Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Chłodnica - płyn/wentylator/wymiana/kontrolka

Temat utworzony · 442 Posty · 73830 Wyświetlenia
  • okazało się że to rozszczelnił się czujnik wiatraka i już wszystko w porządku.

  • Mam pytanie czy przy wymianie czujnika temperatury cieczy chłodzącej należy spuścić płyn chłodzący? Z tego co wyczytałem na forum to przy wymianie termostatu jest to wymagane a jak jest z czujnikiem temperatury?

  • nie pamiętam dokładnie, ale ja spuszczałem, ale nie cały. Tyle żeby troche poniżej poziomu termostatu zeszło... Ważne żeby tego nie wymieniać na rozgrzanym silniku bo będzie pod ciśnieniem. Czujnik jest prosty w wymianie, więc możnaby pokusić się o wymiane bez spuszczania ale szybko.

    Swoją drogą to na forum gdzieś jest temat o wymianie tego czujnika, poszukaj, tam było wszystko napisane.

  • Mam dziwne zachowanie wskaznika temperatury cieczy.
    Po uruchomieniu silnika płyn sie nagrzewa temp dochodzi do 90 stopni i zaczyna spadac do 60. Utrzymuje sie tak po dłuzszym czasie nieznacznie wzrasta do 70-80 aby po chwili znów spasc do 60.
    Jedynie po dłuzszym postoju jezdzie w korku temperatura rosnie wskakuje na 90.
    Co to moze być. Czy termostat czy czujnik temperatury. A moze oba szwankują? Dziwi mnie tak duza róznica wskazań temperatury 90 potem nagle spadek do 60 i wzrost do 90. Chyba nie moze byc takiej róznicy w temp płynu w silniku.

  • VAG a jak nie masz to rozbierz termostat i zobacz 😉 <!-- s;) -->

  • vagiem było sprawdzane brak błędów

  • [quote="soszino"]Mam dziwne zachowanie wskaznika temperatury cieczy.
    Po uruchomieniu silnika płyn sie nagrzewa temp dochodzi do 90 stopni i zaczyna spadac do 60. Utrzymuje sie tak po dłuzszym czasie nieznacznie wzrasta do 70-80 aby po chwili znów spasc do 60.
    Jedynie po dłuzszym postoju jezdzie w korku temperatura rosnie wskakuje na 90.
    Co to moze być. Czy termostat czy czujnik temperatury. A moze oba szwankują? Dziwi mnie tak duza róznica wskazań temperatury 90 potem nagle spadek do 60 i wzrost do 90. Chyba nie moze byc takiej róznicy w temp płynu w silniku.[/quote]
    Witam
    Już to w swojej Skodzie przerabiałem.
    Wymień czujnik temperatury.... , a termostat też na wszelki wypadek sprawdź.

  • inaczej... najpierw sprawdź termostat bo to nic nie kosztuje oprócz może 30 minut pracy... a czujnik temperatury to już jakieś 30-35zł a jak źle trafisz to 70 (tyle chcieli ze mnie kiedyś zedrzeć)

  • J amiałem czujnik temp i zdarli ze mnie 100Zł policzyli 50zł za podpiecie do kompa i 49 za nowy czujnik ale to było jakies 2 lata temu

  • witam
    co jakiś czas jak silnik osiąga temperaturę włącza się wiatrak chłodnicy i słychać pisk, mechanik mówił żebym zmienił wiatrak bo łożysko już jest padnięte, powiedział że tam się nic nie wymienia i trzeba cały wiatrak wymienić. mam pytanie - czy na pewno nie da się jakoś tego naprawić bez wymiany całości? czy lepiej nie bawić się bo skóra nie warta wyprawki?
    pozdrawiam Arek

  • [quote="francuz"]czy na pewno nie da się jakoś tego naprawić bez wymiany całości?[/quote]

    To na pewno inna bajka, ale jak w komputerze zaczął mi okropnie hałasować wiatrak z karty graficznej to do wnętrza psiknąłem WD40. Hałas zniknął w mgnieniu oka 😉 <!-- s;) -->. Możesz spróbować zdjąć wiatrak i popsikać, ale nie wiem, czy to na pewno coś pomorze.

  • wiatrak już wymieniony na nowy, nie chciałem kombinować z regeneracją, koszt 160zł z wymianą
    pozdrawiam Arek

  • a czy rzeczywiście nie dałoby się zdjąć wiatraka? - masz jakieś foto?
    w SC mogłem go rozebrać na części .... :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • Od wczoraj na desce rozdzielczej nie porusza mi się wskazówka z temperaturą płynu chłodniczego. Co może być tego powodem?

  • Witam .

    Zobacz czujnik temperatury cieczy chłodzącej - może być uszkodzony oraz przewody elektryczne połączone z tym wskaźnikiem i czujnikiem . Masz tam napięcia właściwe?

    Wnoszę o przeniesienie tego tematu do działu elektrycznego.

  • Sprawdź jeszcze termostat czy nie uszodził się i nie pozostał w pozycji otwartej.

  • Witam, jestem tu nowy.
    Szukalem we wszystkich tematach i nie znalazlem - mialem wymieniony termostat fabia 1.2 40kw z wymiana plus plyn 400zl
    w auto kompleks srodula ul.polnocna 51 - polecam wszystkim ktorzy maja za duzo kasy.
    Prosze powiedzcie jak sie odpowietrza uklad - czy trzeba odkrecic korek od zbiorniczka wyrownawczego i czekac na zapalonym silniku tak dlugo az sie wlaczy wentylator? (tak robilem)
    podczas tej operacji bulgotalo troche.
    Mam jeszcze kilka pytan do was koledzy,ale troche pozniej bo jestem w pracy.
    Dziekuje


    [color=#CC0000]starajmy się zachować jasność pytania - wypowiedzi.
    kapi [/color]

  • Układ w fabii sam się odpowietrza, Ty później sprawdź (na następny dzień jak silnik wystygnie) czy masz dobry poziom płynu.

  • ok 😉 <!-- s;) -->

  • Sprawdzę to sobie, ale dopiero wtorek/środa. Wczoraj wymieniłem czujnik na inny stary jaki posiadalem w domu i po przejechaniu około 40-50km wskazywał środek. Po jakimś czasie zaczął spadać i został na 0. Gdy samochód się wyłączyło, wskaźnik ani drgnął.