Witaj na forum Fabia Club Polska

Lakier : zarysowany , drobme odpryski , konserwacja itp

Temat utworzony · 46 Posty · 9412 Wyświetlenia
  • mam pytanko jakiej pasty lub innego środka uzyć do
    usuniecia tzw otarcia na lakierze

    na mojej czarnej ..... mam coraz wiecej tzw otarć z drzwi innych pojazdów szczególnie białych , czy to najlepiej usunąć , wypolerować itd

    jeżeli temat był poruszany prosze wrzucić do 1 pt lakier

  • ja używam Tempo, choć do większych rys się nie nadaje

  • Dobra jest pasta z Amway tylko trochę droga ok 30zł ale usuwa płytkie rysy i zatarcia. Pozdrawiam

  • Ostatnio postanowiłem sprawdzic sobie stan swojego lakieru. Zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie pomiędzy grillem a klapą maski(w zaznaczonym miejscu) dochodzi do mechanicznego starcia lakieru, u mnie widac juz podkład i przetarcie do blachy. chciałem nadmienic ze nie za często podnoszę klapę maski i nie weim jaka jest tego przyczyna. Nie jest to jakis wielki problem, ale warto wiedziec czy w swoim samochodzie dochodzi do takiej rzeczy i ewentualnie zabezbieczyc to miejsce zaprawką przed korozją. Sprawdzie jak jest w waszych Fabkach!!! Przy okazji zrobie foto a narazie załączam zdjecie z zaznaczonym miejscem 😕 <!-- s:/ -->

  • [quote="Kelox"]Ostatnio postanowiłem sprawdzic sobie stan swojego lakieru. Zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie pomiędzy grillem a klapą maski(w zaznaczonym miejscu) dochodzi do mechanicznego starcia lakieru, u mnie widac juz podkład i przetarcie do blachy. chciałem nadmienic ze nie za często podnoszę klapę maski i nie weim jaka jest tego przyczyna. Nie jest to jakis wielki problem, ale warto wiedziec czy w swoim samochodzie dochodzi do takiej rzeczy i ewentualnie zabezbieczyc to miejsce zaprawką przed korozją. Sprawdzie jak jest w waszych Fabkach!!! Przy okazji zrobie foto a narazie załączam zdjecie z zaznaczonym miejscem 😕 <!-- s:/ -->[/quote]

    U mnie tak jest, się obciera i zdarło lakier. Trza zadziałać.
    Zauważyłem też odpryski farby przy tylnych nadkolach (początek łuku nadkola - stojąc naprzeciw tylnego koła).

  • [quote="vanhouse"][b]adamoniutek[/b], kolego 3 razy ten sam post?

    ile lat ma Twoje autko?[/quote]

    Już poprawiłem. Sorry, coś z netem i nie widziałem.

    Fabia jest z 09.2001, bezwypadkowa.

  • [quote="vanhouse"]i się dziwisz ze masz odpryski? auto ma 6 normalna kolej rzeczy... kamyki leca i sie robia odpryski[/quote]

    Sie nie dziwie, tylko piszę, że przy nadkolach też sie pojawiły. Normalna kolej rzeczy, chociaż liczyłem że blachy wytrzymają dłużej.
    pozdr

  • odświeżam temat
    jakich środków np past stosujecie na rysy , zatarcia innego lakieru

    ja dzisiaj znalazłem w Praktikerze takie coś

    [url=http://img216.imageshack.us/my.php?image=dsc00062o.jpg][img]http://img216.imageshack.us/img216/1032/dsc00062o.th.jpg[/img][/url]

    1 z 3 środków K2 były 3 rodzaje past : tempo , .... , i ta może ktoś stosował cena niewielka 7 pln

    poszukuje dobreko środka do rysy otarć po innych autkach i zciągniecia kropelek z maski innego lakieru

  • Mam pytanie: która liczba na naklejce w bagażniku to numer lakieru?

  • kurde nie pamiętam dokładnie, ale w moim przypadku kod był 4 cyfrowy, chyba 4410 czy coś w tym stylu.

  • tak ja [b]Zygus[/b], pisze

  • a mi złazi bezbarwny lakier mozecie mi powiedziec jak zapobiec temu procesowyi ktos kiedys odwalil fuszerke przy malowaniu dzieje mi sie to przy dzwiach tylnych zaraz przy uszczelce chciał bym to jakos zabezpieczyc aby dalej nie odchodził

  • mam inny problem... odprysk lakieru w przy przednim lewym nadkolu, granica nadkola z progiem... Macie może jakąś koncepcję jak to zabezpieczyć żeby mi się dalej nie rozpadało? wychodzi rdza 😞 <!-- s:( -->

  • Witam mam Fabie z 2000 roku z przebiegiem oryginalnym 45 tys autko sprawuje się super ale lakier ???!! No właśnie pomimo młodego wieku jeżdżę w miarę spokojnie a mam dyzo zarysowań na lakierze na drzwiach z obu stron Odprysków od drzwi samochodów obok czym to usunąć????? Lakiem mam niebieski metalik ten jaśniejszy lakier występował tylko w 2000 w Fabii dam fotki jak zrobię teraz taki kolor jest na Roomsterze co radzicie jakie środki

  • dzisiaj oblookalem lakier->TRAGEDIA! B.duzo odprysow,te na nadkolach z purchlami i zmieniaja kolorek na "rdzenny". A do tego caly samochod(zolty) jest w male,czarne kropki,i nie wiem jak tego sie pozbyć.

  • [quote="szmigi"]jest w male,czarne kropki,i nie wiem jak tego sie pozbyć.[/quote]
    benzynka ekstrakcyjna jest na to idealna, tylko ze jest troche roboty przy tym...

  • do tej pory wydawalo mi sie,ze 2 dni mi wystarcza na dokladne umycie i zapastowanie samochodu. Na haslo benzyna ekstrakcyjna dodam jeszcze jeden dzien:P no nic,sprobujemy:P

  • po wpisaniu do wujka gogle wyskoczyla mi szpachla dekarska :szok: <!-- s:szok: -->

  • aaa to trzeba bylo odrazu ze decabit prze to angielskie K -> C 😛 <!-- s:P -->
    hmm no dobra sprobujemy i tego,dziekuje Wam za pomoc.
    Ogolnie dochodze do wniosku, ze w Polsce nie oplaca sie dbac o samochod z zewnatrz,jak nie kurz,to bloto i deszcz,a to ktos gdzies zarysuje,a to czarne kropki...

  • ołkej...rozumiem ze stosowales,tak wiec prosze powiedz mi,czy taka jedna porcja wystarczy na caly samochod, oraz czy po naniesieniu tego srodka trzeba duzo sie namachac? 😉 <!-- s;) -->