Witaj na forum Fabia Club Polska

Regulacja wysokości fotela kierowcy

Temat utworzony · 25 Posty · 9799 Wyświetlenia
  • Bardzo denerwuje mnie regulacja wysokości fotela kierowcy, dgy wsiadam to za kazdym razem naciskam niechcący na niego i fotel mi sie obniża. Co zrobić żeby tak nie było.?

    Może z jakiegoś innego autka bedzie pasowało to a rączka będzie krótsza??

    Bardzo prosze o pomoc

  • Może obciąć?

    Jesteś pewien, że fotel opuszcza się przez zahaczanie o dźwignię ?

    W Fabii może się tak dziać od samego siadania.

    pozdro

  • [quote="vanhouse"]Musisz mieć coś z siedzeniem bo jak zachaczysz przy wsiadaniu to nie pójdzie Ci fotel w dół[/quote]

    zachaczając nie, ale jak wsiadam to delikatnie udem naciskam, a wtedy siedzenie idzie w dół.

    Problem w tym że chciałbym to jakoś zmienić, ale JAK??

  • Nie otrzymałem odpowiedzi, więc zadam ponownie pytanie:

    Czy jesteś pewien, że fotel opuszcza się w wyniku naciśnięcia dźwigni a nie samoczynnie ?

    Bo jest mi znany tylko ten drugi przypadek.

    Jeśli rzeczywiście problem jest z dźwignią, można ją trochę skrócić - nie wpasuje się tam raczej niczego innego. Pytanie tylko czy dźwignia po skróceniu będzie działać prawidłowo :?: <!-- s:?: -->

    pozdro

  • [quote="zielarzlol"]Nie otrzymałem odpowiedzi, więc zadam ponownie pytanie:

    Czy jesteś pewien, że fotel opuszcza się w wyniku naciśnięcia dźwigni a nie samoczynnie ?

    Bo jest mi znany tylko ten drugi przypadek.

    Jeśli rzeczywiście problem jest z dźwignią, można ją trochę skrócić - nie wpasuje się tam raczej niczego innego. Pytanie tylko czy dźwignia po skróceniu będzie działać prawidłowo :?: <!-- s:?: -->

    pozdro[/quote]

    jestem pewien.

    Zastanawiam się czy spasowała by dzwignia z innego samochodu.

  • Mi tez sie czasem zdazalo nacisnac ta dzwignie. Ja znalazlem rozwiazanie ktore pewnie Cie nie zadowoli, ale za to 100% - opuscilem fotel na maxa i po problemie 😉 <!-- s;) -->

  • U mnie podobnie jak u przedmówcy 🙂 też fotel na max. do dołu i po kłopocie, gorzej ze za kazdym razem zachaczam o tą dzwignie ale najwyrazniej tak juz musi być 🙂 <!-- s:) -->

  • Pytanie z innej beczki --> czy któryś z forumowiczów przekładał stelaż z regulacją do fotela bez regulacji ??
    Mój fotel jej nie ma i rozważam zakup samego stelaża i przekładkę. Czy stelaż z regulacją podpasuje do "reszty" fotela, tzn. czy będzie możliwe przykręcenie go do spodu siedziska ( ale tak bez komplikacji ) :] <!-- s:] -->

    (Przepraszam jeżeli był już poruszany taki temat - nie znalazłem go)
    Pozdrawiam !

  • Myślę że lepiej będzie kupić używkę z regulacją wysokości niż bawić się w dorabianie . Moim zdaniem powinno wszystko pasować 🙂 <!-- s:) --> .

  • Tak chce kupić używkę - cały używany fotel (lekko podniszczony) i wykręcić z niego stelaż z regulacją, który następnie chciałbym wkręcić go do swojego dobrego fotela ale bez regulacji.
    Stąd pytanie - czy to wykonalne.

  • Z dwóch fotel da się zrobić jeden 🙂 <!-- s:) -->

  • Jak najbardziej będzie pasował
    Ja mam u siebie z stelaż z kierowcy od anglika więc zamontowałem go na pasażera i mam oba fotele regulowane

  • Wielkie dzięki za odpowiedzi :padam: <!-- s:padam: -->

  • Jeszcze jedno w kwestii wyjaśnienia :
    ---> Fotel bez regulacji ma wysokość taką jak fotel regulowany w środkowym zakresie swojej regulacji ??
    Tzn. jak kupię ten regulowany to opuszczę go poniżej poziomu standardowego fotela, który teraz posiadam??
    Pytam bo nie chcę walnąć gafy. Liczę na opuszczenie fotela w dół - teraz na standardzie mam raptem 3cm luzu do dachu...

  • Fotel nie regulowany jest w takiej samej pozycji co regulowany w najniższym położeniu.

  • [quote="grzesiu1982"]Bardzo denerwuje mnie regulacja wysokości fotela kierowcy, dgy wsiadam to za kazdym razem naciskam niechcący na niego i fotel mi sie obniża. Co zrobić żeby tak nie było.?

    Może z jakiegoś innego autka bedzie pasowało to a rączka będzie krótsza??

    Bardzo prosze o pomoc[/quote]

    A ja odpowiem autorowi tematu. Będzie pasowała rączka z F2. P&P. No i jest krótsza więc bedziesz zadowolony. Jakbyś chciał kupić to pisz do mnie. Pomogę, choć od 2009 roku to pewnie już zrobiłeś coś z tym 🙂 <!-- s:) -->

    Poza tym fotel angielskiego pasażera nie pasuje w miejsce europejskiego kierowcy.

    Fotel angielskiego kierowcy pasuje w miejsce europejskiego pasażera (przerabiałem to dwukrotnie).

    Wymienia się tylko dół. Oparcie zostaje te co było.

  • [quote="TOMUŚ"]Fotel nie regulowany jest w takiej samej pozycji co regulowany w najniższym położeniu.[/quote]

    No to kicha - chciałem usiąść trochę niżej ... niżej siedziało się w np. w Felicii.
    kicha....

  • Niżej się nie da - fakt, ale z rączką jak przeszkadza można zrobić tak : http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=3&t=7794&start=15<!-- m -->
    ( ostatni post + foty )
    omron

  • Podbiję temat.
    Mam regulację wysokości fotela kierowcy i od kiedy nabyłem moją F2 nic z nią nie robiłem - było ustawione akurat jak dla mnie. Ale ostatnio, z racji temperatury, się grubiej ubieram - chciałem nieco obniżyć fotel. Dźwignia w dół - o jeden skok poszło. Dalej nie chce. Boję się naciskać, żeby czegoś nie zepsuć bardziej. Ale nie chce dalej. Pociągnę do góry - też jeden raz i więcej nie chce. Czyli mam regulację o 1 skok w górę i 1 w dół. Ale chyba tak to nie działa..? 8-) <!-- s8-) -->
    Dodam, że mam fotele ze schowkami pod nimi - czy to może mieć znaczenie (już się przekonałem, że ciężko założyć pokrowce na fotele z powodu tych schowków)?
    Fundamentalne pytanie: jeśli to jest zepsute, to co robić? ASO weźmie pewno jak za zboże. Sam mam właściwie dwie lewe ręce. Zwykły mechanik to ogarnie..? A może to kwestia jakiegoś drobiazgu...

  • Zacznij od sprawdzenia czy te schowki są trwale zamontowane i nie blokują.
    Jak zobaczysz samo siedzisko ma swój stelaż i (uważam ) że organoleptycznie jesteś w stanie zdiagnozować problem.
    ASO cię oskubie a mechanik może coś po drodze połamać.

    Skąd jesteś ? Obserwuj forum i spróbuj się wbić na lokalny spot. Wtedy ktoś z klubowiczów może ci podpowie / pomoże rozwiązać problem.

    tapatalk