Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325915 Wyświetlenia
  • Przyjdzie do ojca wezwanie, żeby wskazał kto kierował pojazdem.
    Może wziąć na siebie, a może wskazać że to Ty kierowałeś - wtedy dostaniesz kolejne wezwanie już kierowane do Ciebie.
    Jeśli jeden z was ma już jakieś punkty na koncie to chyba lepiej wziąć na konto tej osoby, która ma mniej punktów...

  • No niestety to mój pierwszy mandat 🙂 <!-- s:) --> najwyżej zapłacę:D
    Zawsze musi być ten pierwszy raz.

  • Mhm...

    Martwisz się jak jeszcze nic nie przyszło? :zdziwko: <!-- s:zdziwko: -->

    pozdro

  • Witam !
    Jestem zainteresowany kupnem gałki zmiany biegów ..
    I dowiedziałem się że produkowali dwie wersje tej gałki ze średnicą 12mm i 24mm..
    Posiadam skode fabie 1.4 MPI classic i nie wiem jaką mam średnice.
    Czy wie ktoś może jaka jest srednica w tym modelu ?

    I moze wiecie czy ten typ będzie pasował ?
    http://s4.zapodaj.net/1537804.jpg.html<!-- m -->

  • [quote="szmigi"]to albo dynamicznie,albo oszczednie. Domyslam sie, ze nawet w Sosnowcu,tak jak w wiekszosci Polskich miast jezdzi sie jednak wiecej niz dozwolone 50km/h. Jakos nie widze mozliwosci jakiegokolwiek przyspieszania z 50 km/h na 5 biegu,troche mi zalatuje zawalidroga to wszystko;/[/quote]

    Przede wszystkim chciałem cię przeprosić jeśli w jakikolwiek sposób mogłem cię urazić. Jeśli tak się stało to przepraszam 😞 . Chciałem tylko odnieść się do różnych technik jazdy. Tak w Sosnowcu także jeździ się szybko, ale mamy sporo świateł i naprawdę nie ma sensu takie grzanie na siłę samochodem. Nie tak dawno jechałem spod mojego domu do Katowic. Jechał przede mną kierowca VW 2 i strasznie się spieszył. Za każdym razem uciekał mi z oczu. Jechałem swoim stylem jazdy. Jednak dogoniłem go na ostatnich światłach przy zjeździe z wiaduktu do Katowic obok hipermarketu Real. Potem na drodze ekspresowej do Katowic mi uciekł. Chodzi mi o sam fakt ile ja spaliłem paliwa jadąc swoim stylem jazdy a ile ten człowiek, który za pierwszym razem przy mnie ruszył ze świateł piskiem opon 😉 <!-- s;) -->.
    Zawalidrogą nie jestem, bo przecież w mieście jest ograniczenie do 50, więc gdzie tu zawalidroga?

    [quote="szmigi"]jest napisane?[/quote]

    Fakt zła składnia językowa 😉 .

    [quote="szmigi"]tomekl80 napisał/a:
    Nawet jak wjeżdżam pod wzniesienie to utrzymuję około 1800 obr/min

    dla mnie masakra.[/quote]

    Dlaczego? Przecież jadąc z taką prędkością obrotową silnik się nie niszczy. Wszędzie w TV o tym trąbią a nawet na TVN Turbo w programie Szkoła Jazdy. Twierdzenie ekspertów z ADAC jest takie, że silnik się nie zepsuje na niskich obrotach, bo współczesne jednostki napędowe są tak skonstruowane, aby w razie zagrożenie po prostu wyłączyć silnik. Czyżby eksperci z ADAC nie mieli racji?

    [quote="szmigi"]niby piszesz ąęćźż,ale ciebie z malej litery,slabo[/quote]

    No wiesz 😄 . Mam nadzieję, że to z braku argumentów 😉 ?

    [quote="szmigi"]niekiedy ludziom naprawde sie spieszy,nie chodzi o szpanowanie itd. W zyciu jak w zyciu,roznie to bywa.[/quote]

    Zgadzam się, że często ludziom się śpieszy, ale czy to kwalifikuje niektórych do stwarzania zagrożenia na drodze? Wiesz zawszę staram się jeździć ostrożnie i przewiduję sytuację na drodze. Może to teraz zabrzmi jak złośliwa krytyka, ale jedna grupa denerwuje mnie zdecydowanie. Jak widzę leszcza w VW II lub III z ogromnym wydechem, ospojlerowany i w czapeczce to od razu wiem, że to potencjalne zagrożenie na drodze 😉 .

    Tal jeszcze kontynuując to zawalidrogą nie jestem a zresztą samo możecie to ocenić. Spod świateł ruszam z wciśniętym pedałem gazu do 3/4 i do 2500 obr/min. Dwójkę mam do około 2300 obr/min, trójka i czwórka do 2000 obr/min. Potem już wrzucam piątkę przy około 55 km/h. Zawsze jak ruszam spod świateł zostawiam wszystkich w tyle i czekam aż mnie dogonią 😉 .

    [quote="bloku"]Jeśli będziesz w lipcu na Zlocie to spróbujemy pojeździć Twoją i moja techniką...zobaczymy kto mniej spali na tym samym odcinku...[/quote]

    Chętnie porównałbym nasze style jazdy 🙂 . Nie wiem tylko, czy w moim przypadku wyniki będą miarodajne, bo nie mam komputera 😞 .

  • Chociaż z drugiej strony, jeśli macie rację to jaki cel może mieć TVN Turbo w promowaniu Ekojazdy? Może chodzi o to, aby jednostki napędowe szybciej się zużywały? Jeśli szybciej się zurzyją to będzie trzeba kupić nową 😉 . No cóż takie mamy prawa rynku w kapitaliźmie 😉 <!-- s;) -->.

  • [b]tomekl80[/b], nie ma mowy zebysmy obrazali sie na siebie w jakikolwiek sposob,poorostu dyskutujemy 😉 <!-- s;) -->
    No powiem Ci ze osobiscie czerpie satysfakcje z tego jak ktos mnie wyprzedza i widze ze niezle daje po garach,a pozniej spotykamy sie na swiatlach.
    [quote="tomekl80"]edna grupa denerwuje mnie zdecydowanie[/quote] mnie ta grupa smieszy niemilosiernie,do pelni satysfakcji prakuje mi ze 100 koni,tak byc moc wiekszosc takich uzytkownikow objechac :hyhy: narobia tylko halasu tymi wydechami,a w srodku zagazowane 1.6... pajoner tunink :dobani:
    Wiesz,tak szczerze,to sam tez staram sie jezdzic ekonomicznie,albo po to zeby bylo taniej,albo zeby chwile pozniej pocisnac i nie zalowac. Staram sie trzymac obroty na minimum 2200 obr/min,szczegolnie na 3,4,5 biegu. Mam na mysli plaska droge,i max kierowca+pasazer. Slyszalem taka opinie,ze kiedy silnik sie meczy np z powodu niskich obrotow na wysokim biegu,to do spalenia podawana jest bogatsza mieszanka,czyli wiecej paliwka. To by sie zgadzalo z wyzej wymienionymi wynikami spalania na poszczegolnych biegach.
    Konczac,jestem ciekaw czy w przyszlosci bedziesz mial jakies problemy z silnikiem,np. za pare lat, i na ile racje maja Ci ktorzy mowia ze 2000 obtrotow to za malo,a na ile Ci z Szkoly Auto itd. Oczywiscie zycze Ci wielu przejechanych bezproblemowo kilometrow :oczami: Pozdro! 🙂

  • [quote="tomekl80"]Chociaż z drugiej strony, jeśli macie rację to jaki cel może mieć TVN Turbo w promowaniu Ekojazdy? Może chodzi o to, aby jednostki napędowe szybciej się zużywały? Jeśli szybciej się zurzyją to będzie trzeba kupić nową 😉 . No cóż takie mamy prawa rynku w kapitaliźmie 😉 <!-- s;) -->.[/quote]

    Myślę raczej o zwiększeniu bezpieczeństwa poprzez przyzwyczajanie kierowców do spokojniejszej jazdy... Takie moje wrażenie.

  • Hmmm... chyba nie za ciekawie, skoro Rostoff nie odpisuje :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • To szybko straciles dziewictwo :rotfl: ja swoj pierwszy mandat dostalem po roku na goscinnych wystepachw czechach :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • A jak nie zapłacisz w tym jak to panowie w mundurach mówią ''urzędowym terminie" to i tak nic się nie stanie, po pewnym czasie kase sciągnie skarbówka więc i tak zapłacisz 😛 <!-- s:P -->

    Mówłem to ja Jarząbek Wacław nie płacący jeszcze żadnego mandatu 🙂 .

  • Witam,

    Jakie macie średnie spalanie na silniku 1.4 MPI 60KM (benzyna).
    U mnie przy jeździe po mieście średnio 8-9 litrów.
    Chciałbym wiedzieć czy wy macie podobnie...

    Pozdrowienia,
    Marek

  • Jazda po miescie to mniej wiecej 7-8 litrów, ale stanie w korku to juz 8-9 wczoraj tego dośw. i 9,2l... a tak to przy 80km spalanie ponizej 4,5, 90km to ok. 5,2 100-110km powyzej 5,5 choc jak jedzie sie równo to przy 110 spali te 5litrów .

    (dodatkowo opony to Michelin Energy Saver)

  • [quote="tomekl80"]Chociaż z drugiej strony, jeśli macie rację to jaki cel może mieć TVN Turbo w promowaniu Ekojazdy?[/quote]
    żyjemy w epoce pieśni o ekologii i wszystko co się z nią wiąże zdobywa szczególny poklask i uznanie - również styl jazdy, w którym teoretycznie spalisz mniej paliwa. nikt jednak z piewców tej szczytnej idei nie zwraca uwagi na to, że sam przemysł motoryzacyjny i lotniczy wali w niebo tyle czadu że obniżenie go o 5g/km przez to że 10 tys. aut pojedzie 20km/h wolniej albo będzie kręcić silniki o 500rpm niżej w niczym tu nie pomoże.
    ale ludzie lubią trendy, tendencje, promowanie pewnych stylów zachowań i utożsamianie się z nimi - w tym wypadku są tacy, którzy po prostu lubią być "eko", więc czemu na tym nie zarobić? :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • tak samo

  • Wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem. :cwaniak: <!-- s:cwaniak: --> nikt nie pisze o opale tylko jaki olej mozna stosowac ,a ze jezdze na long life to nie znaczy ze zmieniam co 30 tys tylko co 12-15 max a zwykly full syntetic co 8-10tys km wiec niewiem w czym masz problem.Co do rozrzadu to chodzilo mi wlasnie ze przebieg 120 tys to dla mnie kosmos zawsze zmieniam niedluzej niz 4 lata lub 50 tys km.

  • Mimo wszystko oleje Long Life to tylko znikome oszczędności.

    Umiem czytać ze zrozumieniem - sam zadałeś pytanie czy 120 tys. to nie przesada - dla mnie oznacza to, że chciałbyś przeciągnąć wymianę do tego przebiegu. Zresztą myślę, że [b]Ciacho[/b] zrozumiał Cię podobnie.

    Jeśli już, to Twoja wypowiedź była po prostu niekompletna.

    pozdro

  • W takim razie zle mnie zrozumieliscie. Dobra koniec tego OT :hyhy: <!-- s:hyhy: --> A jak spisuja sie skrzynie biegow w tym modelu ?

  • No to widzę, że u mnie jest tak jak powinno być. Krótkie odcinki, korki itp. więc spalanie na poziomie 8-9 litrów jest OK. Dzięki za odpowiedzi. Pozdrowienia.

  • Ja np: jestem mile zaskoczony że w trasie (nawet z tymi energo oszczednymi oponami) ten silniczek pali 5 litrów, brakuje mi tylko tempomatu i spalenie byłoby równiutkie jak niemieckie autostrady 🙂 <!-- s:) --> ale i tak jest nieźle.
    Nie wiem jak to jest w 1,2 12V czyli HTP ale założe się że podobnie.