Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Dziwne drżenie

Temat utworzony · 44 Posty · 16670 Wyświetlenia
  • Witam. Jestem tu po raz pierwszy. Jeżdżę Fabią Combi 1.4 68KM od 8 miesięcy i mam następujący problem: podczas przyspieszania na 2 lub 3 biegu czuję stuki jakby w bieżniku opony był kamień (oczywiście kamienia nie ma). Natomiast przy przyspieszaniu na 4 lub 5 biegu cały samochód wpada w dziwne wibracje, szczególnie na 5 biegu jest to odczuwalne. Opony mam nowe, koła wyważone. Pytanie co może być przyczyną takiego zachowania auta?

  • Na opony (czy kamienie w oponach) to raczej nie wygląda. Ja bym się przyjrzał poduszkom silnika i skrzyni biegów. A jaki masz przebieg?

  • Przebieg 118 tys. Poduszki sprawdzał mechanik i są OK tak powiedział.

  • Stuki przychodzą z zawiechy, drżenia też mogą pochodzić z uszkodzonych elementów gumowych z tego co widzę masz 118 tys km więc prawdopodobnie pora przyszła na remont zawieszenia. Na forum już parę fabek przy podobnym przebiegu miały robioną zawiechę, w tym i moja.

  • Zawieszenie jest ok, wymienione wahacze, tuleje, łączniki.

  • A końcówki drążków kierowniczych :?: <!-- s:?: -->

    Zastanawiam się też nad oponami, niby masz nowe to fakt. Ale nie wiadomo czy nie mają jakieś wady fabrycznej i nie powodują wibracji na auto.

  • Na starych oponach było to samo, na nowych też, przerzuciłem przód na tył i dalej to samo. Ani gorzej ani lepiej. Może przeguby wewnętrzne?

  • Tylko, że przeguby powinny pukać podczas mocnego skrętu.

  • Zewnętrzne tak, ale wewnętrzne?

  • witam

    Mam podobny problem Przy przyspieszaniu drży mi delikatnie lewa strona auta
    Krzg może poradziłeś sobie z tym problemem??

  • Witam

    W jaki sposób zdiagnozować zużycie przegubu wewnętrznego??

    Pozdrawiam

  • Zużycie przegubu majlepiej zdiagnozować na prakingu zdecydowanie ruszając na max skręconych kołach robiąc kółeczko jeśli coś zacznie stukać to jest to przegub.

  • [quote="MirekS"]zdecydowanie ruszając na max skręconych kołach [/quote]
    w przypadku przegubów zewnętrznych - to tak. a wewnętrznych ?
    u mnie czasem występuje drżenie karoserii przy ostrym ruszaniu, nacisne sprzeglo, puszcze i drżenie ustępuje ... czy to przegub wewnętrzny ?

  • Mogą to być objawy przegubu wewnętrznego - drganie całego samochodu zwłaszcza przy wrzuceniu wyższego biegu i przyspieszania - większe obciążenie i powstają spore wibracje na łączeniach przegubu. Dodatkowo spróbuj podczas postoju wrzucić wsteczny i bez gazu ruszyć...daj mu się swobodnie zatrzymać na wciśniętym sprzęgle bez wyrzucania wstecznego. Po zatrzymaniu swobodnym, wrzuć pierwszy bieg i rusz - jak będzie dość sporo odczuwalne uderzenie mechanizmów przy skrzyni...będziesz miał pewność że to wewnętrzny przegub.

  • Wystarczy, że przy zmianie biegów jest stuknięcie. Czasem jest tak , że przy włączeniu jedynki jest też uderzenie. Osobiście przegub sprawdzam tak wrzucam jedynkę i skręcam koła na maxa w prawo czy lewo i jade z kółeczkami i z prędkością 10 - 15 km/h. Przez cały czas słucham jak stuka wydaje dziwne odgłosy to jest przegub lewy bądź prawy

  • [quote="TOMUŚ"]Wystarczy, że przy zmianie biegów jest stuknięcie. Czasem jest tak , że przy włączeniu jedynki jest też uderzenie. Osobiście przegub sprawdzam tak wrzucam jedynkę i skręcam koła na maxa w prawo czy lewo i jade z kółeczkami i z prędkością 10 - 15 km/h. Przez cały czas słucham jak stuka wydaje dziwne odgłosy to jest przegub lewy bądź prawy[/quote]

    To co opisujesz występuje w przegubie zewnętrznym. Przy wewnętrznym skręcanie nic nie zmieni - wewnętrzny nie jest przegubem skrętnym - oczywiście zachodzi skręt ale nie w takim stopniu.

  • witam
    od kilku dni mam ten sam problem...dziwne drgania przy przyspieszaniu,przy zwalnianiu pedalu gazu (hamowanie silnikiem) i dosc czesto przy skrecie w prawo...
    pan diagnosta na stacji powiedzial ze zawieszenie jest na tip top, nie ma nigdzie luzów...a ja mam wrazenie jakby mi ktos cos do koła przykleil i z tym tak jezdze....do tego mam stukniecia na nierownosciach...jakby łączniki stabilizatora ale luzow ponoc nic nie ma ... i w sumie nie wiadomo co wymienic by sie polepszylo 😞 <!-- s:( -->( ktos pokonał ten problem??
    pzdr.

  • Witam Miałem kiedys podobny problem natomiast przy przyspieszaniu miałem dzinwe drgania w kabinie drżała cała deska rozdzielcza A problem polegał na tych gumach od drązka stabilizatora przedniego była juz wyrobiona i nie miało jak przenosic drgan na ten drążek

  • [quote="luk1985"]Witam Miałem kiedys podobny problem natomiast przy przyspieszaniu miałem dzinwe drgania w kabinie drżała cała deska rozdzielcza A problem polegał na tych gumach od drązka stabilizatora przedniego była juz wyrobiona i nie miało jak przenosic drgan na ten drążek[/quote]

    Czy o te gumy chodzi??

  • [quote="luk1985"]Witam Miałem kiedys podobny problem natomiast przy przyspieszaniu miałem dzinwe drgania w kabinie drżała cała deska rozdzielcza A problem polegał na tych gumach od drązka stabilizatora przedniego była juz wyrobiona i nie miało jak przenosic drgan na ten drążek[/quote]

    Czy o te gumy chodzi??

    http://www.skodaczesci.pl/oferta/czesc.php?id=234#<!-- m -->