Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325937 Wyświetlenia
  • tak samo jest u mnie, a oprócz tego jak się toczę do świateł lub z górki na biegu spalanie pokazuje 0

  • [quote="and62"]chwilowe spalanie 0.6l/100km [/quote]
    Nie na 100km tylko na h ( godzinę.
    [quote="and62"]wrzucam na luz przy predkosci np 40km/h to komp pokazuje ok 2 - 4 l/100km[/quote]
    To też nic dziwnego. Nie jeździj na luzie tylko dotaczaj sie na biegu a spalanie chwilowe będziesz mieć 0/100km.
    Ogólnie możesz komputerowi ufać.

  • Odświeżę stary watek, ale po przeczytaniu całego tematu śmiać mi się chce... po pierwsze ten ktoś kto sprawdzał chwilowe spalanie na poszczególnych biegach i prędkościach chyba nie miał o tym kompletnego pojęcia. Posiadam Golfa 4 1,8 (125Km bez turbo, gaz sekwencja) i pokusiłem się o sprawdzenie spalania przy poszczególnych prędkościach pomijam2 i 3 bieg bo to już jest parodia, ale będzie w okolicach 7-10litrow

    110 km/h na 5 biegu-------7,2
    90 km/h na 5 biegu---------7,6--5,9
    70 km/h na 4 i 5 biegu-----6,9---5,3
    60 km/h na 4 i 5 biegu-----6,2---5
    50 km/h na 4 i 5 biegu-----5,8---4,8
    40 km/h na 4 biegu---------5,6

    jak widać zależność obrotów silnika ma się wprost proporcjonalnie do jego spalania. Oczywiście trzeba tu przyjąć jakiś margines błędu w okolicach 10-15%, gdyż ciężko jest znaleźć idealnie warunki do takich testów gdzie otwarcie okna czy podmuch wiatru niweczy wyniki. jednak wybrałem mało ruchliwa drogę-praktycznie płaską, w lesie gdzie te oto zjawiska powinny być zminimalizowane do minimum. każde nawet najmniejsze wciśniecie pedału gazu zmienia chwilowe spalanie-tak zapewne było z pomiarami pana "bloku", gdzie na 2 biegu nawet przyspieszał 😕 <!-- s:/ -->... szkoda gadać, co do niszczenia silników golf ma przejechane ok 315tys km z czego prze zemnie ok 160tys i silnikowi nic nie dolega, moc ma jak miał mimo ze posiada instalacje gazową. Posiadam także drugie auto w gazie mazda 323 1991r 1,6 (8V-85Km) i tym autem można sobie na 5 biegu na gazie jechać 30km/h i bez dławienia przyspiesza, tam zależność obrotów do spalania jest jeszcze większa niż w golfie sprawdzane tylko i wyłącznie na podstawie spalania "tankowania do pełna butli" gdyż nie posiada ona komputera pokładowego. mazda ma przejechane 560tys km z czego zdecydowana większość tez stylem ekonomicznym. Stan zużycia silnika praktycznie nie występuje, auto ma jeszcze kopa potrafi śmignąć 180 a z malej górki i 190 pojedzie. Wiec ludzie zanim zaczniecie sprawdzać spalanie chwilowe to wybierzcie "pusta drogę, zalesiona, najlepiej w bezwietrzny dzień i czasem nie jedzcie za jakimś autem podczas pomiarów, do tego jak przymierzacie się do pomiarów należy jechać jakiś krotki czas z dana prędkością bo spalanie wtedy delikatnie schodzi na dół i pokazuje najobiektywniejszy wynik. Trzeba tez dodać ze z tego co zauważyłem to komputer golfa zaniża delikatnie spalanie przy ekonomicznej jeździe a zawyża przy bardzo dynamicznej natomiast przy normalnej jeździe pokazuje najwierniejszy wynik.

  • witam czy ktoś z klubowiczów jeździ trasa z Krakowa do Katowic lub Gliwic
    potrzebuje przewieść małą rzecz na tej trasie
    kont gg 4814957

  • [quote="koko"]To też nic dziwnego. Nie jeździj na luzie tylko dotaczaj sie na biegu a spalanie chwilowe będziesz mieć 0/100km.
    Ogólnie możesz komputerowi ufać.[/quote]
    i tak jezde jak piszesz, ale czasami az sie prosi zeby nie gazowac a potem dojezdzac na biegu tylko duzo wczesniej wrzucic luz i dojechac te 400-500m do swiatel
    ale mi chodzi o co innego:
    czym sie rozni spalanie na luzie na postoju od spalania na luzie w czasie jazdy.
    czemu silnik w ruchu na luzie pali wiecej
    pozdrawiam

  • Witam,

    Fabia 2002 1.4mpi - OC z NW za rok = 512 zł

    Ja nie mam żadnych zniżek, ale mam współwłaściciela auta, który ma 60%.
    Prawa jazdy mam ponad rok, wiekowo to mam 27 lat.

    Czy waszym zdaniem to dużo czy mało ?
    Podajcie przykłady jak to wygląda w waszych ubezpieczalniach - ile płacicie i za co...?

    Dziękuję z góry.

  • [quote="and62"]czemu silnik w ruchu na luzie pali wiecej [/quote]
    strzelam że musi pokonać większe opory w skrzyni biegów i układzie napędowym (tak ogólnikowo to ujmując), aniżeli na postoju kiedy wszystko stoi w miejscu

  • A ja jak odpalę silnik (zimny po nocy jak jest zimno) mam spalanie 1.8L/h wg kompa (na luziku stojąc bo zawsze zanim ruszę daje silnikowi się nasmarować) potem zaczyna spadać aż spadnie do 0.8l/h trwa to ok 10min

    czy to jest normalne? 😛 <!-- s:P -->

  • Co sądzicie o tych oponkach na lato??
    vredestein Hi-trac

  • Z tego co się orientuję, ich wielkim plusem jest przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni co potwierdza wiele testów i opinii, lepią się do drogi i idealnie wchodzą w zakręty.

    ale...
    za przyczepność płacimy szybszym zużyciem bieżnika,

    wiele osób o wyostrzonym słuchu 😄 zauważyło zwiększony poziom szumu także jadąc z otwartymi szybami będzie słychać oponki 🙂 <!-- s:) --> szczególnie na nie asfaltowych nawierzchniach jak kostka, beton.

    wg mnie godne polecenia ale zależy za ile bo ceny są zróżnicowane 🙂

  • Polecam Michelin Energy Saver, mam zreszta takie do sprzedania na alufelgach 14 🙂 <!-- s:) --> 185/60.

  • Michelin Energy Saver to bardziew - zanim je kupisz zadaj sobie pytanie czy chcesz jeździć czy oszczędzać zieleń? :suchy: <!-- s:suchy: -->

    Jaki potrzebujesz rozmiar?

    Vredestein Hi-Trac odpuścił bym sobie, nie jest dobrą oponę. ADAC warunkowo ją poleca

    http://www1.adac.de/Tests/Reifentests/Sommerreifen/185_60_R14/vredestein_hi_trac.asp?ComponentID=242442&SourcePageID=243129

  • Jeśli chodzi o OC to 393,59 - AXA.

    Max zniżki na wszystko co się da.

  • [quote="Agra21"]czy to jest normalne?[/quote]

    Tak.

  • Miałem wcześniej Goodyear excellence, ale mi się zdarły i przestali je produkować, zastanawiam się nad dunlop sp sport,goodyear dura grip lub vredestein.185/60r14. co wybrać?

  • w zeszłym roku szukałem ubezpieczenia do innego auta, w Compensie było najdrożej
    o wiele bardziej konkurencyjny była alianz i pzu

  • Witajcie 🙂 <!-- s:) -->

    Ostatnio kobieta w agencji ubezpieczeniowej mi wyliczyła full pakiet w przedziale 1900 - 2000 zł . Dodam że jestem w grupie zwyżkowej czyli poniżej 28 lat. Ubezpieczenie miało być w allianz. Aprzy zniżce 60% było coś 965 zł.

    Luknij na mojego linka i policz sobie gdzie jest tanio http://ipolisa.pl/kalkulator/

    Stawka za ubezpieczenie jest różna w zależności od województwa. W niektórych jest taniej a e niektórych jest drożej.

    Pozdrawiam Tomuś. 😉

  • Dzięki 🙂 <!-- s:) -->

  • AXA
    OC + AC (pełen pakiet udział własny O zł) + NNW
    Zniżki 60% OC i AC
    [b]842zł [/b]

    eyta///

    Jak ktoś chciałby skorzystać z AXA to podając mój numer polisy dostanie zniżkę

    OC-50zł
    OC+AC-100zł
    Jak ktoś będzie zainteresowany niech pisze na PW

    Dodam ze w AXA honorują zniżki za OC
    Zniżka OC = zniżka AC