Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85591 Wyświetlenia
  • panowie a ja mam taki objaw dusze pilota swiatelka migają ale rygle sie nie chowają 😞 alarm sie uzbraja jak pociagne klamke otworze dzwi to wyje .. czemu sie nie zamykaja?

  • Krańcówki sprawne?

    pozdro

  • a co to gdzie to jak to sprawdzic ??

  • Lampa podsufitki się zapala podczas otwierania drzwi?

    Sam centralny działa, podczas zamykania rygielkiem i kluczykiem ?

    pozdro

  • na kluczyk dziala.. a nie przyuwazylem czy sie zapala lampka w podsufitce bo mam teraz wylaczona .. a mialem caly czas opcje ze jak zamykalem pilotem swiatelko gaslo jak rygielki sie schowaly w dzwiach jak otwieralem drzwi pilotem to sie samo zapalalo.. ale jak otworze drzwi tpo napewnozapalaja sie lampki w drzwiach

  • VAG-COM Version: Release 311.2-N

    Control Module Part Number: 047 906 033 D
    Component and/or Version: 1,4l SIMOS3PB 00HSSJ31
    Software Coding: 00021
    Work Shop Code: WSC 35110
    Additional Info: TMBNH46Y11X014517 SKZ7Z0A0824266
    1 Fault Found:
    17549 - Load Calculation Cross Check: Implausible Value
    P1141 - 35-10 - - - Intermittent

    to dzis wybadalem ale to pewnie nie od alarmu zaczynam sie denerwowac... a wiecie moze gdzie jest centalka tego alarmu w skodzie?? i czy odlaczenie aku pomozee ?? ile musze czekac aby zresetowac alarm ?

  • panowie.. mam taka teorie .. bo jesli zamykam dzwi pilotem i syrenka sie oddzywa oraz mrygaja kierunki a rygle sie nie chowaja.. to sygnal z centralki wychodzii ale tylko na syrene i kierunki.. a na zamki nie.
    moje pytanie czy sygnal ten wychodzi z jednego gniazda w centtralce czy tez sa osobne na kierunki i syrenke razem i sobno na zamki??

  • Oczywiście że oddzielne.

    Alarm masz fabryczny ?

    pozdro

  • hmm hyba fabryczny a jak to poznać ?? aha mam fabie comfort jak by co wczoraj zamek zadzialala jak wrocilem z trasy a zaraz pojde sprawdze czy nadal dziala jak nie to sie pochlastam

  • Najłatwiej poznać po tym, czy masz dodatkowy pilot.

    pozdro

  • hmm nie ma na nim znaczka skody jesli o to chodzi

  • Czyli masz oddzielny pilot, nie w kluczyku?

    To na pewno nie jest to fabryczny alarm.

    pozdro

  • a czy otwarcie bagaznika powinno zapalac swiatelko w kabinie ?? bo teraz znow sie nie zamyka nie wiem o co chodzi

  • otwarcie klapy przy uzbrojonym alarmie nie powoduje jego natychmiastowej aktywacji dopiero tak po 30sek a otwarcie dzwi ( ktorychkolwie) powoduje natychmiastoe wzbudzenie alarmu. klapa bagaznika tez zamykala sie z pilota teraz ani dzwi ani klapa sie nie zamyka tylko uzbraja sie alarm .. jak wyglada kwestia krancowki w klapie ?

  • silownik klapy tyl uwalony wszystko gra

  • Witam,
    mam dwa piloty do alarmu sterujacego centralnym zamkniem. Jeden z nich był nieużywany przez około rok i teraz mam z nim problem, a mianowicie po wcisnieciu ktorego kolwiek przycisku (jeden steruje alarmem i centralnym zamkniem, drugi wlacza funkcje panic) dioda w pilocie zaswieca sie ale bardzo slabo (w drugim swieci intensywnie) i nawe jesli sie pilota umiesci przy samym aucie nic nie da sie nim zrobic. Baterie sprawdzalem i obie maja po 3,01V takze sa sprawne. Doczytalem gdzies na forum zeby wkodowac pilota nalezy 16 razy uzbroc/rozbroic alarm nastepnie wcisnac przycis wkodowywanego pilota i znow tego z ktorego kozystamy. Po tych 16 ON/OFF faktycznie dioda zaczyna inaczej mrugac ale pilot nie zaskoczyl 😞 <!-- s:( -->. Co mam z nim zrobic czy da sie go jakos ozywic domowymi sposobami czy trzeba udac sie do serwisu (bardzo ciezko o takowy - alarm clifford).

    pozdrawiam

  • Co do diody to zazwyczaj slabe swiecenie wskazuje na konczace sie baterie (co chyba logiczne). Sprawdz czy tam wszystko ladnie styka i czy np. baterie sie nie przesuwaja.
    Jesli chodzi o kodowanie kluczyka, to sprobuj nacisnac przycisk na pilocie (tym niedzialajacym), a nastepnie w ciagu minuty kluczykiem otworzyc drzwi samochodu. Poprobuj i daj znac jakie efekty.
    Aha zaznaczam, ze dziala to w przypadku kluczyka z pilotem zdalnego sterowania (czyli w kluczyku musisz miec przyciski - moze to byc kluczyk skladany).

  • baterie wyglądają na dobre gdyż w innym pilocie działają dobrze a po przełożeniu innyh baterii do tego pilota nic się nie zmienia. pilot osobny w formie breloczka. Dorwe jakis alkohol i spróbuję przemyć płytkę.
    pozdrawiam

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 06-07-2010, 21:44[/i] ][/size]
    hehehe po ponad roku temat powraca.

    Dorwałem nowego pilota. Alarm to Logic VS20 pilot w bryloczku.
    Znalazłem instrukcję:

    1. kilkurotnie uzbrajać i rozbrajać alarm do momentu zasygnalizowania (awaryjnymi/syreną) wejścia w tryb serwisowy
    2. wcisnąć przycisk w dziającym pilocie
    3. wisnąć przycisk w nowym pilocie
    4. poczekać 30s lub włączyć wyłączyć stacyjkę.

    Alarm po wielokrotnym uzbrajaniu/rozbrajaniu "coś" sygnalizuje wielokrotnym impulsowym świeceniem świateł pozycyjnych. niestety dalsze kroki nie dają pożądanego rezultatu. tzn stary pilot działa a nowy ani drgnie. Ktoś ma jakieś pomysły?

  • Witam
    Problem którego nie znalazłem nigdzie na forach samochodowych.
    Mianowicie:
    auto otwierałem tylko z pilota. Bembenek mi się nie kręcił od zakupu.
    Problem:
    Podjechałem pod dom zamknąłem pilotem poszedłem do domu. Rano próbując otworzyć (z pilota) zdziwiło mnie to że po naciśnięciu pilota fabka mrygła sygnalizując wyłączenie alarmu i tyle. Drzwi są zamknięte nie mam zielonego pojęcia jak otworzyć auto nie uszkadzając samochodu.

    Proszę o pomoc!

  • Wersja Basic z jednym bębenkiem ?

    Próbowałeś kilka razy otwierać ?

    Takich rzeczy jak uwalony bębenek się nie zostawia w spokoju 😉 <!-- s;) -->

    pozdro