Witaj na forum Fabia Club Polska

Serwis klimatyzacji

Temat utworzony · 43 Posty · 40886 Wyświetlenia
  • Witam, Czy ktoś może mi polecić dobry serwis klimatyzacji (sprawdzenie, ewentualne nabicie, odgrzybienie) w Łodzi lub okolicy. A może lepiej w serwisie Skody?

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie.

    Pozdrawiam,

  • no do Gdyni pewnie nie przyjedziesz,ale powiem ci jakie to koszta. odgrzybienie całego układu kosztowało 60zl, a wypompowanie starego czynnika, napełnienie nowym, sprawdzenie szczelności układu to koszt 150zl. w sumie wychodzi 210zl, ale miła pani sie pomyliła i nie policzyla odgrzybiania przy wystawianiu paragonu wiec zyskalem 60zl 🙂 <!-- s:) --> caly proces trwał około 30min. powinno sie go powtarzac wg. pana z serwisu co 2 lata

  • Witam,

    Gdzie w Warszawie dobrze i najlepiej tanio zrobić przegląd klimatyzacji.
    Fabka jest z 2006/01. Czy warto robić przegląd piankowy czy ultradźwięki.

    Pozdrawiam
    Marcin

  • [quote="marcin2k"]Fabka jest z 2006/01.[/quote]
    Powinno się robić co dwa lata ,oczywiście full z odgrzybianiem.

  • Dzieki za odpowiedz.

    Natomiast interesowałoby mnie gdzie to zrobią dobrze, szybko i tanio. Najlepiej gdzies w okolicach Gocławia/Saskiej Kępy (Warszawa)

    Pozdrawiam
    Marcin

  • Na Zamienieckiej jest ShellAutoServ.Czy tam jest tanio i dobrze to nie wiem.Ja robiłem to do tej pory w ASO.I słyszałem cos o zakładzie gdzieś w Zielonce lub Markach...ale gdzie dokładnie nie wiem.Jak się dowiem to napisze.

  • Jak w temacie czy ktoś ma tutaj sprawdzone godne polecenia warsztaty.

  • Już wiem W-wa Rembertów na ul. Czwartaków ( pomiędzy Ul. Paderewskiego a ul.Żołnierską) dokładnego nr nie pamietam.Ale jest szyld łatwo trafić. Za wymianę czynnika chłodzacego, oleju ze sprężarki, sprawdzenie szczelności i napełnienie zapłaciłem 150 zeta.Bez odgrzybiania. Od ręki bez czekania.

  • dobrze wiedziec, że prócz wymiany filtru kabinowego, trzeba jeszcze serwisować klimatyzacje;)

  • zależy mi gdzie można
    naprawić klimę

  • Co Ci się podziało z tą klimą :?: <!-- s:?: -->

    Jeśli coś pomogę, to podpowiem Ci, że ja swojej przegląd robiłem u STYŁY na żmujdzkiej.

  • Polecam [url=http://www.frosti.pl/]Frosti[/url] w Nowej Hucie. Bardzo fachowy zakład, który oprócz standardowych czynności obsługowych (nabijanie klimatyzacji, odgrzybianie, wymiana filtrów) oferuje również wszelkiego rodzaju poważniejsze naprawy typu usuwanie wycieków, wymiana uszkodzonych podzespołów itp.

    Polecam bo od kilku lat serwisuje tam klimatyzację w 2 różnych samochodach i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli chodzi o ceny to może nie są najniższe na rynku, ale myślę że warto, bo to są fachowcy od klimatyzacji.

  • A jak ma sie sprawa z cenami?

  • Za wymianę filtra na nowy, pełne odgrzybianie i ponowne nabicie układu wraz z kontrolą szczelności zapłacisz ok. 240zł.

  • W http://www.perfectclima.pl<!-- m --> mieszczący się na Targówku robi profesjonalny przegląd klimy wraz z odgrzybianiem i to w krótkim czasie cena też nie powala.

  • Witam ! Jestem od niedawna szczęśliwym posiadaczem Fabii.Wszystko byłoby OK gdyby nie przykry zapach z kratek nawiewu.Pojechałem do Norauto Bielsko-Biała,wyjaśniłem w czym problem,pan obiecał ,że ten zapach usuną - najpierw poprzez ozonowanie,potem ''dobijając'' resztę bakterii i grzybów preparatem do klimatyzacji.I co ? NIC ! Pojechałem z reklamacją i dowiedziałem się ,że widocznie w moim aucie problem jest poważniejszy,że może odpływ niedrożny,nawiewy mocno zanieczyszczone,klima zagrzybiona itd.Przed skasowaniem 161 złotych za usługę pan nawet nie zająknął się ,że możliwe,że nic to nie pomoże.Nie chce słyszeć moich pretensji-usługa wykonana,klient zapłacił-więc spadaj ! Była to moja pierwsza wizyta w Norauto - i jak się można domyślić - ostatnia !!! Nie polecam tego serwisu bo to niepoważna firma ,która potraktowała mnie jak durnia.

  • Jak coś jest od wszystkiego to tak jak jest od niczego, podobnie jest z norauto w krakowie.

  • Niestety - mój błąd.Trzeba szukać dalej.Może jakieś sugestie - dobry fachowiec od klimy w Bielsku i okolicach ?

  • Również byłem we Frosti bazując na opinii w poście wyżej, jak również znajomy mi ich polecił Zostawiłem auto na dobę (wyciek chłodziwa, gdzieś nieszczelność), zrobili sprawnie, do odbioru następnego dnia z działającą klimą.
    Cennik mają wywieszony przy obsłudze klienta, także żadnych ściem, ja zapłaciłem:

    uszczelnienie osuszacza - 120 zł,
    wymiana zaworów napełniających - 90 zł,
    napełnienie układu - 200 zł.

    Niby widziałem tańsze napełnianie, ale wolę jechac do ludzi, którzy zrobią mi porządnie, niż się później telepać w nieskończoność, bo chciałem 40 zł zaoszczędzić.

    EDIT
    2011-10-12 - klima wciąż pracuje bezproblemowo.

  • A czy Panowie z Nory wymienili tobie filtr kabinowy?
    Ja takiej usługi byłem zadowolony tyle że robiłem ją w innym mieście.