Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 325960 Wyświetlenia
  • http://moto.money.pl/gallery_high_res.php3?pid=1&dir_name=skoda_yeti&gal_name=Skoda Yeti&photos_kind=&id=1064368126 dzieki koko ciekawe czy mozna u nas dostac taki :looka: <!-- s:looka: -->

  • No to prawie trafilem - nie concept, a prototyp 🙂 <!-- s:) -->
    Ciekawe, czy ten znaczek zostawia czy zmienia na tradycyjny... 😕

  • tdi wiadoma sprawa ze dożej a ile koników styknie zeby autko miało tzw buta i mało paliło

  • Hmmm...kwesta gustu. ja mam 64 i sobie radzę. Ale do fabki 90 + powinno wystarczyć , oczywiście bez szaleństw , ale przyzwoicie. Zwłaszcza w tdi gdzie moment jest wysoki.

  • Normalnie kult TDI :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->
    Każdemu w każdej sytuacji doradzacie TDI. Zgoda to fajny silnik, ale przecież nie jedyny i nie na wszystkie bolączki...

    [b]rolmik[/b], MPI przestarzała jednostka mało ekonomiczna, HTP nienajgorsze osiągi jak na tę moc i pojemność. z ekonomiką nie najgorzej, choć na zimno w mieście potrafi swoje wychłeptać [url=http://www.spritmonitor.de/en/user/kros.html]zobacz tutaj - kombi w mieszanym jeździ, a htb na krótkich miejskich odcinkach[/url]
    Zastanów się też nad 1.4 16V - 75KM lub 80KM(ostatnie kombi to miały) Bardzo przyzwoity silnik.
    TDI - najlepsza dynamika, najmniejsze zużycie paliwa, najdrożdzy w zakupie, najgłośniejszy.
    Jeśli jeździsz na krótkich trasach to większość czasu będziesz jeździł niedogrzanym silnikiem a to nie sa wymarzone warunki pracy dla silnika,kierowcy, turbiny itp.

  • Niestety, w fabii 1 sytuacja z wyborem silnikow benzynowych nie wyglada najlepiej, a kolega [b]rolmik[/b] wyraznie napisal, ze chce silnik ekonomiczny i dynamiczny, a ktory silnik najlepiej spelnia te warunki jak nie TDi. Z benzynowych silnikow (fabia 1) do wyboru jest 1.2 i 1.4 16V 75 KM bo 1.4 16V 101 KM, 2.0 115 KM nie maja niestety najlepszych opinii (pomijam juz MPi, o ktorych napisano wyzej).
    Inaczej sytuacja sie ma w fabii 2... :oczami: <!-- s:oczami: -->

  • Wolf, nie chcę polemizować, bo powyżej 130 to i nasze jeżdżą, fakt, że wtedy ekonomika staje sie pojęciem abstrakcyjnym. Dynamika to też pojęcie względne. Mam znajomego, który się przyzwyczaił i uważa że 220KM w fabii to też nie jest dynamika.
    Kolga autor nie napisał z jakiego auta się przesiada, wtedy mielibyśmy pojęcie co rozumie pod hasłem dyamika i ile powyżej 130 chce jeździć ?
    Pisząc te słowa chciałęm zwrócić uwagę, że ostatnio (chyba) każdy temat z zapytaniem o silnik wskazuje na TDI bez względu na inne aspekty takie jak możliwości finansowe, oczekiwania co do hałasu, przemierzane dystanse itd, itp.
    No chyba, że to ja mam takie szczęście że tylko na takie tematy trafiam, bo ostatnio na to forum zaglądam sporadycznie i nie czytam wszystkiego.
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    Najlepiej jak kolega wybierze się na jazdę próbną, choćby nową fabią z TDI i 16V i sam oceni.

  • Ja mam już drugą fabkę, pierwszą była MPI + LPG i niestety to nie jest najlepsze rozwiązanie, autko sporo za wolne i 10 literków gazu łyknęło ( benzyny średnio 7.7 ). Kupując drugą fabkę postawiłem na osiągi i spalanie, kompromisem tu jest 1.9 TDI - więc w to poszedłem, po prawie roku użytkowania, ani trochu nie żałuję decyzji. Natomiast co do HTP nie ma się tu czego spodziewać niesamowitego, jeśli chodzi o przyspieszenie szczególnie przy wyprzedzaniu powyżej 100km/h trzeba mieć spory odcinek, a w TDI 74kW jest to właściwie moment turbina zagwizda i jazda dalej. Owszem kultura pracy zimnego silnika nie dorównuje benzyniakowi, ale po rozgrazniu silnika jest już ciszej. Jeśli chodzi o głośność we wnętrzu można spokojnie rozmawiać przy prędkościach rzędu około 170-180 rzadko jeżdżę szybciej - także wnętrze jest dobrze wytłumione. Tutaj zaznaczę, że stare diesle były bardzo głośne w stosunku do TDI. I jeszcze jedno najmilsza chwila jest na stacji gdy tankujesz wózek, mi przy moim tempie jazdy spalanie mieści się w 6,3 i to przy włączonej klimie. Minusem TDI-ka jest tak samo to by ostro nie startować na zimnym tylko trzeba poczekać na rozgrzanie turbiny, oraz przed zgaszeniem również odczekać chwilę by ostygła.

  • co do MPI to może miec autor tematu 16V jak by nie patrzeć to też jest MPI bo to oznacza wtrysk wielopunktowy

  • Stoje przed wyborem szkla do lustrzanki Nikona (zakres ogniskowych musi zmiescic sie w przedziale od min 15 do max 110). Przejrzalem mnostwo testow roznych sloikow i mam jeszcze wiecej watpliwosci niz wczesniej..
    Czy ktos z szanownych klubowiczow/uzytkownikow forum interesuje sie fotografia i sprzetem fotograficznym ?
    Jesli tak to zapraszam do chwalenia sie swoim sprzetem oraz do zamieszczenia kilku linkow do sampli oraz napisania kilku slow.
    Dodam, ze w gre wchodza jedynie obiektywy z silniczkiem (do D40).

  • przesiadam sie z seicento ale zadżyło sie ze jeździłem kilka tygodni golfem 4 tdi 150km a co do prędkośći to ok 160 jak nie bedzie mi sie zbytnio spieszyło a ok 200(ile fabryka da) jak bede spóźniony (np do dziewczyny 😛 <!-- s:P --> ) a w cyklu miejskim to co dynamiki to ruszanie z pod świateł a poza nim to jak kolega napisał to o wyprzedzanie

  • TDI jest na pompowtryskach i z kołem dwumasowym, musisz pamiętać o jak najbardziej płynnym dodawaniu gazu i nie wyłączaniu ASR-u, zakładając, że się na niego zdecydujesz, w przeciwnym razie możesz mu szybko dać rady, a koszty koła są bardzo wysokie.

  • [quote="rolmik"]160 jak nie bedzie mi sie zbytnio spieszyło a ok 200(ile fabryka da) jak bede spóźniony (np do dziewczyny[/quote]
    No to nie ma wyboru, tylko TDI i przy tym górnym zakresie to po chipie bo na serii to już raczej koniec możliwości tej maszyny. Tylko się nie zabij z tej miłości...

    ps. nie każdy 1,9 TDI ma dwumas

  • Też słyszałem, że nie każde TDI w fabii ma dwumas tylko nikt mi nie umie wyjaśnić po czym to rozpoznać wiesz może :?: <!-- s:?: -->

  • Ja nie wiem ale na FC gdybyś zapytał to sądzę że by odpowiedzieli bo jest kilku magików od TDI

  • Pierwszy link jest do strony siostzreńca mojej żony. Chłopak ma takie hobby.

    http://www.berdynek.go.pl/<!-- m -->

    A drugi do strony z testami sprzętu foto. Podobno dość profesjonalny i pomocny. Sam ocenisz.
    http://www.fotopolis.pl/

  • Dzieki, ale testow juz sie naczytalem - potrzebuje opinii kogos, kto zakupilem takie a takie szklo i ma takie a takie odczucia 🙂 <!-- s:) --> Forum nikona rowniez przejrzalem.
    Czekam w takim razie dalej na jakiegos hobbyste.

  • Witam szanowne grono.
    Pomyślałem sobie o zrobieniu takiego jak by serverka na który będzie można wrzucać różne pliki np jakieś schematy czy coś w tym stylu. Jest do wykorzystania 5GB.
    Pomysł się wziął z forum fabiaclub.pl
    Co Wy na to :?: <!-- s:?: -->
    Link to uploadera
    http://www.4shared.com/account/home.jsp?startPage=1

  • mamy serwer... jakieś ważniejsze rzeczy będzie można tam wrzucać... pożyjemy zobaczymy (to moja opinia)

  • Majac swoj serwer powinnismy korzystac z wlasnych zasobow - chyba, ze faktycznie zacznie nam brakowac miejsca na serwie. Dobrze miec cos w zapasie 😉 <!-- s;) -->