Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Szyby przednia/tylna/boczne - temat zbiorczy

Temat utworzony · 187 Posty · 23631 Wyświetlenia
  • [b]wolfmk[/b], zgadza się to jest chyba we wszystkich autach,
    😞 <!-- s:( -->

  • Nawet bez klimy. Bo w Fabii nie miałem klimy i też parowały.

  • Doskonale działa załączenie klimatyzacji wraz z ogrzewaniem w deszczowe dni - można wtedy śmigać nawet na obiegu wewnętrznym i szyby nie parują. Niestety klima nam się nie włączy poniżej pewnej temperatury zewnętrznej (min. 3-5st nie pamiętam dokładnie) lub gdy jej brak 😉 <!-- s;) -->

  • no właśnie, mi pisze w instrukcji ze poniżej 5 stopni się nie włączy, ale w książce Skoda Fabia II którą niedawno zakupiłem pisze że poniżej 2 stopni klima sie nie załączy wiec już nie wiem, ale chyba bardziej wierze instrukcji obsługi

  • No nie mówcie, że w fabii klima się nie załączy w zimie ?? Przecież musi się włączyć po nastawieniu nawiewu na szyby :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> Jeśli tak nie jest to bubel!

  • no pisze jak byk w instrukcji,

    ostatnio jak padało i było mniej niż 5 stopni szyby mi zaparowały strasznie to włączyłem klime w nadziei że zaraz pomoże, a tu za przeproszeniem dupa, AC sie świeci a klima nie działa

  • Ustawienia klimatyzacji z tego co do tej pory zauważyłem działają w zimie tylko wtedy gdy pokrętło nie jest ustawione na szybę tylko na pozostałe trzy ustawienia, podobnie jak obieg wew. nie załączy się go po ustawieniu na szybę.

  • [quote="MirekS"]Ustawienia klimatyzacji z tego co do tej pory zauważyłem działają w zimie tylko wtedy gdy pokrętło nie jest ustawione na szybę tylko na pozostałe trzy ustawienia, podobnie jak obieg wew. nie załączy się go po ustawieniu na szybę.[/quote]

    U mnie obieg wewnętrzny można załączyć w każdym ustawieniu - wyłącza się po przestawieniu nadmuchu na szybę automatycznie ale nie ma problemu go ponownie załączyć.

  • Witam, pękła mi szyba przednia i będzie wymieniana,moje pytanie czy przy wymianie szyby też wymienią lusterko wewnętrzne , a może przykleją je jakoś ???

  • [quote="Czarnastrzała"]Witam, pękła mi szyba przednia i będzie wymieniana,moje pytanie czy przy wymianie szyby też wymienią lusterko wewnętrzne , a może przykleją je jakoś ???[/quote]
    nic sie nie martw o lusterko a także o naklejkę rejestracyjną co jest na szybie - warsztaty wyspecjalizowane w wymianie szyb mają swoje sposoby na takie rzeczy
    w ASO także sobie z tym radzą

  • dzięki Agra 21

  • tak z ciekawości: jaki jest koszt wymiany przedniej szyby tam, gdzie mieszkacie? właśnie jadę (za 15min) wymieniać. Niestety w Żywcu, cena 450zł, w Bielsku (z tego co udało mi się znaleźć) podobnie.

  • Dębica - 470zł (szyba zielona z pakiem przyciemniającym u góry)

  • Panowie, problem u mnie powrócił ze zdwojoną siłą 🙂 <!-- s:) -->.
    Poradziłem sobie z ogranicznikami drzwi, a teraz zaczęła mocno piszczeć szyba od strony pasażera.
    Czy ktoś poradził sobie z tym problemem ? Czy pozostaje tylko ściągnięcie tapicerki, demontaż blachy i smarowanie prowadnic szyby ??

  • Poza prowadnicami wyczyśćcie i nawilżcie czymś uszczelki bo jak są za suche też piszczą. Sprawdziłem u siebie preparat do uszczelek i mechanizmów nie musiałem ruszać.

  • Dziś rozpocząłem walkę z piszczącą szybą pasażera. Zdjąłem tapicerkę i zacząłem psikać po prowadnicach, po których jeździ plastikowy element, który trzyma szybę. Zanim zacząłem rozbiórkę upewniłem się, że to nie uszczelki powodują piszczenie (zdemontowałem je i umyłem).
    Po wypsikaniu połowy puszki białego smaru i uwaleniu nim całej szyby od strony wewnętrznej - piszczenie ani trochę nie zmalało.
    Starałem się zlokalizować piszczenie przysłuchując się dokładnie miejscu, gdzie powstaje piszczenie i stwierdziłem, że piszczy dolna rolka, po której przesuwa się linka (u góry są dwie rolki do których idą linki więc stwierdziłem, że na dole też powinny być dwie rolki bo idą tam dwie linki).
    Blachę oczywiście mam zanitowaną, nie posiadam nitownicy, a rozwiercać całej blachy też mi się nie uśmiechało (nie miałem nawet śrubek!).
    W końcu wywierciłem dwa niewielkie otwory w blasze (wystarczyłby jeden), zagiąłem rurkę od białego smaru w spray'u, zdjąłem uszczlkę z okna, abym wszystko widział od góry i po odpowiednim umiejscowieniu rurki druga osoba pomogła mi psiknąć kilka razy w miejsce, gdzie teoretycznie powinna być dolna rolka (patrząc od góry, bez demontażu zanitowanej blachy, w ogóle jej nie widać!). Efekt - UDAŁO SIĘ! 😄 <!-- s:D --> Po ponad dwóch godzinach walki banan jaki zagościł na mojej twarzy nie chciał zejść pomimo mocnego bólu głowy i pleców.
    Zdjęcie otworów zamieszczam poniżej.

  • do usług 😉 <!-- s;) -->

    Niech Ci służy jak najdłużej 😉

  • Witam,
    jestem tu nowy i juz zwracam sie do wszytskich forumowiczów z problemem. Kilka dni temu pękł mi jeden z białych plastików podtrzymujących szybe ( lewy przód elektryczny ) po dośc długeij walce z dostaniem się do całego mechanizmu skończyło się na tym że szyba podparta jest na kiju 🙂 <!-- s:) --> i narazie nie ma możliwości jej otawarcia. Mam umówionego mechanika który obiecał że mi to naprawi , muszę tylko zakupić cały mechanizm z blachą na którym ten właśnie mechanizm sie trzyma...

    Moje pytanie: czy lepiej kupić oryginalny mechanizm 150 zł ale rzecz jasna już używany lub zamiennik 100 zł a jak wiadomo z zamiennikami różnie bywa.

    Moje pozukiwania to tylko allegro .

    Będę wdzięczny za każdą podpowiedź...

    Z góry THX

    Dodam że nie chodzi mi o cenę a bardziej o jakość i żywotność.

  • [quote="orzel_belgia"]Witam,
    Moje pytanie: czy lepiej kupić oryginalny mechanizm 150 zł ale rzecz jasna już używany lub zamiennik 100 zł a jak wiadomo z zamiennikami różnie bywa.
    [/quote]
    Pierwszy raz kupiłem same plastiki za 80PLN i wytrzymały dwa lata. W zeszłym roku kupiłem całą blachę (zamiennik za 140PLN) i do dzisiaj jest wszystko w najlepszym porządku.

  • Ja w poprzedniej fabii zakładałem zamiennik, jedyny feler jaki był to to, że krawędzie blachy były ostre i trzeba było uważać.