Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325770 Wyświetlenia
  • Witaj.

    Dokładnie [b]Tomuś[/b] ma rację nie ma sensu dublować tematów, luknij tam gdzie [b]Cię[/b] skierował i wszelkie pytania proszę już tam.

    Temat zamykam.

  • Rakiji wiele sie nie napijesz jak będziesz leżał na asfalcie i go całował 😄 :rotfl: :rotfl: <!-- s:rotfl: -->
    P.S. oczywiście bez urazy tylko w formie żarciku 🙂

  • W roli żartu czy innego humoru. 🙂 <!-- s:) -->
    Fabia jest jak lepsza kobieta uśmiechnięta nie jęconca np. do hmm za co my zapłacimy mieszkanie za co będziemy żyć cały miesiąc itd. Zawsze ma uśmiechnięte spojrznie na Ciebie i nie woła często o kieszonkowe wysokie, ale czasem zawoła zrób to czy tam to. I zato polubiłem śkodę fabia. 🙂
    Tylko szkoda że na rynku giełdowym jest tyle tych samochodów z dziwną przeszłością 😐

  • zalezy jaka kto ma glowe:) chociaz nie powiem domowej roboty duzo lepsza od sklepowej

  • sie wam wkrecilo w temat Rakijii 🙂 <!-- s:) -->)))) a ja tu sie martwie jak ja jutro dojade:) Jak wroce to sie napewno odezwe

  • Z tego co wiem to pompę wody wymienia się zawsze przy okazji wymiany rozrządu. Jeśli chodzi o jednostkę SDI to mamy takowe II w domu. Jeśli chodzi o określenie tego samochodu "demonem" to wcale bym się tak z niego nie naśmiewał gdy weźmiemy pod uwagę, że ma on za ledwie 64KM ;] Silnik nie ma kopa jak TDI, nie zbiera się gwałtownie, ale gdy już ruszymy i widząc pustą drogę przed nami możemy rozpędzić się spokojnie do 150-160km/h.

  • Witam
    Przymierzam się do zakupu samochodu dla mojej ładniejszej połowy. Po dość krótkim zastanowieniu wybrałem skodę fabie. I tu pytanie na co zwrócić uwagę podczas oglądania (używany), jaki wybrać silnik dodam, że samochodem tym będzie jeździła moja żona, która postawiła trzy warunki

    1. Ładny kolor (ehh)
    2. Z klimatyzacją
    3. Kombi (tylko dla tego że mamy dwa wózki dziecięce do wożenia więc żadnych ciężarów nie będzie nim wozić)
      Poza tym samochód będzie pokonywał jakieś 10 - 15 kkm w ciągu roku z czego 99% po mieście (Wrocław).
      Z góry dziękuję Wam, drodzy użytkownicy tych sympatycznych autek, za wszelkie wskazówki.
      Pozdrawiam
      Swenson
  • powodzenia..i szerokiej drogi

  • [quote="elpolacco"]ale gdy już ruszymy i widząc pustą drogę przed nami możemy rozpędzić się spokojnie do 150-160km/h.[/quote]
    zgadza sie, poza tym gdy już sie tak rozpędzimy i nie jest pod górkę to bez problemu taką prędkość da sie utrzymywać bez przerwy, tyle że trochę ciut za głośno jest...

    Ale i tek jest super 🙂 <!-- s:) -->

    Niedawno temu byłem w Lublinie,, trasa 200km w jedną stronę, jechałem w zasadzie bardzo szybko, ile sie dało, czyli 130-150 prawie cały czas i później z tego mi wyszło spalanie 5,13 na 100km a to mówi samo za siebie 🙂 (spalanie z całego baku, a reszta to tryb mieszany, nie trasa)

  • Cześć,
    jeśli ktoś ma bagażnik na rowery do Fabii 2 to bardzo chętnie bym pożyczył na tydzień, oczywiście za jakąś drobną opłatą 🙂 <!-- s:) -->

  • witam
    orientuje się może ktoś z Was co trzeba zrobić jak się kupuję auto bez OC??
    Czy muszę od razu wykupić ubezpieczenie, jak nie mam zamiaru się poruszać się tym autem??
    Czy mogę to zrobić jak będę je rejestrował??
    Jaki jest czas na rejestracje auta??

  • Zakładając że je przywieziesz do domu na lawecie to OC musisz wykupić od dnia rejestracji, a na rejestrację masz 30 dni.

    OC Benefia (via mBank) - 408zł. (powiat zgierski, zniżki od 2004)

  • Skoro mowa o mandatach to może dopiszę i ja dwa slowa dla miejscowych. Jak zjeżdżacie z wieliczki na obwodnicę to jest tam ograniczenie do 60, a potem 50, a już na obwodnicy za słupkami biało-czerwonymi lubi sobie praktycznie dzień w dzień stać policja po lewej stronie z suszarką. Stoją tuż przed znakiem odwoływującym i nabijają kasę.

  • [quote="tomekl80"] Zawsze staram się jeździć zgodnie z przepisami i np. w mieście zawsze na liczniku mam maksymalnie 60 km/h.[/quote]

    No to jesteś jeden z niewielu który tak jeździ, ja pewnie też będę, ale jak nam wybudują autostrady w rzeczywistości, a nie na papierze, wtedy legalnie przejadę z prędkością 130km/h w czasie około 6h.
    Osobiście nie wyobrażam sobie przepisowej jazdy z południa na północ przy dwójce malutkich dzieci. Za noc kiedy śpią musze sie dotoczyć nad morze w przeciwnym razie rano by mi chyba razem z fotelami wyszły z auta podczas jazdy.

  • Witam,

    Dzisiaj doznałem masakrycznego szoku.
    Montowałem fotelik na tylnym siedzeniu i okazało się, że pasy są za krótkie i nie mogę zapiąć siedziska 😞 <!-- s:( --> Macie jakiś pomysł ?

  • sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, mianowicie:

    • auto nie jest sprawne technicznie;
    • nie posiada dowodu rejestracyjnego (został skradziony) - potwierdzone zaświadczeniem z policji;
    • w samochodzie nie ma (jak pisałem wyżej) OC i aktualnych badań technicznych 😕 <!-- s:/ -->

    Wiecie może w jakiej kolejności mam to pozałatwiać??
    czy da się przerejestrować auto bez przeglądu i oc??

  • Mam pytanie....

         czy z turbodoładowanych silników benzynowych korzysta się w ten sam sposób co z TDI? Chodzi mi o to czy trzeba chwilkę poczekać przy odpalaniu i gdy autko zrobi kilka km też pozwolić by chwilę popracował na wolnych obrotach i dopiero wtedy zgasić?
    

    Ogólnie czy trzeba tak samo uważać na turbinę w benzyniaku jak w dieslu?

  • polecam fabkę...tak jak napisalimoi poprzednicy gdybym miał znów wybór to padłoby na TDI...sam mam niestety 1.2 12v Autko się kula, sprawuje, ale brak mi mocy 😕 czasami muszę się zastowić czy moge wyprzedzić czy nie...Nie mniej nie żałuje gdyż moje autko było na 100% bez wypadkowe od 1go właściciela i jak dotąd jest sii :super: (musze niestyty wymienić tylko sondęi silniczek nastawczy do klimy), ale ogolnie polecam fabię kombii :super: <!-- s:super: -->

  • [quote="badyl1982"]silniczek nastawczy do klimy[/quote]

    Sorry za OT, ale jaki silniczek?

    pozdro

  • PODOBNO tak powiedzieli mi w ASO z klimie znajdują się 2 silniczki...i jeden z nich odpowiada za nastawianie i utrzymywanie temp... u mnie problem jest następujący: klima sii działa ALE - działa :zakrecony: poprawnie i bez zarzutu jeżeli mam ją ustawioną na najzimniejsze...gdy przestawię np. na 18C lub 20C to często dzieje sie tak, iz nie trzyma mi temp i załącza się gorące powietrze 😕 Z tego co zdążyłem się dowiedzieć właśnie jeden z tych silniczków(nastawczy) reguluje te temp. ni i jest zjeb :cenzura: <!-- s:cenzura: --> Nie wymieniam bo koszt 350zł Generalnie klima działa ale daje na max zimno hihi