Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325970 Wyświetlenia
  • [quote="Eryk1"]Jaki olej najlepiej stosowac do tego silnika (Mozna long life) ?[/quote]
    jak do każdego silnika, pewnie najlepiej jakiś syntetyk np. 5W-40, chyba że olej bierze, to można przejść na półsyntetyk, ale w sumie ja tak zrobiłem i oleju bierze ile brał, wiec nie wiem czy to miało jakiś sens, pewnie tylko ekonomiczny bo półsyntetyk 10W-40 jest tańszy niż syntetyk jak wiadomo

    ja bym z Long-Life nie eksperymentował chyba że chcesz go wymieniać normalnie jak zawsze co 15tyś km, to w takim razie może silnikowi nie zaszkodzi
    [quote="Eryk1"]Czy wymiana rozrzadu co 120 tys km to nie przesada ?[/quote]
    chyba trochę przesada, bo jednak sie powinno to robić co 90tyś km, zastanów sie co sie stanie gdy nie daj boże strzeli pasek, olaboga jaki to może być kłopot i w efekcie końcowym remont kapitalny silnika = wielki wydatek, a koszt rozrządu w ASO to około 600zł za pasek, rolkę i napinacz

  • Ja rozumiem, że można oszczędzać: kupić Fabię z silnikiem SDI, który jest mało awaryjny i mało pali.

    Ale żeby zaraz oszczędzać na oleju i wydłużać sobie okres między wymianami rozrządu ? Bez przesady.

    Zaraz będą pytania, czy na opale się dobrze jeździ ?

    pozdro

  • [b]Koncept Fabii II VRS[/b] => http://www.motofilm.pl/2009/03/07/trzy-koncepcje-skody-fabii/<!-- m -->

    [b][color=red]Silniczek:[/color] [/b]1.4 TSi 180 KM - ciekawi mnie jego żywotność 😕 ale co do dynamiki i spalania to nie mozna mu nic zarzucic 🙂
    Wnetrze niczym mnie nie zadziwia jedynie Bodykit zew. nadrabia zaległości kokpitu 🙂

    Dość ciekawy projekt jednak i tak wybralbym Fabie I VRS :hyhy:

    Prosze o opinie 🙂 ...

  • Mi sie podoba 🙂 <!-- s:) --> Powoli coraz bardziej przekonuje sie do Fabii 2 pod wzgledem stylistyki.
    1.4 TSi bedzie troche pojezdzi - o ile bedzie sie dbalo o turbinke.

  • To nie te same silniki 1.4, ktore znamy 🙂 <!-- s:) --> To sa zupelnie inne, bardzo dynamiczne silniki (a przy tym oszczedne) i bez charakterystycznego dzwieku diesla.
    Wg. mnie juz niedlugo bedzie ich coraz wiecej i bardzo szybko sie do nich przekonamy 😉
    Ja osobiscie szaleje na punkcie diesle, ale 1.4TSi to na ta chwile dla mnie szczyt marzen.
    Ponizej zasada dzialania silnika 1.4TSi do pobrania.

    http://www.speedyshare.com/536644700.html

  • [quote="wolfmk"]Powoli coraz bardziej przekonuje sie do Fabii 2 pod wzgledem stylistyki.
    [/quote]

    Też mi jest ciężko przekonac sie do stylistyki "dwójki" 😕 wyjatek Koncept RS-ki 🙂 <!-- s:) -->

    Ten "silniczek" 1.4 TS[color=red]i[/color] mógłby być zastapiony jakimś "klekle" np 2.0 TDi 170 KM :hyhy:

    [quote="wolfmk"]To nie te same silniki 1.4, ktore znamy 🙂 To sa zupelnie inne, bardzo dynamiczne silniki (a przy tym oszczedne) [/quote]

    Zgadza się 🙂

    [quote="wolfmk"]... Wg. mnie juz niedlugo bedzie ich coraz wiecej i bardzo szybko sie do nich przekonamy 😉 [/quote]

    A tu sie nie zgodze, myśle że wielu z Nas bedzie zastanawiać sie nad ich żywotnością tych "mocnych kosiarek" :zdegustowany: i przychodzi nam na myśl " znowu kolejny japonski wynalazek z 1.0 litra poj. - 200 KM hehe"

    Ale mam nadzieje ze VW wie co robi wypuszczajac te "kosiarke" na rynek 😄

  • Ja Wam powiem, że mam w sumie mieszane uczucia. Bo z jednej strony, Skoda w końcu dała do RSki mocniejszy silnik i za to słowa uznania. Natomiast jeśli chodzi o stylistykę, to nigdy nie będzie nawet w ołowie pierwszą RSką. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Przetrzepałem forum i podobnego tematu nie było, więc zakładam i zaczynam. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

    Jako że wychowałem się tylko i wyłącznie na Skodach, mam do marki ogromny sentyment. 🙂 I w tej chwili bardzo się cieszę, że jeżdżę Fabią. 🙂 I muszę przyznać, że jedyną wadą mojej jest silnik, który średnio się zbiera do roboty. Dałem sobie z tym radę, bo nauczyłem się nim jeździć, ale to nie rozwiązuje problemu. 😛

    Jeśli chodzi o stylistykę, to wiele osób uważa, że jest nudna. A moim zdaniem, jest ładna. Nie jest przesadzona, jak wiele innych aut. Fakt, że zwykła Fabia nie ma w sobie nic pociągającego, ale wersja RS już tak. 🙂 I dlatego zdezie od RS już mam w drodze. 😄

    We wnętrzu czuję się świetnie. Wszystko jest na miejscu, nigdy nic nie lata, schowki tam, gdzie powinny być. I nawet zdolności przewozowe są ok. Siedzi się super, bo w innych autach jest albo za nisko, albo za wysoko. Mechanizmy chodzą tak, że można wszystko obsługiwać jednym palcem. 🙂 Samochód jest naprawdę udany, a trochę pracy w niego włożone sprawi, że będzie jeszcze bardziej. 😄

  • [quote]Przetrzepałem forum i podobnego tematu nie było, więc zakładam i zaczynam. :hyhy: <!-- s:hyhy: -->[/quote]

    A jednak byl taki temacik :hyhy: Oto i on ..

  • Ja lubię obecna Fabkę za jej możliwości oraz komfort podróżowania za relatywnie dobre pieniądze... Poprzednią za to że mnie rozdziewiczyła w rodzinie Skody oraz za bezawaryjność.

  • Witam,mam pytanko do Krakusów gdzie w Krakowie mogę skorzystać z podjazdu,bo chciałbym sam wymienić gumy w stabilizatorze sam,najlepiej w okolicach Podgórza.Za podpowiedź z góry dziękuje.

  • Witam
    Poszukuję instrukcji obsługi do radyjka fabrycznego CD SYMPHONY.
    Jeżeli ktoś ma to bardzo bym prosił o udostępnienie.
    Pozdrawiam

  • Ciężko ja dostać ale z tego co pamietam to widzilem ja na http://WWW.FABIACLUB.PL powodzenia 😉 <!-- s;) -->

  • Świetną myjnią jest myjnia przy lokalu Tango na ulicy Przemysłowej w Zduńskiej Woli. Cena mycia 16 zł, z woskiem chyba koło 20. Mycie ręczne, "bezdotykowe", solidne, dokładne
    i przede wszystkim nikt mi blachy nie porysuje jak na myjniach automatycznych

  • Witam

    Mam ogromną prośbę do was drodzy forumowicze. Szczególnie mam prośbę do osób, które posiadają Fabię II 1.4 16V 85 KM i posiadają komputer. Mam wersję CLASSIC i nie ma w nim komputera pokładowego. Chciałem sobie za to wpisać mniej więcej spalanie, jakie ma ten samochód przy określonych prędkościach na określonym biegu do mojej nawigacji z zainstalowaną AutoMapą. Chodzi mi o parametry takie jak:

    110 km/h na 5 biegu
    90 km/h na 5 biegu
    70 km/h na 4 i 5 biegu
    60 km/h na 4 i 5 biegu
    50 km/h na 4 i 5 biegu
    40 km/h na 4 biegu
    30 km/h na 3 biegu
    20 km/h na 2 biegu

    Wiem, że to może niektórym wydać się głupie, ale nie mam komputera a Automapa może mi, chociaż poglądowo wyliczyć ile mniej więcej spalę paliwa na danej trasie.

    Pozdrawiam

    Tomek

  • w okolicach podgorza to nie wiem, ale najazd jest w okolicach ronda czyzynskiego w hucie. A dokladniej na parkingu przy placu targowym tomex

  • Jutro podam Ci wszelkie dane. Tyle tylko że ja mam podniesiona moc z 85KM na 102KM...wiec będą niewielkie różnice.

  • bolku ---- :szok: <!-- s:szok: --> jak się podnosi moc w benzynie?
    tomekl80 co do spalania trudno mi bedzie sczytac, chodzi ci oczywiscie o chwilowe spalenie? Wszystko zależy jak się naciśnie ... ale spróbuje swoje podrzucić jutro dziś za...lam do rana.

  • ewentualnie mozesz wpasc do mnie na parking (zaprzyjazniony) przy ul. Mogilskiej zaraz na przeciw silowni RELAX maja bardzo zadbany kanal w cieniu i z pelna gama narzedzi. Jesli jestes zainteresowany pisz na priv to cie umowie. 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="bloku"]Jutro podam Ci wszelkie dane. Tyle tylko że ja mam podniesiona moc z 85KM na 102KM...wiec będą niewielkie różnice.[/quote]

    Czekam z niecierpliwością 🙂 <!-- s:) -->.