Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85559 Wyświetlenia
  • czy można to jakoś sprawdzić nie ingerując w zamek itd? (bez rozbierania) podłączenie do vag??

  • jesli masz orginalny centralny to sprawdzisz vagiem ale ja bym centralny zresetował odłacz aku na noc

  • Nie mam pojecia jak ale sie naprawilo samo. Po prostu trzeba sie bylo przejechac autkiem klika kilometrow i jest OK :super: <!-- s:super: -->
    Dzieki za pomoc

  • [quote="kasyx"]Nie mam pojecia jak ale sie naprawilo samo. Po prostu trzeba sie bylo przejechac autkiem klika kilometrow i jest OK :super: <!-- s:super: -->
    Dzieki za pomoc[/quote]

    czyli słaby aku.. własnie po alarmie mozesz rozpoznac ze aku słabnie

  • Miałem tak samo, naprawiliśmy to z kolegą, centralny wariował, kołki skakały, códa się działy, nie była to wina krańcówki ani nic z alarmem bo też mam alarm, ale nie wkluczam że krańcówka jest dobrym pomysłem.

    problem był taki że zauważyłem, że w trakcie szalenia kołków, do góry i na doł itd, jeden kołek dokładnie w prawych przednich drzwiach nie schodził, i powodował szaleństwo wszystkich pozostałych, dodatkowo w drzwiach światełko czerwone na dole drzwii raz się świeciło a raz nie, i podświetlenie guzika el szyby w tych drzwiach też przerywało, wieć ustaliliśmy że problemem są te drzwii.

    Otworzyliśmy, ściągnęliśmy gumę, i chcieliśmy dostać się do kostki nie udawało się wyjąć jej i już zaczęliśmy odkręcać drzwii kiedy metodą prób i błędów okazało się że drzwi trzeba otworzyć, wyjąć trochę kostkę, przymknąć troszkę, wtedy wyjdzie cała i otworzyć 😛 <!-- s:P --> taki patent.
    po dotknięciu kostki, ruszeniu jej ogólnie zaczęło się szaleństwo zamków, i wiedzieliśmy ze to jest to,
    kolega wyją wszystkie mniejsze wtyczki z kostki, i po kolei odłączając po kolei kable sprawdzaliśmy jak wyglądają, niektore były mocno zaśniedzione-zielone na końcach,
    każdy (styki) wyczysciliśmy z tego zielonkawego osadu, wyczyściliśmy także dużą kostkę, wsadziliśmy w mniejszą wtyczkę kable z powrotem w kolejności a małą wtyczkę w kostkę i tak wszystkie, po drodze jeden kabel był tak słaby ze się złamał, przylutowaliśmy go bo innej rady nie było, założyliśmy koszulkę termokurczliwą na miejsce lutu.

    po tymże zabiegu, cisza, spokój, światełka świecą, zameczek działa, kołki nie skaczą.

    także podczas tego szaleństwa sprawdzcie czy wszystkie kołki wam skaczą czy 1 z nich "stoi" bądz jest "wklęśnięty" i wtedy to będzie to,

    dodatkowo, podwieszaliśmy wiązkę kabli w komorze silnika, by nie gniła w wodzie, jak to się dzieje w zaniedbanych fabkach, i albo oba albo któryś z tych sposobów pomógł w likwidacji problemu:P a mechanik już chciał wymieniać jakieś części jak pytaliśmy co to może być 😛

    pzdr

  • Witam, w mojej fabii jest zamontowany centralny zamek, lecz ostatnio prawdopodobnie po tym jak odpalałem auto z kabli (od innego auta) centralny zamek zaczął się dziwnie zachowywać. Mianowicie wcześniej było tak, iż jak otworzyłem zamek następnie drzwi to czerwona kontrolka przestawała mrugać a teraz po otworzeniu drzwi i po odczekaniu 20 sekund centralny zamek zamyka wszystkie drzwi i czerwona kontrolka nadal mruga. Jest do dla mnie trochę drażniące ponieważ często odpalam rano Fabię i zostawiam kluczyk w stacyjce a w tym czasie otwieram sobie garaż a teraz nie mogę robić takich manewrów ponieważ boje się że centralny zamek zamknie drzwi. Bardzo proszę o pomoc.

  • [quote="tomcur"]Jest do dla mnie trochę drażniące ponieważ często odpalam rano Fabię i zostawiam kluczyk w stacyjce a w tym czasie otwieram sobie garaż a teraz nie mogę robić takich manewrów ponieważ boje się że centralny zamek zamknie drzwi. Bardzo proszę o pomoc.[/quote]
    w tej sytuacji centralny zamek sie nie zamknie gdyż nie jest taki głupi, ale możesz zrobić test z zapasowym kluczykiem czatując wtedy przy aucie

  • No właśnie o to chodzi, że się zamknie. Już kilka razy byłem zmuszony otwierać auto zapasowym kluczykiem.

  • no to coś jest jednak nie tak, ale nie wiem co

    czy to jest centralny zamek oryginalny z fabryki czy dokładany?

  • Centralny zamek jest oryginalny z fabryki.

  • Z tego co wiem zamki powinny się zamknąć jeżeli nie otworzyłem drzwi (klamką) a ja otwieram drzwi...
    W drzwiach jest jakiś czujnik od centralnego zamka ?

  • [quote="tomcur"]W drzwiach jest jakiś czujnik od centralnego zamka ?[/quote]
    tak, zabudowany w zamku, tzw. krańcówka, lubi to często padać w fabiach, ale jakby padło to nie powinna też działać sygnalizacja nie wyłączonych świateł i oświetlenie wnętrza

  • Sygnalizacja nie wyłączony świateł przy otwartych drzwiach działa....
    Jest może jakiś bezpiecznik od centralnego zamka ?

  • Jest bezpiecznik od centralnego zamka. Tu jest cała rozpiska bezpieczników http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=2953<!-- m -->

  • Podejrzewam jeszcze, że mógł się wkraść jakiś błąd, niewykluczone, iż będziesz musiał podłączyć się pod vaga.

  • W tych bezpiecznikach nie ma jak takiego bezpiecznika od centralnego zamka ... Jest natomiast bezpiecznik od centralnego sterownika. Myślicie, że warto to sprawdzić? Czy mało prawdopodobne jest to, iż spalił się ten bezpiecznik bo wszystkie inne rzeczy w aucie działają poprawnie...

  • Hello,

    mam pytanie czy w alarmie SEO CONCERTO jest możliwość ustawienia głośności syreny (bo wyje b. cicho) 😐 <!-- s:| -->
    oraz czujnika dotyku żeby wył na przykład gdy ktoś juz puka w samochód? a nie w niego wali (czułość)

    alarm kosztował 480zł jest niby fajny z atestem i funkcjami sprzężony z centralnym, ale w instrukcji nie mogę się tego doszukać, mam taką książeczkową ale w tej poniżej jest to samo, a może trzeba to zrobić jakoś mechanicznie? coś przestawiając/ustawiając?

    znalazłem w internecie instrukcje w pdf, 7dmio stronkową, może ktoś przejrzeć to i mi odpowiedzieć? będę wdzięczny. Oto link do otwarcia okienka z zapisz jako/otwórz plik pdf.

    http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&ct=res&cd=1&ved=0CAoQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.elsmed.pl%2Finstrukcje%2Fautoalarmy%2Fseocinstr.pdf%3FPHPSESSID%3D2b2332d642f8685ed2761f18918fc4a1&rct=j&q=alarm+seo+concerto&ei=sY5wS7G4F6PCmgOuh63YBA&usg=AFQjCNGp3n_14s0SmaYeuBPy2mGICrl_Yg

  • Witaj,
    Według moich informacji to byś musiał wymienić syrenkę. A co do tego drugiego nie wiem.W tej instrukcji to powinno pisać co i jak.

  • mimo wszystko że działa sygnalizacja świateł po otworzeniu drzwi może być uszkodzony micoswith w zamku a próbowałeś tak żeby otworzyć drzwi pasażera i poczekać czy też się zamknie?? jeśli się nie zamknie to padł micoswith i zamek do wymiany

  • U mnie jest tak, że lampka w środku (ta na środku) nie reaguje po otwarciu drzwi od strony kierowcy. Tak samo jak zostawię włączone światła nie "pika" Z tego co wyczytałem muszę rozkręcić tapicerkę w drzwiach szukać kostki z przewodami, tak ?

    Dodam też, że stało się to dziś, kiedy wymieniałem wkład zamka od strony kierowcy, bo ułamała się jedna część. Możliwe, że jakaś wtyczka/kabel po prostu wyleciała ? Jeśli tak, to w którym dokładnie miejscu tego szukać?