Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85566 Wyświetlenia
  • chętnie pomogę w kwestii tego alarmu w montowany jest w ASO Ultima Jelenia Góra :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Odświeżam temat. Wczoraj wyjechałem do rodziny drugim autem a tu sąsiad dzwoni że fabia wyje co 15 minut. Musiałem specjalnie wracać szybciej bo żal mi się są siadów zrobiło. Jestem zdecydowany wyłączyć ten alarm na dobre bo to juz nie pierwszy raz. Czy już ktoś zdołał wyłączyć alarm fabryczny, kluczyka do alarmu nie posiadam.

  • Mam alarm nie fabryczny i posiadam kluczyk do syreny. Alarmy często reagują na radiostacje taxiarzy, policji i tzw radioamatorów z mocnym radiem... Podjedz do elektryka i niech tylko odepnie ci syrenę . Wtedy najwyżej bedą mrugać światła i żadna doniczka z pelargonią na dachu ci nie wyląduje od uprzejmego acz wkur....nego sąsiada....

  • Już sobie poradziłem a do odłączenia syreny to chyba nie trzeba elektryka bo zlokalizowac ją można bez problemu jak ktoś ma sprawne uszy no i kabelki przeciąć też każdy potrafi.

  • witam panowie a który z tych alarmów był montowany w fabi confort http://www.dest.pl/skoda.htm<!-- m --> ???? i gdzie miesci sie centrala alarmu chce zresetowac cały alarm z góry dzieki za pomoc

  • witam ponownie naprawilem te przypadłosc winny był czujnik pod maską ... teraz sprawa wyglada inaczej jakies czas alram działał doskonale teraz warjuje .. nadusze guzik na zamkniecie dzwi a on zamknie dioda mruga po chwili rygle trzaskaja ale sie nie wysuwaja i dioda nie mroga dzwi zamkniete... a nieraz zamkne rygle wciagnie a po chwili otworzy szybe i rygle warjuj góra dół góra dół .... i na koncu zamkna autoz otwartA szyba ??????? o co chodzi jak mozna zresetowac centrale ??

  • hmm jak dobrac odpowiedni sterownik ??

  • ale gdzie dokładnie ta centrala ??

  • [quote="FIGO-23"]ale gdzie dokładnie ta centrala ??[/quote]
    trzeba odkręcić spory kawał plastiku pod kierownicą i centralka sie znajduje jakoś tak jakby po drugiej stronie bezpieczników tam od wewnątrz, no przynajmniej u mnie tak jest...

  • Witam
    mam problem z centralnym zamkiem
    moja fabia jest z 2007 roku silnik 1,2 htp mam orginalną centralke na kluczyk
    postanowiłem sobie kupić moduł centralnego zamka

    ale problem jest tego typu . podłączyłem wszystko i działa ładnie zamyka i otwiera tak ale średnio trzy razy bo później drzwi kierowcy się nie chcą zamknąć ( gdy bagażnika i drzwi dostaną komęde z pilota zamknij to wszytko jest oki tylko drzwi kierowcy szybko się zamkną i otworzą

    CO JEST GRANE?
    może coś żle podłączyłem siłownika nie widać są za to kable sztuk sześć 2 brązowe fioletowy żołty zielony i niebieski. pytanie które kable odpowiadają za siłownik drzwi kierowcy może ktoś wie POMOCY 😕 😕 <!-- s:/ -->

  • może krańcówka u kierowcy ? ja na przykład jak zamknę centralnym drzwi przy otwartych drzwiach kierowcy to zamek od razu mi się otwiera z powrotem.

  • Od dłuzszego czasu miałem problemy z autoalarmem i w końcu przestał działać. Pojechałem do mechanika od Fabii i potwierdził moje spostrzezenia. W słupku od drzwi kierowcy pod czarna gumą jest kilka gniazd. To na samym dole zbiera wodę i rozlatują się połączenia. TTTM. Zgodziłem sie na zlikwidowanie wtyczki-gniazda i wlutowanie 20cm kabelków. Teraz jest ok. Tylko żałuję że tego wcześniej nie naprawiłem.

  • Wiecie co? Ja jak kupiłem auto, to mi się szyby otwierały i domykały z pilota, ale odkąd zmieniłem baterię w pilocie i na nowo go zaprogramowałem, żeby współpracował z centralnym zamkiem już nie da się sterować szybami:(. Nie mam alarmu i nie udało mi się jeszcze dotrzeć do wiadomości, które pomogłyby mi ustawić z powrotem tą opcję. Może ktoś tutaj ma pojęcie jak się z tym uporać.

  • Moze po prostu masz wylaczony alarm - ja mam maly kluczyk od alarmu (nie wszyscy go maja), ktorym wylacza sie alarm i automatyczne domykanie szyb.

  • Witam,
    Przeczytałem wszystkie posty dot. centralnego zamka i odpowiedzi nie znalazłem, zatem
    poruszam problem raz jeszcze.
    Mianowicie, od pewnego czasu mam taką przypadłość (FABIA 2002 RUN), że nie zawsze ale często, ni z tego ni z owego centralny "sam" się rygluje. Sam w cudzysłowiu, bo dzieje się tak w następujących sytuacjach:

    1. Otwieram autko z zewnątrz z pilota. Następnie pociągam za klamkę i drzwi kierowcy się otwierają a pozostałe centralny rygluje.

    2. Podczas wysiadania z auta, po pociągnięciu od wewnątrz za klamkę drzwi kierowcy się otwierają a pozostałe ryglują.

    3. Czasami podczas jazdy (bez dodatkowej ingerencji ludzkiej) słychać jakby centralny chciał zaryglować wszystkie drzwi ale drzwi się nie ryglują, a czasami zarygluje wszystkie

    4. Często rygluje wszystkie drzwi podczas zamykania drzwi kierowcy. Dzieje się to w momencie kiedy pociągam za uchwyt żeby zamknąć drzwi, a ryglowanie odbywa się w momencie ich zatrzaśnięcia.

    Czy ktoś miał już podobną przypadłość lub może naprowadzić na jakiś trop?

    Z góry dzięki.

  • Witam!
    Cos podobnego mialem w miom poprzednim "wozidle".
    Sam centralny sie zamykal otwieral, albo probowal sie zamnkac ale nie robil tego do konca, albo sam sie zamykal i otwieral w kolko. NIe bylo to szczegolnie bezpieczne bo nacxiskalem na pilocie zamknij a np po kilku minutach sam sie otwieral. I tak samochod sobie stal na parkingu w nocy z otwartymi drzwiami. Problem zaczal sie w wakacje. I to naprowadzilo speca w serwisie do tego co moglo byc przyczyna (dwa tygodnie w Bieszczadach w deszczowych wtedy niestety na polu namiotowym na trawie). Okazalo sie ze wigloc dodstala sie do "centralki" alarmu. I alarm sobie poprostu sam ryglowal drzwi wedle swojego widzimisie.
    Wysuszenie "centralki" i problem zniknal jak reka odjal.
    Moze to cos podobnego u ciebie wystepuje.

  • [quote="zaber"]Wysuszenie "centralki" i problem zniknal jak reka odjal. [/quote]
    Dzięki za sugestie. Wczoraj zrobiłem prawie ciurkiem 100km na dobrym ogrzewaniu (ciepełko na maksa i uchylona szyba - tak sobie lubię jeździć) i rzeczywiście jakby lepiej się zachowywał. U mnie jednak jeżeli to wina wilgoci to raczej nie w centralce, ale w drzwiach kierowcy. U mnie tylko one wywołują dziwne efekty.

    Dzisiaj była trochę lepsza pogoda a w niedzielę znowu zrobię małą traskę na pełnym grzaniu i zobaczę czy problem ustanie.

    Na razie dzięki. Jak coś się zmieni to napiszę, a jak nie to też

  • A ja słyszałem że domykanie szyb można zrealizować poprzez wydłużenie trwania impulsu

  • Hmmm.... nie wiem czy tutaj powinienem pisać ale... Padł mi drugi kluczyk...tzn nie działa sterowanie centralnym zamkiem z modułu kluczyka .... gdy otworze zamek z kluczyka to wyje mi alarm.... Czy można taki kluczyk dorobić z tą całą centralką ? Czy wystarczy tylko wymienić ten moduł tam w środku kluczyka ? Proszę pomóżcie....

  • A próbowałeś wymienić baterię w kluczyku - pilocie :?: <!-- s:?: -->