przerwa lub zwarcie z masą.

    Natomiast drugiego nie mogę rozszyfrować.

    Mam też problem z połączeniem sie ze wszystkimi modułami wyskakuje w programie komunikat"cant synchoronizate baud rate".

    Jeślłi ktoś miał podobny problem lub wie jak to rozwiązać to proszę o pomoc

  • [b]Pyetrek[/b],
    poszukaj spolszczonej wersji VAG-COM-a, 3.11 wystarczy, a ta wersja co masz to shareware - nie pokaże ci wszytkich błędów.
    [url=http://www.vwpolo-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=28525]a TO znalazłem u wujka Google 😉 <!-- s;) -->[/url]

  • Właśnie próbowałem ale ta wersja w ogóle nie łączy się z komputerem pokładowym ani nie widzi kabelka.

  • [quote="Pyetrek"] ale ta wersja w ogóle nie łączy się z komputerem [/quote]
    masz na myśli 3.11 ?
    należy postępować tak, że najpierw instalujesz sterowniki do kabelka,
    potem podłaczasz kabelek (usb) i ustawiasz port COM 1 do 4 ... zależnie który jest wolny.
    potem w programie robisz test i ZAPISUJESZ te informacje przyciskiem "apply / zapamiętaj" .
    no i wtedy uruchamiasz "lekarstwo" dla niego i cieszysz się pełnym wydaniem.
    potem pełny skan i błędy możesz wkleić na forum.
    jeśli czegoś nie ogarniasz to [url=http://www.a4club.eu/index.php?topic=9310.0]zobacz TU[/url] albo [url=http://poszukaj.elektroda.pl/szukaj,instalacja-vag-com.html]>> zobacz tutaj <<[/url] albo , jeśli poprzednie nie pomogły : [url=http://www.google.com/search?hl=pl&q=jak+zainstalowa%C4%87+vag-com]zobacz tutaj ....[/url]
    powodzenia.
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • OK. Dzięki za wskazówki będę próbował

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 15-04-2011, 13:52[/i] ][/size]
    Błędy które pokazał VAG

    Controller: 036 906 034 HE
    Component: MARELLI 4TV 6294
    Coding: 00071
    Shop #: WSC 13765
    TMBCC46Y354230737 SKZ7Z0D2689012
    2 Faults Found:
    16490 - Manifold / Barometric Pressure Sensor (G71) / (F96): Implausible Signal
    P0106 - 35-10 - - - Intermittent
    17912 - Intake Air System: Leak Detected
    P1504 - 35-10 - - - Intermittent
    Readiness: 1110 0101

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 19-04-2011, 21:20[/i] ][/size]
    Awaria usunięta, walnięty czujnik ciśnienia i temperatury w kolektorze.Jest to jeden czujnik który podaje sterownikowi silnika informację na temat ciśnienia w kolektorze oraz temperatury zasysanego powietrza. W moim przypadku odczyty ciśnienia były dobre ale wadliwy był pomiar temperatury. Sterownik dostawał wariackie dane od czujnika dlatego nie był w stanie skalkulować proporcji mieszanki paliwowo-powietrznej, czasu wtrysku i momentu zapłonu dlatego przechodził w tryb awaryjny, uruchamiając wcześniej kontrolkę EPC.

  • Będzie działał.
    Kupiłem taki sam i współpracuje z VAGiem 4.9
    Jeżeli chodzi o soft to uważam, że lepszy jest VCDS-lite
    Przynajmniej pozwala programować - większość opisów dotyczących programowania opartych jest właśnie o ten soft.

  • Wielkie dzięki za odpowiedź.

  • odświeżam wielki powrót błędów

    VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 047 906 033 D
    Component and/or Version: 1,4l SIMOS3PB 00HSSJ31
    Software Coding: 00021
    Work Shop Code: WSC 35110
    Additional Info: TMBNH46Y11X014517 SKZ7Z0A0824266
    2 Faults Found:
    17549 - Load Calculation Cross Check: Implausible Value
    P1141 - 35-10 - - - Intermittent
    16555 - Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1
    P0171 - 35-10 - - - Intermittent

    nie mogę sobie poradzić , silnik delikatnie faluje ale za to strasznie trzęsie na postoju , odczuwalne jest to strasznie wewnątrz auta .dodatkowo co jakiś czas przy odpalaniu po dłuższym postoju pompa nieraz pompuje żywo a nieraz jak by miała ducha wyzionąć ;(