Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Chłodnica - płyn/wentylator/wymiana/kontrolka

Temat utworzony · 442 Posty · 73830 Wyświetlenia
  • a jakie sa objawy uszkodzonej uszczelki i jakie rodzaje uszkodzenia??

    moj nie dymi na niebiesko

    ducha ma

    majonezu nie ma

    płyn czysty ale ubywa ( mokro w okoliicy pompy wody )

    poziom oleju musze sprawdzic jest wysoki ale nie wiem czy nie byl od poczatku taki

  • Jak masz mokro koło pompy, to sam sobie odpowiedziałeś czemu Ci płyn ubywa. Uszczelka jest dobra.

  • witam mam ten sam problem wymienilem uszczelke zero wycieku a plyn ubywa ,sam niewiem co robic fabia na gaz na wolnych obrotach strasznie szarpie silnik zle chodzi to nastepny problem z ktorym nie moga poradzic sobie mechanicy

  • [quote="soplica"]witam mam ten sam problem wymienilem uszczelke zero wycieku a plyn ubywa ,sam niewiem co robic fabia na gaz na wolnych obrotach strasznie szarpie silnik zle chodzi to nastepny problem z ktorym nie moga poradzic sobie mechanicy[/quote]
    tak to wygląda jakby spartolili wymianę uszczelki... Reklamować

  • Kilka miesięcy temu zapaliła się kontrolka poziomu płynu chł w mojej fabce (1,4 MPI, 2002). Dolałem płynu i po ok. 2 miechach to samo. Mechanik stwierdził, ze wariuje czujnik wbudowany w kulisty zbiornik płynu, bo wnętrze zbiornika jest brudne (to fakt - nie było widać poziomu płynu). Zbiornik wyczyścił, wymienił cały płyn chłodzący na oryginalny do skody. Było to miesiąc temu. Wczoraj lampka ponownie się zapaliła. Poziom płynu był dobry. Dolałem kapeczkę i dziś lampka nie świeci. Acha - mechanik wykluczył uszczelkę pod głowicą. Pod korkiem nie ma "masełka" Co jest grane ? Doradźcie. Ja sam nie jestem zbyt biegły w tych sprawach. Żartując - wiem że silnik jest z przodu.

  • Może po prostu pada czujnik ? Samo czyszczenie zbiorniczka może już nie wystarczyć - należałoby go wymienić.

    pozdro

  • jak masz płyn chłodniczy ubrudzony przydało by się go wymienić oraz przez zalanie nowego zastosować płukankę oraz wyczyścić zbiorniczek wyrównawczy. Jak to nie pomoże to wymiana na nowy zbiornik bądź mieć stary i wtyczkę zmostkować i nie będzie problemu tylko należy pamiętać o sprawdzaniu co jakiś czas poziom płynu chłodniczego

  • panowie walnela mi do konca pompa a dokładnie uszczelke ale wymieniam calą pompe moje pytanie trudne to ??

  • Trochę roboty jest.

    Poczytaj [url=http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?t=5315&highlight=pompa]tutaj.[/url]

    pozdro

  • dzieki zielarzlol dzis wymienilem pompę była już zmęczona a uszczelki wcale nie bylo z tad ten masakryczny wyciek ... zalalem g12 i teraz powinno byc oki

  • Witam,
    dołoże swoje 5 gr 🙂 też mam wyciek w ciągu 15h wycieka mi około 250ml czynnika 😞 spowodowane to jest pojawieniem się wycieków na wężach:

    1. węże we/wy do nagrzewnicy
    2. dwa węże położone z lewej strony bloku silnka idące do i od chłodnicy

    Koszta netto przez tel w ASO to:

    1. robotogodzina 137zł * 1,3h
    2. wymiana czynnika chłodzącego: 40zł za 1,5l koncentratu (dziwne rozrabiają to na 4l czynnika) + 30zł zalanie. (hmmm przy zalaniu starym nie ponosi się tego kosztu)
    3. koszt węży to około 2x30zł + 2*90zł = 240zł

    Czas oczekiwania na wykonanie usługo to czas potrzebny na sprowadzenie węży (od 1 do 14 dni roboczych ;/)

    Wycieki pojawiły się najprawdopodobniej na skutek ingerencji zwierzęcia (typuje na kune - odnotowałem takie przypadki wśród znajomych na wężach po oczyszczeniu widać ślady zębów oraz odciski łapek na belce i nadkolu)
    Węże mają 3 lata i 3 miesiące oraz przejechane 165.000 km i nie są sparciałe/popękane.

    Znacie może jakieś środki ochrony przed gryzoniami? Czytałem, że emitery ultradźwięków nie zdają egzaminu. Zastanawiam się nad posmarowaniem zderzaka i podwozia specyfikami chemicznymi (np. pasta VIGONEZ - zawiera środki wabiące i mumifikujące). Może macie jakieś sposoby na odstraszenie szkodnika nie tak bardzo radykalne jak pasta-trutka?

  • a jeżeli po spuszczeniu płynu poczekm az silnik calkowicie wystygnie to i trmostt wystygnie to nie będzie problmu z nalaniem płynu

  • [quote="magnus 27"]a jeżeli po spuszczeniu płynu poczekm az silnik calkowicie wystygnie to i trmostt wystygnie to nie będzie problmu z nalaniem płynu[/quote]
    nie

  • Ja również zauważyłem ubytek w płynie. Wydaje mi się, bądź nie wydaje, że ma trochę za ciemną barwę. Obawiam się, że czeka mnie wymiana uszczelki pod głowicą 😕 <!-- s:/ -->

    Wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów okazała się banalną czynnością. Jak to jest z uszczelką pod głowicą ?

  • [b]duliklebork[/b], z uszczelką pod głowicą jest ciężej bo trzeba mieć klucz dynamometryczny i trochę wiedzy

  • Z tą wiedzą u mnie troche gorzej :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> a klucz można nabyć ;P.
    Będę musiał iśc w łaski specjalisty. Trzeba będzie sterczeć u mechanika i obserwować jak demontują całość. :szok:

  • po wymianie pompy bylem szczesliwi i znow kleska maly wyciek przy kraniku przy chlodnicy oring walmniety

  • Witam

    Jadąc dzisiaj samochodem zapaliła mi się lampka od chłodzenia silnika, jak się zatrzymałem to zauważyłem, że jest sucho w zbiorniku ( a wlewałem 2 dni temu na MAX ). Wlałem 0,5l borygo i wszystko poleciało, tylko nie wiem gdzie i którędy bo straszna ulewa była. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Nie wiem co robić.

  • Może najpierw sprecyzujesz jaki masz silnik ? 16V czy 8V?

    Bo z podpisu wynika, że nie wiesz.

    pozdro

  • sorry zapomniałem z tego wszystkiego - silnik 1.4 16V 75KM