Witaj na forum Fabia Club Polska

CB Radia

Temat utworzony · 287 Posty · 77481 Wyświetlenia
  • Kolego [b]szczepcio[/b]
    wszystko pięknie ładnie - ale mam pytanie, jak wygląda sprawa zestrojenia anteny z radiem?

    Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na odbiór / nadawanie jest odpowiednie zestrojenie anteny z radiem na które wpływa najczęściej długość bata, długość kabla antenowego oraz samo umiejscowienie anteny.

    Podczas montażu osoba która zakładała ci zestaw CB powinna wykonać takie zestrojenie, jeśli montowałeś sam to podskocz do pierwszego lepszego zakładu gdzie przechwalają się tym ze zakładają zestawy CB i niech ci zestroją antenę z radiem (nie powinno to kosztować więcej niż 10PLN)

    Wpinają ci reflektometr między radio a antenę i mierzą długość fali CB, następnie regulują wysokość / długość anteny aby uzyskać najlepszy współczynnik podczas nadawania / odbioru.

    To powinno rozwiązać twój problem 😉 <!-- s;) -->

  • jak już piszecie o CB,
    Orientuje się ktoś z Was czy jak po podpięciu pod zapalniczkę CB występują zakłócenia można je jakoś zniwelować, ??
    nie podłączam radyjka pod aku bezpośrednio, ponieważ je w 2 autkach worze.

  • A jesteś pewny, że gdybyś testowo podłączył radio pod aku, to w tym aucie zakłóceń by nie było? Być może wcale winne nie jest miejsce zasilania.

  • Mogą zakłócenia zniknąć jeśli znajdziesz źródło prądu bezpośrednio z aku - takie które nie korzysta z głównej skrzynki przekaźników i bezpieczników. Dodatkowo możesz spróbować załozyć filtr zewnętrzny (koszt ok. 30 PLN) który zniweluje Ci wszelkie zakłócenia urządzeń o poborze maks 600V. Jeśli nie masz xenonu to spokojnie go zastosuj a odczujesz różnicę.

  • [b]sq2hct[/b] i [b]bloku[/b] sprawa jest tego typu że jak podłącze pod gniazdo zapalniczki rozgałęźnik i podłącze ładowarkę z telefonem od od razu muszę radyjko skręcić bo zaczyna szumieć.
    inną sprawa jest to ze jak włączam tylne wycieraczki to mi także zaczyna szumieć (nie dotyczy to Fabii)
    ps. nie mam xenonów.

    Będę musiał zainwestować w ten filtr

  • [b]szubi88[/b] zrób sobie w obydwóch autach nowe zasilanie pod jednakową wtyczkę i problem rozgałęźnika z głowy. U mnie nim tak zrobiłem miałem nieco gorszy odbiór przez gniazdo zapalniczki.

  • [b]MirekS[/b], w Fabi nie mam z tym problemu, brak jakichkolwiek zakłóceń,
    Problem występuje w służbowym aucie, gdzie ze względu na serwisowanie w aso nie mogę nic grzebać w elektryce (nawet kabla pociągnąć od aku)

  • Którędy ciągnęliście kable z aku do wnętrza samochodu z CB?

  • [quote="elpolacco"]Którędy ciągnęliście kable z aku do wnętrza samochodu z CB?[/quote]

    Zapalniczka się kłania :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Ja wziąłem z bezpieczników, nie ciągłem z akumlatora.

  • Przecież to, że służbowe auto nie ma problemu, idź oficjalną drogą i niech serwis zrobi [b]Ci[/b] zasilanie (jak dobrze obrócisz sprawę to firma za to zapłaci).

  • Ostatnio moje radio zmieniło miejsce w fabii.
    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=5e19cf43af37ce65][img]http://images43.fotosik.pl/226/5e19cf43af37ce65m.jpg[/img][/url]

  • Ja mam tak: http://www.youtube.com/watch?v=ajP1cibLpnc 🆗 <!-- s🆗 -->
    Jak widać na filmiku radyjko Uniden PRO 520 XL a na dachu Sirio AS-100 MAG. Antena idealnie mieści się na półce bagażnika :]
    Całość wyniosła mnie 350 zł.

  • Co sądzicie o zestawie lafaiette atena + lemm1063? ewentualnie alan 109 ale do tego ostatniego nie jestem przekonany a lafaiette (tańszy yosan pro 120) to koreańczyki podobnie nie szumią mocno. mam tak do 400zł na zbyciu i chce coś co ma homologację i jest nowe. Antene chce do metra ze względu na fakt iż będę ją wrzucał do bagażnika
    Pozdrawiam

  • Radio:

    -Lafayette Atena - dość dobre radio z klasy niższej półki - z pewnością lepszy niż Alan 109 czy Alan 102. Jak możesz to za kilkanaście złotych więcej kup Lafayette Zeus lub Intek M-760 Multi bądź Alan 78 Plus (ten będzie w podobnej cenie co Atena)

    Antena:

    • jeśli metrówka to polecam Sirio Snake Mini Snake 27 lub Snake 27 - różnią się długością. Używałem już kilka metrowych anten (Hustler, Wilson, Sirio AS100, LEMM, President) i póki co na skodzinie najlepiej się sprawuje Snake 27 - a korzystam z Alana 48 Excel Multi oraz zamiennie Inteka M-760 Multi.

    Lemma AT 1063 nie polecam z racji strojenia i częstego gubienia promienia - technologicznie to kopia Presidenta ale Lemmowi nie wyszlo, zwłaszcza dysk do strojenia. Bardziej polecam Sirio Snake.

  • a taka antena WILSON LITTLE WIL?

    nie wiem czy jest sens dopłacać do ZEUSA choćby dlatego, że nie ma on RFGAINa? W intku podobno lubi sypać się głośnik i częstą przypadłością są zimne luty.
    Zależy mi na radu prostym bez bajerów, głownie miasto trasa wakacyjnie i urlopowo.

  • Wilson...polecam jeśli jeździsz dużo po miastach i okolicach gdzie jest spore natężenie na CB.

  • głownie miasto i okolica czasami wakacje, wizyta u roziny i tak dalej więc chyba si e zdecydowałem i po nowym roku kupuję yosana pro 120 (to to samo co lafayette atena) + wilson litte will.

    Jeśli ktoś ma jakieś propozycje, sugestie, uwagi zapraszam do dyskusji 🙂 <!-- s:) -->

  • radio alan 48 classic ok plus wilson albo hustler spokonie kolo 350 pln komplet

  • nowy alan 48classic jest zrobiony w SMD a o starego ciężko i nie wiadomo czy nie grzebany. a może coślfayette atena lub erme albo zeus ewentualnie albreht ae-4200 a od biedy 6690?