Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325973 Wyświetlenia
  • ja bym kupił olej i pojechał do ASO na ten przegląd

    moja skoda jest serwisowana cały czas w ASO od nowości i nigdy mnie nie zawiodła

    fajna rzeczą jest gwarancja dożywotniej mobilności którą wypisują i jakby się auto popsuło gdzieś na trasie tak ze nie da się jechać, to wystarczy zadzwonić po nich i udzielą pomocy na w miarę dobrych zasadach, nie pamiętam jak to jest dokładnie

  • [quote="MŁODY"]a więc mam pytanko
    czy warto zrobić 4 przeglad ( po 4 latach ) w ASO ... kiedy przestaliście jeżdzić na przeglady do ASO[/quote]

    Po skończeniu gwary. Czy warto :?: <!-- s:?: --> to tylko zależy od [b]Twych[/b] finansów.

  • Żadna z tych ofert mi nie przypadła, szukaj dalej, aż znajdziesz naprawdę okazję. W dzisiejszych czasch panem jest ten kto ma kasę.

  • Mam dowas pytanie. Ostatni mnie zaciekawilo jle moze byc warta moja fabia.
    Auto jest z 2000r.(koncowka roku) z silnikiem 1.4 44kw AZE,przebiek 80 tys. z seryjnym wyposarzeniem, jedynie co dokupilem do swojej fabki to hak i sredniej klasy nagłosnienie, auto jest zadbane i w bardzo dobrym stanie.

  • Najlepiej luknij na otomoto. A jaką masz wersję wyposażenia bo seryjna nic mi nie mówi. Dla przykładu ja poprzednią w wersji comfort z listopada 2000 roku sprzedałem na jesieni 2008 roku za 15400.

  • Wiem ze moge luknac na otomoto, ale chodzi mi o to jle moze byc warta zdaniem urzytkownikow fabi, a wersja wyposarzenia to classic, czyli standart.

  • No teraz jak nastał kryzys to ciężko będzie auta poszły sporo w dół, kolega octę 1.6 z LPG i to srebrną z 2000 roku ledwo sprzedał z dwa miechy temu za 15, a tydzień wcześniej włożył w nią 1200 zł. Czyli w sumie wziął za nią 13800. Także tak strzelam może z 13 ktoś by Ci dał.

  • Dzieki [b]MirekS[/b], no to tak jak sie spodziewalem a jak by cos to moze bende sprzedawal swoja fabie ale do topiero gdzies tak kolo czerwie lipiec a cena jaka bendzie mnie intreresowala to 12 tys

  • Nigdzie nie napisałem, że to jest niski przebieg. Ale takie są realia - wysokie przebiegi, szczególnie przy silnikach wysokoprężnych.

    Zapewne gdyby ta Octavia miała przebieg poniżej 150 tys. miałbyś inne zdanie - dlatego właśnie większość sprzedających kręci liczniki, bo nabywca "lepiej" się z tym czuje.

    pozdro

  • Pewnie każdy by tak chciał 🙂 <!-- s:) -->

    Co nie zmienia jednak faktu, że przebieg to nie wszystko. Można kupić auto, w którym po 100 tys. silnik nadaję się do remontu, a w innym z takim samym motorem można zrobić i 300 tys.

    Taką Fabię można jeszcze kupić z takim ( jakby nie było ) niskim przebiegiem - ale to naprawdę od jakiegoś niedzielnego kierowcy 🙂

    pozdro

  • H...
    to
    pcha:)

    Tak mi kiedyś mechanicy wyjaśnili:) ze swojej strony dodam, że śmigam takim HTP już 120tyś km 4 lata i bez problemów! Bzyczek ma 1.2 litra ale 170 z wiatrem pójdzie, a odgłos cichy i kojący można człowiek jakby w aucie nie siedział.

    Polecam wszystkim - fajne autko.
    Michał

  • Tak nie powiedziałem. Jak pisałem wcześniej, nie przebieg powinien być wyznacznikiem ostatecznym decydującym o zakupie.

    Po prostu większość takich aut ma takie przebiegi ( czasem nawet sporo większe ).

    Weźmy np. takie Octavie II TDI - roczniki 2006 i 2007, a przebiegi ponad 150 tys. - jak się ma do tego przebieg auta starszego o kilka lat ?

    pozdro

  • Dziś Kobiety swe święto mają
    i prawdziwi faceci 😉 z tej okazji im życzenia składają 😛 <!-- s:P -->
    wiec i ja sie tu przyłącze
    składając życzenia świeże i gorące :
    Niech w waszych kobiecych serduszkach miłość zawsze gości
    bez zbędnej i chorej o autka zazdrości
    Zdrówko niech Wam dopisuje
    i pieniążków na zachcianki nie brakuje,
    W pracy niech was doceniają
    i wysokie pensje wypłacają ,
    Na nasze różne wybryki bądźcie wyrozumiałe
    i tak w ogóle będzie jak zawsze :piekne i wspaniałe

  • Dokładnie, wszystko zależy od tego za ile zrobisz przegląd u innego mechanika. Ja ostatnio płaciłem chyba 100-120zł za robociznę, także aso jest 2x droższe.

  • High Torque Performance
    wysoki moment obrotowy przy stosunkowo niskich obrotach

  • Ja już moim kobietom życzenia złożyłem, a na forum również życzę wszystkiego naj... dla każdej z [b]Was[/b] :kwiatek: <!-- s:kwiatek: --> .

  • Mili moi !!!!!!!!!!!!
    Wszystki sie wydaje że jeśli nie zapłacą mandatu to sprawa im "uschnie" i "państwo" o nich zapomni i podaruje jednemu 50 a drugiemu np.300 zł.
    Otóż TO NIE TAK.Każdy mandat który nie jest zapłacony trafia do Urzedu Skarbowego właściwego dla miejsca zamieszkania sprawcy wykroczenia,a tam urzędnicy dokonuja dopisania kwoty mandatu do podatku i jeśli ma sie jakis zwrot podatku to jest to automatycznie odliczane.Smutne ale jak się za szybko jechało albo źle parkowało to sorki trza płacić :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->"panstwo" nie daruje a tych którym naprawdę się udało można policzyć na palcach jednej ręki.

  • a więc karta visa żonki obciążona kosztami fabki :wstyd: <!-- s:wstyd: -->

    ubezpieczenie 900,00zł + 184, .. i jakieś grosze za sam przegląd :zdegustowany:

    co uzyskałem :

    ubezpieczenie : cały pakiet i itd , 🆗

    przeglą : poogladali autko , skasowali kluczyk na liczniku - jak wsiadałem rano to akurat sie zaświecił niecałe 21 tys/km , ustawili światła , wbili pieczatke do książęczki i do 2 wkleili hologram - nalepke dożywotna mobilność , poprosiłem aby autka nie myli ( ścierką )

    ------- czy to było warte 184, .. zł ------------ odpowiedżcie sobie sami ----------------

    1200zł : na 12 m-cy dodatkowo 100 każdy miesiąć :kwasny:

    przy okazji poogladałem sobie fabie ale była tylko HB JOY - niestety combi nie było
    octavie - nową dajcie mi 90 tys na elegance TDI - kiedy ja to nazbieram
    i superB - piękne - marzenia

  • Jeżdze 1.4tdi od listopada. Zrobilem juz ze 6000km głównie po miescie wrocławiu. W ruchu miejskim to komputer pokazuje mi 5.4l/100km a na trasie to 4l/100km i nic wiecej na trasie no chyba ze bedziesz jechal z narazeniem zycia. Co do miasta to jak nie ma korków to jak gdzies smigne ze 20km to i 4.5l/100km mi spali. Co do mocy to wciska w fotel ale w okolicy 4000obrotów moc sie konczy i trzeba wyczuc kiedy wrzucic kolejny bieg zeby dalej przyspieszac. Co do silnika to pracuje jak kazdy dizel-taki urok.Jak ci sie trafi dobre nie wyjezdzone 1.9tdi to tez bierz. Z litr wieksze spalanie ale co do mocy to juz miodzio.
    1.9sdi to typowy muł ale za to stały moment obrotowy od 1000-4000obrotów a to pozwala ci jezdzic na jednym biegu po calym miescie. Ze tak powiem zero wajchowania bo silnik wyciąga zawsze. Co do mocy to nie poszalejesz. Wydaje mi sie ze sdi to tez starszy silnik ale to juz sobie poszukaj informacji na ten temat. Ja chcialem na poczatku kupic sdi ale mam turbo i tez sie ciesze. Ja kupilem 2004r z 65tys. Wydaje mi sie ze ten przebieg to klucz do dobrego zakupu. W ciagu 2 miesiecy cos znajdziesz. Przegladaj allegro i.t.p. Czesto salony sprzedaja takie niewyjezdzone modele bo ktos sobie zamienial powiedzmy na octavie.

  • Jeżdze 1.4tdi od listopada. Zrobilem juz ze 6000km głównie po miescie wrocławiu. W ruchu miejskim to komputer pokazuje mi 5.4l/100km a na trasie to 4l/100km i nic wiecej na trasie no chyba ze bedziesz jechal z narazeniem zycia. Co do miasta to jak nie ma korków to jak gdzies smigne ze 20km to i 4.5l/100km mi spali. Co do mocy to wciska w fotel ale w okolicy 4000obrotów moc sie konczy i trzeba wyczuc kiedy wrzucic kolejny bieg zeby dalej przyspieszac. Co do silnika to pracuje jak kazdy dizel-taki urok.Jak ci sie trafi dobre nie wyjezdzone 1.9tdi to tez bierz. Z litr wieksze spalanie ale co do mocy to juz miodzio.
    1.9sdi to typowy muł ale za to stały moment obrotowy od 1000-4000obrotów a to pozwala ci jezdzic na jednym biegu po calym miescie. Ze tak powiem zero wajchowania bo silnik wyciąga zawsze. Co do mocy to nie poszalejesz. Wydaje mi sie ze sdi to tez starszy silnik ale to juz sobie poszukaj informacji na ten temat. Ja chcialem na poczatku kupic sdi ale mam turbo i tez sie ciesze. Ja kupilem 2004r z 65tys. Wydaje mi sie ze ten przebieg to klucz do dobrego zakupu. W ciagu 2 miesiecy cos znajdziesz. Przegladaj allegro i.t.p. Czesto salony sprzedaja takie niewyjezdzone modele bo ktos sobie zamienial powiedzmy na octavie.