Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Problem z ABS /czujniki/pompy/inne - temat zbiorcz

Temat utworzony · 181 Posty · 46793 Wyświetlenia
  • Dla mnie to wygląda na zwarcie w czujnikach ABSu.

  • Mi właśnie dzisiaj zdarzyło się coś podobnego. Mrozy teraz spore więc może to też jest przyczyna. Wstawiłem na noc samochód do garażu u sąsiada i następnego dnia wyjechałem sobie na mróz. Od razu zapaliły mi się kontrolki ABS i ASR, ale po wyłączeniu silnika zgasły i był jakiś czas spokój. Po przejechaniu około 35 km i zatrzymaniu się na chwilę na rondzie zapaliły się ponownie oraz lampka Wspomagania kierownicy i hamulca ręcznego (migała) oraz sygnał dźwiękowy. Po wyłączeniu silnika wszystko wróciło do normy i 20 km przejechasłem normalnie. ABS ASR i wspomaganie działa. Ma ktoś pomysł jaka może być przyczyna? Może śnieg się gdzieś dostał a po stopieniu się woda robi zwarcia?

  • Witam wszystkich
    mam pytanie swieci mi się kontrolka abs po podłączeniu do kompa wyswietlilo "pompa odprowadzająca ABS-V39" Miał z was ktoś ten problem sprawdziłem połączenia i bezpieczniki i są ok, czyzby to pompa siadła przebieg 90000tyś km.Może ktoś wie gdzie w Białymstoku rtegenerują pompy abs.Z góry dziękuje za pomoc.

  • Już się dowiedziałem. w moim przypadku to częściowo wina była słabego akumulatora a częściowo przepięć w zawilgoconych wiązkach.

  • U MNIE WRÓCIŁO WSZYSTKO NORMY . Mrozy pusciły i kontrolki juz sie nie palą i jest wszystko oki.

  • Mam nadzieję, ze i u mnie też tak będzie. Na razie cisza i spokój, ale kto wie?

  • WITAM!
    STRACIL MI SIE ABS NIEWIEM DLACZEGO?ZADNA KONTROLKA MI SIE NIESWIECI!JEDYNIE KONTROLKA NAGRZEWU SWIEC MI MRUGA I NESWIECA SWIATLA STOPU!ALE TO MOZE BYC SPOWODOWANE ZEPSUCIA SIE CZUJNIKA STOPU!CZY TEN ABS MA COS SPOLNEGO Z TYM????

  • Ale skąd wiadomo, że ABS padł??Przed uruchomieniem silnika sprawdzane są układy i gdyby było coś nie tak to lampka kontroli ABS nie zgasłaby.

  • [b]alesandro[/b] w pisaniu posta używaj małych liter.

    Sprawdź bezpiecznik stopu, potem żarówki jeśli trzecie stop świeci, a potem do wymiany czujnik stopu przy pedale.

  • Dzieki za pomoc jak narazie wszystko chodzi;D (abs działały cały czas to mi sie cos pokrecilo;0)

  • Od jakiegoś czasu po przekręceniu kluczyka (ale przed zapaleniem) pojawia mi się helikopter i kontrolka od ABS-u. Po odpaleniu wszystko znika. W czasie jazdy żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem. Jakieś pomysły?

    I takie jeszcze pytanie: czy jest tu ktoś z Wrocławia z VAG-iem?

  • to normalne, musisz sekunde zaczekac az przekrecisz na maxa, na przedostatnim punkcie na stacyjce, jak ci znika to jest wszytsko ok, to tak ma funkcjonować, nie ma sie czym przejmować, pozdrawiam

  • Dzięki za odpowiedź, ale to raczej nie jest normalne.
    Może zrobiłem za duży skrót myślowy. Normalna sytuacja jest wtedy, gdy kontrolki zapalą się po przekręceniu kluczyka i po chwili gasną (różne w różnym czasie od przekręcenia). U mnie od jakiegoś czasu te dwie wymienione (czasami też EPC) nie gasną nawet po kilku minutach włączenia zapłonu. Gasną natomiast zaraz po uruchomieniu silnika. Kiedyś tak nie było i według instrukcji być nie powinno. Ale żadnych innych niepokojących objawów nie zauważyłem. Stąd moje pytanie - może ktoś się z tym spotkał.
    Pozdrawiam

  • w sumie moze to jest tak, że u ciebie sie pali tak krótko po odpaleniu silnika i naprawde to jakis bląd, jak mialem opla to palił mi sie helikopter okolo 10 sekund, a pozniej stwierdzielm ze gasnie jak przygazyje samochód. Był to jakiś błąd wakupompy, ale po jej wymianie nie zniknął. Nie wiem jak to jest w przypadku skody z tym gasnieciem. Moze od wilgoci cos w przewodach ale to tylko gdybanie, ja bym poczekał do lata jak nie zniknie ten problem to bym wtedy zaczal cos dziaal cz elektrykiem. Ale byc moze to beda niepotrzebne wydatki, bo jesli normalnie Ci pali...

  • Ja mam vaga, jak chcesz to podjedź do mnie zobaczymy co się dzieje z Twoim autkiem.

  • poszło na priv

  • Witam po odstaniu auta powiedzmy po nocy rano mam twardy pedał hamulca. Po odpaleniu auta załącza mi się na ok sekudnę kontrolka abs, asr. W trakcie jazdy jest już ok i wszystko gra i buczy. Czy to normalne?

  • Myślę, że jak podczas jazdy nic nie świeci to jest ok, jak się będzie świecić to wtedy będziesz się martwił.

  • U mnie dzieje się tak samo. Nie wiem dokładnie co jest tego przyczyną. Jak nie muszę czekać długo na nagrzanie świec to kontrolki nie zapalają się jeszcze raz, ale np. zimą to normalne, że ma moment się zaświecą.

  • Witam czy mógłby ktoś podpowiedzieć mi gdzie sie znajduje czujnik Abs