Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326090 Wyświetlenia
  • Jeżdze 1.4tdi od listopada. Zrobilem juz ze 6000km głównie po miescie wrocławiu. W ruchu miejskim to komputer pokazuje mi 5.4l/100km a na trasie to 4l/100km i nic wiecej na trasie no chyba ze bedziesz jechal z narazeniem zycia. Co do miasta to jak nie ma korków to jak gdzies smigne ze 20km to i 4.5l/100km mi spali. Co do mocy to wciska w fotel ale w okolicy 4000obrotów moc sie konczy i trzeba wyczuc kiedy wrzucic kolejny bieg zeby dalej przyspieszac. Co do silnika to pracuje jak kazdy dizel-taki urok.Jak ci sie trafi dobre nie wyjezdzone 1.9tdi to tez bierz. Z litr wieksze spalanie ale co do mocy to juz miodzio.
    1.9sdi to typowy muł ale za to stały moment obrotowy od 1000-4000obrotów a to pozwala ci jezdzic na jednym biegu po calym miescie. Ze tak powiem zero wajchowania bo silnik wyciąga zawsze. Co do mocy to nie poszalejesz. Wydaje mi sie ze sdi to tez starszy silnik ale to juz sobie poszukaj informacji na ten temat. Ja chcialem na poczatku kupic sdi ale mam turbo i tez sie ciesze. Ja kupilem 2004r z 65tys. Wydaje mi sie ze ten przebieg to klucz do dobrego zakupu. W ciagu 2 miesiecy cos znajdziesz. Przegladaj allegro i.t.p. Czesto salony sprzedaja takie niewyjezdzone modele bo ktos sobie zamienial powiedzmy na octavie.

    A tak w ogóle to silnik nie jest taki nowy bo w polo tez go montuja

  • Jeżdze 1.4tdi od listopada. Zrobilem juz ze 6000km głównie po miescie wrocławiu. W ruchu miejskim to komputer pokazuje mi 5.4l/100km a na trasie to 4l/100km i nic wiecej na trasie no chyba ze bedziesz jechal z narazeniem zycia. Co do miasta to jak nie ma korków to jak gdzies smigne ze 20km to i 4.5l/100km mi spali. Co do mocy to wciska w fotel ale w okolicy 4000obrotów moc sie konczy i trzeba wyczuc kiedy wrzucic kolejny bieg zeby dalej przyspieszac. Co do silnika to pracuje jak kazdy dizel-taki urok.Jak ci sie trafi dobre nie wyjezdzone 1.9tdi to tez bierz. Z litr wieksze spalanie ale co do mocy to juz miodzio.
    1.9sdi to typowy muł ale za to stały moment obrotowy od 1000-4000obrotów a to pozwala ci jezdzic na jednym biegu po calym miescie. Ze tak powiem zero wajchowania bo silnik wyciąga zawsze. Co do mocy to nie poszalejesz. Wydaje mi sie ze sdi to tez starszy silnik ale to juz sobie poszukaj informacji na ten temat. Ja chcialem na poczatku kupic sdi ale mam turbo i tez sie ciesze. Ja kupilem 2004r z 65tys. Wydaje mi sie ze ten przebieg to klucz do dobrego zakupu. W ciagu 2 miesiecy cos znajdziesz. Przegladaj allegro i.t.p. Czesto salony sprzedaja takie niewyjezdzone modele bo ktos sobie zamienial powiedzmy na octavie.

  • Ja polecam poszukać czegoś z rodziny VAGów...jakies Audi A3 - bardzo miłe w użytkowaniu autko. Jeśli szukasz czegoś szybszego i większego to Audi S6/S6 Plus w budzie C4. Roczniki może starsze bo 1995-1997 ale masz 2,2T lub 4,2V8 i moc 230-300KM z napędem Quattro i przeogromny kufer. Jak jak coś mniejszego...S3 (1,8T 210KM) również na cztery łapy z tym że nie Torsen(quattro) a Haldex (4Motion z Golfa)

  • Umyta nawoskowana postawiona w nocy na parkingu i napadało pół centymetra śniegu :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • Witajcie.
    Szukam kogoś z Bielsko-Białej, kto ma chęć pomóc. Szczegóły podał chętnemu na gg lub mailem ewentualnie przez telefon.

    Pozdrawiam.

  • [quote="vanhouse"]moze bys napisał w czym pomóc?[/quote]

    Chodzi o to, aby obejrzeć część blacharską. Ja tego nie mogę zrobić, bo jestem z Łodzi i mam spory kawałek drogi do Bielsko-Białej 😞 <!-- s:( --> Tylko jeśli ktoś chciałby się tego podjąć, to szczegóły zdradzę poza forum.

  • Może poklikaj na PW z zapytaniem do [b]pinka[/b] on jest z tych okolic, tylko na forum za często nie jest.

  • ok, spróbuję 🙂 <!-- s:) -->

  • Dziś ok.godz.12.50 stałem się lżejszy dokładnie o 354 zł.a była to pierwsza rata za OC :mur: I mało mi serce nie pękło jak "kartkowałem" tą kasę :mur: No ale co robić ? :piwo: <!-- s:piwo: --> tylko to pozostało.

  • Duzo :orany: <!-- s:orany: -->
    Ja za cały rok za OC i AC zabuliłem 818zł w AXA

  • ja dałem 900,00zł w Allianz fabka classic 2004 po liftingu kupiona 2005 przebieg 21tys/km warta 18500,00zł :rozpacz: <!-- s:rozpacz: --> cały pakiet + dodatki

  • [quote="Dyniogłowy"]Dziś ok.godz.12.50 stałem się lżejszy dokładnie o 354 zł.a była to pierwsza rata za OC[/quote]
    to ja za cały rok razem z NW zapłaciłem tylko o 20zł więcej 😄 <!-- s:D -->

  • To Generali 20% procent znizki -7% za to że na pół roku.A jak mówił Świetej Pamięci teść że mnie zrobi współwłaścicielem auta to ja nie chciałem Oj ja durny i trzeba sobie ciułać zniżki samemu.Ale będzie dobrze.[glow=red][/glow]

  • [quote="MŁODY"]przebieg 21tys[/quote]
    mlody pozycz fabki to ci przebieg troche podciagne....

    zeby nie bylo OT 1000pln za oc i ac w pzu

  • Hydro Turbo Power 😛 <!-- s:P -->

  • Oznacza to że to silnik tylko do miasta a dzwięk jak wirówki do prania z mojego dzieciństwa. 😉 <!-- s;) -->

  • Propozycja nowego tematu.Wpisujcie tutaj adresy myjni samochodowych:numer telefonu ilość stanowisk ewentualnie cenę za mycie.Piszcie też o tych które lepiej omijać szerokim łukiem bo auto wyjeżdża brudniejsze niż wjechało.

  • jeśli o mnie chodzi to w zasadzie już coraz rzadziej korzystam z myjni. Ale jeśli już to mogę polecić dwie:

    1. Samoobsługowa na stacji BP na Bora Komorowskiego koło Krokusa, długie kolejki mogą świadczyć o tym, że jest to dobra opcja. Leci sporo wody, za nie dużą kasę.
    2. Auto myjnia Bastek, na ulicy Kocmyrzowskiej, przy Carefourze
  • Dzieki za pierwsza odpowiedź czyli temat ruszył.Dziś widziałem osła który mył swoje auto na trawniku.

  • Panowie ma ktoś w okolicy Bytomia kerchera
    sam bym troszke autko do porzadku spłukał po zimie