Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Tuning silnika 1.9TDI 101KM (F1) - 105KM (F2) pyt

Temat utworzony · 120 Posty · 60379 Wyświetlenia
  • Cholera tez bym tak chcial 😄 <!-- s:D -->
    Moze kiedys sie dorobie dieselka

  • Lukasz kto powiedzial ze bez turbo 😛 tu mozesz zawsze turbo dolozyc, a w tdi juz nie 😛 <!-- s:P -->
    Ja jestem zwolenikiem benzyniakow, bo z dieslem za wiele nie zrobisz, za takie pieniadze jak z benzyna 😛

  • [quote="DJ GRZES"]220 kmh po Chipe na hamowni to MAŁO. :szok: <!-- s:szok: --> Ja jechalem 215 kmh z leeeekkiej gorki takim autem ze zwyklym TDI z obciazeniem na autostradzie z oporami wiatru itd.[/quote]

    Napisane jak byk, ze na hamowni auto pojechalo wiecej niz 225km/h :kwasny:
    Pozatym licznikowe 215km/h nijak sie ma do rzeczywistej predkosci.
    U sontario przeklamanie licznika siega 10%. Takze licznikowe 215 to w sumie jakies 190-195km/h 😄
    Druga sprawa co znaczy zwykle TDI, jaka moc i pojemnosc mial ten silnik??

    [b]Sontario[/b] a czy na hamonwni nie bylo zadnego nadmuchu na auto??
    Na niektorych hamowniach podobno jest takie cus

  • [quote="DJ GRZES"]Jak hamownia pokazala 225kmh to licznikowe jechalbyc jakies 242.5 kmh... FABIĄ - dobre :rotfl: <!-- s:rotfl: -->[/quote]

    Czemu dobre?? Przeciez to juz jest wzmocniona Fabia, a nei seria. Skoro sam seria jechales 215km/h licznikowe, to czemu fabia po chipie, nie moglaby jechac te 242??
    Co do tych paru koni wiecej, to widac dobrze na wykresie, ze seria miala 107 KM 😄

  • Do przetestowania pare odcinkow w Polsce tez by sie znalazlo, tyle tylko ze zlamalbys przepisy 😄 <!-- s:D -->

  • Gratuluję zachipowania autka.
    Aporpos obaw o przeniesienie napędu to na prawdę nie ma co sie bać, nawet przy max 370Nm przy 2800RPM i 184KM przy 4200RPM skrzynia, półosie, przeguby a nawet sprzęgło dają radę.

    To że skrzynie w silnikach ATD przewidziane sa na max moment 250NM to bzdura, przeciez producent nie robił by skrzyń na styk, zwłaszcza że przeciętna fabia ATD ma max moment ok 260NM a nie 240.

    Pamiętaj jeszcze że jeśli wskazówka płynu chłodzącego osiąga 90 stopni to olej silnikowy ma dopiero 70-75 stopni, dlatego nie należy pałować od razu auta tylko jeszcze odczekać z 5 minut jadąc normalnie.

  • [quote="sontario"]To prawda, że masz wyciśnięte z ATD 180 KM?? Jakie przeróbki oprócz modyfikacji sterownika wchodziły jeszcze w grę? Jak sie jeździ samochodem nie przystosowanym do takiej mocy?? 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    Wtryski turbo, wydech, interooler itp. Jeździło sie dobrze, teraz tak średnio bo trafiłem na felerna turbinkę i od niedawna mi strasznie świszczy, niby jeździ ale boje się bo w kazdej chwili może trzasnąć, teraz czekam na wymianę.
    Przy wiekszych mocach nalezy jeszcze zmienic zawiechę na twardszą, auto jest duzo mniej nerwowe.

  • Pozatym nie zawsze sporotwe (nacinane tarcze ipt) hamulce sa lepsze od seryjnych. Sportowe sa przystosowane do ciaglych ghamowan i dopiero przy rozgrzanych hamulcach wypadaj o wiele lepiej niz seryjne.
    Natomiast zimne gorzej (albo nie wiele lepiej) hamuja niz seria.
    Zgodzicie sie ze mna czy nie?? 🆒 <!-- s🆒 -->

  • [quote="Zygus"]Pozatym nie zawsze sporotwe (nacinane tarcze ipt) hamulce sa lepsze od seryjnych. Sportowe sa przystosowane do ciaglych ghamowan i dopiero przy rozgrzanych hamulcach wypadaj o wiele lepiej niz seryjne.
    Natomiast zimne gorzej (albo nie wiele lepiej) hamuja niz seria.
    Zgodzicie sie ze mna czy nie?? 🆒 <!-- s🆒 -->[/quote]

    TAK 🙂

  • Jutro jadę założyć czipa. Zobaczymy więc co przyniesie jutro.

  • wklej wykres gdzieś na forum no i myślę, że na zlocie będziemy mogli sprawdzić w realu 😉 <!-- s;) -->

  • Cześć!

    Na początku października planuje zawirusować mój kochany silniczek poj.(oczywiście jak w temacie 😉 <!-- s;) -->) na terenie Warszawy(lub okolice). Jakie porządne warsztaty polecicie?

  • Zobacz to.
    http://www.chiptuning-tdi.pl/nowa/lcd.html<!-- m -->

    Ze dwa latka temu w aso Skody na Grochowskiej się ogłaszali że mozna u nich to zrobic i zachować gwarancje, ale czy to aktualne to nie wiem.

  • Sinclan, jak i każde inne ASO Skody nie da juz gwarancji na chiptuning. Skoda zakazała tuningu fabrycznego pod groźbą utraty gwarancji w przeciwieństwie np do Seata, który bardzo propaguje podnoszenie mocy ...bądź co bądź w dokładnie w takich samych silnikach co Skoda:)

    p.s ja osobiście wybieram sie do Kreatora Mocy na ul. Młodnickiej....powód ? dobra cena 🙂 <!-- s:) -->

  • Waham się pomiędzy chipem, a głębszą modyfikacją silnika, interesuje mnie ile można wycisnąć z poczciwego TDi-czka, ale nie bawiąc się w kucie tłoków itd. Liczę się oczywiście z wymianą sprzęgła. Spotkałem kiedyś kolesia, który zrobił w Octavi 186 koników ze 130, wymieniając turbo, intercooler oraz program, nic natomiast nie wspominał o zakuwaniu tłoków. Po roku mu tylko padły wtryski, ale wstawił na coś bardziej trwałego i śmiga mu dalej. Więc moim skromnym zdaniem kręcenie 101konnego 1.9 do granic 150-160 nie powinno być groźne dla tego silniczka, ale z tym pytaniem kieruje się do was 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam

    Taka skoda jak Twoja jest wyposazona w sterownik silnika EDC15P+. Nie zapisuje on ilości programowań. Więc możesz go śmiało programować zawsze kiedy tylko zechcesz bez pozostawienia śladu. W rozumieniu możesz wykonać tuning po za serwisem (który przewaznie ogranicza sie do wgrania słabego gotowca) i za każdym razem przed wizyta w ASO wgrać seryjny program.

    Pozdrawiam

  • MODEL AUTA: [b]8L 02'[/b]
    RODZAJ SILNIKA: [b]diesel, 1896, ATD [/b]
    MODYFIKACJA: [b]turbo GT22V, pompowtryski al, czesc dolotu od filtra powietrza z kwasówki /b, [b]fmic /b, [b]DP 3", wydech przelotowy dwa tłumiki /b, [b]map sensor do 2 bar, flansza zamiast EGR /b, [b]kolektor ssący ASZ[/b]
    SPRZEGŁO: [b]seria[/b]
    STROJENIE: [b]Rogalotti [/b]([u]Warszawa ul. Mineralna 26[/u])
    MOC: [b]100 KM 240 Nm - 200.8 KM 368 Nm [/b]
    RODZAJ HAMOWNI: [b]obciążeniowa[/b]

    [url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1c002880d1e87b8e.html][img]http://images41.fotosik.pl/132/1c002880d1e87b8em.jpg[/img][/url]

  • [b]std1984[/b], ile kosztowaly Cie w.wymienione zmiany w calosci?

  • [quote="szmigi"][b]std1984[/b], ile kosztowaly Cie w.wymienione zmiany w calosci?[/quote]

    jak narazie 20 000 pomiedzyczasie bylo 181 KM na ARL'u turbo

  • [quote]SPRZEGŁO: seria
    MOC: 100 KM 240 Nm - 200.8 KM 368 Nm
    [/quote]
    czy seryjne sprzeglo "bierze" ten moment obr.?
    pytam bo szukam sprzegla na wymiane i zastanawiam sie nad tym od G60 ( mam 312Nm) wiec jesli nie widać różnicy to po co przepłacać ?