Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325959 Wyświetlenia
  • a jakiej pojemności jest stały serwer :?: <!-- s:?: -->

  • Serwer jest o pojemnosci 1 GB.

  • [quote="wolfmk"]Serwer jest o pojemnosci 1 GB.[/quote]
    jak by nie patrzeć tu jest 5 razy tyle

  • jakby nie patrzeć to najważniejszy jest transfer kolego kornat 🙂 <!-- s:) --> pojemność ma być taka żeby sie forum zmieściło, to forum a nie galeria zdjęć czy niewiadomo co. 1gb wystarczy na zaspokojenie najważniejszych potrzeb.

  • witam, chciałem się dowiedzieć ile moge wołać za moją fabie 🙂 <!-- s:) -->
    Fabia jest z 4.2002 r (2 włascicieli w DE) ja jestem 3 właścicielem,auto jest zarejestrowane w PL ale użytkowane w De :zawstydzony: Silnik TDI (101 km), przebieg 165tys km, orginalny! Książka serwisowa (ostatni wpis 27.2.2007r, przebieg 106 tys km, serwisowana w Skodzie w DE). W Lipcu 2007 kupiłem auto i od tego czasu serwisowane jest u mojego znajemego. Auto jest 100% bezwypadkowe! W środku czyściutko, (założone sa pokrowce:), posiadam 2 szt kluczy + 1 plastikowy. Z wyposażenia ( Comfort):

    • 4x AirBag
    • ABS
    • ASR
    • MFA ( komputer pokazuje spalanie, temperature itd)
    • 2 szyby elektryczne
    • Lusterka podgrzewane i ustawiane elektrycznie
    • Klimatyzacja
    • przednie lampy przeciwmgielne
    • hak (zamontowany w 2008, uzywałem go może z 5 razy)
    • centralny zamek (orginalny, przełączniki w pilocie)
    • różne dodatki ( chromowane klamki, dodatkowe gniazdko 12v w bagazniku)
    • radio Blaupunkt
    • przyciemnione szyby ( cały tył, profesionalnie, folia Sun Garden, na wszystko mam atest)
    • alufelgi 15

    W aucie wymieniłem:

    • na bieżąco oleje, filtry itd
    • nowa bateria ( w 2.2008)
    • czujnik od wspomagania
    • opony ziomowe (prawie nowe, Dunlop po 7mm bieżnika)
    • tylnia klapa została pomalowana ( poprzedni właściciel porysował ją o sufit w garażu 😞 )

    Co do wad:

    • odprysk od kamyczka na przedniej szybie
    • przedni zderzak od spodu jest lekko uszkodzony
    • do wymiany beda gumy pod wachaczem
    • opony na alumkach do wymiany (mają po 1 mm)

    Auto chce sprzedac bo mam już inne na oku, a nie stac mnie na utrzymywanie 2 :zawstydzony: Ile moge za niego jeszcze dostać?

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bcd17571765cb56e][img]http://images33.fotosik.pl/418/bcd17571765cb56em.jpg[/img][/url]

    [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=cf688ebae0a6ef7a][img]http://images43.fotosik.pl/37/cf688ebae0a6ef7am.jpg[/img][/url]

  • Witam!
    6.XII minął 3 rok użytkowania mojej Fabii. Przebieg na tą chwile
    55.000km.
    Jaki był ten trzeci rok? Pisząc w zeszłym roku o drugim sielankowym roku
    miałem dużo obaw, jeśli chodzi o następny, bo wiadomo jak nic się nie
    dzieje to jak się zacznie to z grubej rury.
    W tym minionym trzecim roku awariowało:
    -wymiana-żarówki H7 (teraz jeżdżę na drugim komplecie po fabrycznych
    założyłem tungsramy)
    -wymiana-wycieraczki (założyłem 'zwykłe' Valeo-katastrofa, już tej firmy
    wycieraczek nie kupię)
    -wymiana-tuleje metalowo-gumowe tylne wahacza przedniego L+P (popękały
    gumy, co skutkowało pięknym coraz mocniejszym stukaniem)
    -wymiana-tłumik środkowy i końcowy (szczerze powiem, że dość szybko szlak
    trafił tłumiki, szczególnie środkowy, który już nieźle przepuszczał
    spaliny, po wymianie mam teraz za to inny klank ze spokojnego jednostajnego
    na taki pyrkający basowo, lekko denerwujący, na szczęście w środku tego nie
    słychać no, ale jak się oba tłumiki za 230zł (wymiana 'garażowa') wymieniło
    to cóż wymagać, ciekawe jak długo wytrzymają!?)

    Po za tymi mniejszymi i większymi awariami nie wydarzyło się na szczęście
    nic, co mogłoby mocno zburzyć spokój kierowcy. Oleju silnikowego konsumuje
    bardzo małe ilości, pali dalej w granicach bardzo dobrych 5-5,5L trasa w
    mieście 6,5-7L przy moim nieznerwicowanym stylu jazdy spokojnie na trasie
    zjeżdżam poniżej 5L.
    Przegląd (pierwszy 'państwowy') przeszła bez problemowo, zawieszenie na
    razie nie stuka i nie skrzypi, tak samo w środku nic nie skrzypi, na
    szczęście żadnych 'świerszczy' do samochodu mi nie nalazło, (choć przez
    jakiś czas cos stukało w tyle, już myślałem, że poszło zawieszenie, ale się
    okazało to pompka do kół - mam taką metalową z podnóżką, która mi się
    jeszcze ostała, jako pamiątka z mojej 105tki i ta podnóżka waliła o
    metalową obudowę pompki-zmiana miejsca pompki w bagażniku i stuki jak ręką
    odjął).
    Dziś zauważyłem też przypadłość którą tu już na forum ktoś poruszał stuknięcia jakby kamień wypadał z opony o nadkole walił i przy skręcie ostrym w prawo z prawego koła wyrażnie cos wali jakby tłuczek obijał się w środku o ściany garnka metalowego ale bardziej plastikowego, coż to może być, jeszcze nie wiem może coś się zaczyna psuć a może mi się zdawało...

    Tak, więc w 3 roku nie było najgorzej. W czwartym rozpoczętym roku chciałbym by
    znów był taki jak drugi.

    Życzę więc Wam i sobie spokojnego, bezawaryjnego, bezpiecznego kolejnego
    roku!

    Żaber

  • Fabka umyta i zaparkowana w garażu 🙂 <!-- s:) -->

  • Umyta odkurzona 😉 <!-- s;) -->

  • Panie i Panowie pamiętajcie by co jakiś czas opłukać autko bo sól z ulicy niszczy nasze karoserie. 😉 <!-- s;) -->

  • Umyta + wosk 😉 <!-- s;) -->

  • Witam

    Nie wiedziałem gdzie umieścić temat, więc myślę że ten dział jest odpowiedni. Jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie do dobrej kategorii 😉 <!-- s;) -->

    Otóż mam taki problem iż szukam zdjęć komory silnika i samego silnik Fabi I. Najlepiej jakby były to zdjęcia silnika 1.4 MPI którego buduję od podstaw, ponieważ interesuję się też modelarstwem 😉 Model jest w skali 1:24 gruntownie go przerabiam, lecz moje modyfikacje stanęły na silniku które uniemożliwia mi dokończenie bo nie wiem jak dokładnie wygląda komora w Fabi z wyciągniętym silnikiem, a nigdzie nie mogę znaleźć.

    Z góry wielkie dzięki za pomoc, przyda się każde zdjęcie 😉

    P.S: Jak zacznę działać zarzucę jakieś foto :chytry:

  • nie wiem czy oto Ci chodzi ale tam ma jedno zdjęcia tego silnika
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Skoda/Fabia/11603<!-- m -->

  • Witam koledzy. Czy orientuje się ktoś ile czasu ubezpieczalnia ma na wypłatę odszkodowania? Mianowicie gość puknął mi w zderzak i połamał go. Przyznał się do winy, spisaliśmy oświdczenie. Za 2 dni był rzeczoznzwaca. Ja sprawę zgłosiłem tego samego dnia. Kolizja miała miejsce 18 listopada, więc juz jest ponad miesiąc a kasy nie mam na koncie. Oni mi tłumaczą że wysłali gościowi juz drugie pismo na którym ma potwierdzić okoliczności kolizji, i dopóki tego nie mają nie mogą przelać kasy. Ale przecież mają oświadczenie pokolizyjne podpisane przez niego. czy nie mają przypadkiem 30 dni na wyplatę? a gdyby gośc wyjechał za granicę to co może nigdy bym się kasy nie doczekał? wiem że żadnej korespondencji jak na razie nie otrzymał-to pewnik, więc nie tu tkwi problem. Acha może to najważniejsze, gość miał polisę w BENEFI.

  • 30 dni roboczych maja na wyplacenie kasy ale powiem Ci ze firmy coraz bardziej przeciagaja terminy...

  • [quote="wasyl"]Oni mi tłumaczą że wysłali gościowi juz drugie pismo na którym ma potwierdzić okoliczności kolizji, i dopóki tego nie mają nie mogą przelać kasy. [/quote]

    To jest prawda przerabiałem ten temat w PZU, Allianz i Warcie bez oświadczenia z opisem i podpisem sprawcy u nich w siedzibie kaski brak. Pierwszego pisemka oni nie akceptują ponieważ gość mógł być w szoku i nie wie co podpisał. Takie tłumaczenie usłyszałem.

  • Nistety to prawda. Gość musi potwierdzić ,że był dzwon...mimo iż wcześniej spłodził oświadczenie.To taki Doopochron ze strony firm ( chodzi o wyłudzanie odszkodowań).Niestety najlepiej wezwać policje...ale to zwykle kupę czasu trwa .A to dlatego że ludzie są zmuszani przez ubezpieczyciela do ich wzywania.I koło się zamyka. Policja jeździ od kolizji do kolizji żeby robić papiery zamast dbać o bezpieczeństwo i tak w kółko...

  • ODPOWIEDŹ GOŚCIA Z UBEZPIECZELNI:

    "spisane na miejscu oświadczenie nie jest wystarczającym dokumentem do przyjęcia odpowiedzialności i wypłaty odszkodowania. Dodatkowo podczas procesu likwidacji poza poszkodowanym - do sprawcy jest wysyłana korespondencja z prośbą o jej wypełnienie i zwrotne odesłanie. Do momentu aż człowiek, który w Pana uderzył nie odpisze na w/w korespondencję TU nie ma ustalonej odpowiedzialności i nie wypłaci odszkodowania...Jeśli chodzi o wypłatę odszkodowania TU ma czas do 30 dni, jeśli to nie możliwe czas wydłuża się do 90-ciu dni, nie później jednak niż 14 dni od daty wpłynięcia ostatniego dokumentu mającego wpływ na ustalenie odpowiedzialności."

    niby w najgorszym przypadku jeszcze 2 miechy 😛 <!-- s:P --> co za porąbane prawo!!!

  • kiedyś powiadali Dura Lex, Sed Lex...
    też tak miałem...
    a dzisiaj niestety przede wszystkim Infirma Lex

    O tyle o ile w przypadku karambolu, dachowania, pobytu w szpitali, czy nie wiadomo czego tam jeszcze to OK jest to zrozumiałe, może być szok, ale w przypadku otarcia na parkingu, czy wjazdu w tyłek, gdzie koleś połąmał mi zderzak w maluch a jemy w poldku tylko migacz wypadł to jest kuriozum przez wielke KUR.... :zly: <!-- s:zly: -->
    No ale jak sie potem okazało koleś zwlekał, zwlekał, specjalnie, że niby właśnie w szoku był...
    A po uszkodzeniach było widać że szok to on chyba ma od urodzenia jeśli takie brednie teraz wygduje. Dopiero to poskutkowało, że w sądzie szokiem sie nie obroni przy takich małych uszkodzeniach.

  • witam nie wiedziałem gdzie umiescić ten post ale postanowiłem tu,Mam do was pytanie drodzy koledzy jak dbacie o karoserie w swoich fabkach jakie są najlepsze srodki chemiczne i sposoby!!!

  • prosze o przeczytanie tekstu ktory kryje sie pod tym linkiem
    http://www.konstancin.com/forum/read.php?3,41537<!-- m -->

    może byśmy sie przyłączyli do tej akcji oczywiscie kazdy z osobna, co wy na to Pytajnik tym bardziej że nie proszą o pieniadze tylko zbieranie nikomu nie potrzebnych nakrętek .