Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] kontrolka silnika/helikopterek/Check/EPC

Temat utworzony · 304 Posty · 125037 Wyświetlenia
  • troszeczke wiecej pali ale nie za wiele gazu jakies 0,5 do 1 litra na 100km na benzynie nie sprawdzalem, nie gasnie oraz ma dobre obroty bez szarpania, wiec dlaczego po czyszczeniu przepustnicy zapalil sie helikopterek?

  • Zerknij jak wygląda wiązka główna może tu jest coś nie tak.

  • A zrobił ci adaptację przepustnicy po wyczyszczeniu :?: 🙂 <!-- s:) -->

  • no własnie nie wiem czy zrobił adaptacje, a na czym to polega ??

  • zapytałem mechanika adaptacja była zrobiona - powiedział niestety sonda lambda padła 😞 <!-- s:( --> już sprowadza część z Polski i teraz takie pytanie czy wymiana jest możliwa w domowych warunkach??

    [color=#008000]Post edytowany przez Tomuś[/color]

  • Wczoraj podjechałem do mechaniora podpiął sie i wyszedł błąd ( mieszanka zbyt uboga ) ktoś spotkał sie z takim błędem ?? poczym skasował go i jak narazie sie nie pokazał zrobiłem jakies 15 km i jest cisza. Ale nie szło zrobic ani testu sondy zarówno na benzynie jak i na gazie oraz testu przepustnicy nie wiadomo dla czego.

    [color=#008000]Poprawienie ortografii przez marcing040381[/color]

  • Problem co prawda dotyczy Seata Ibizy, ale silnik to 1.4 16V 75KM. Silnik chodzi na 3 cylindry i nie wchodzi na obroty - wogóle nie reaguje na gaz. Świeci się Check i EPC. Podłączam VCDS-a i następujące błędy:

    [quote] Faults Found:
    [b]17962 - Throttle Actuator (J338)[/b]: Conditions for Basic Settings not Met
    P1554 - 35-10 - - - Intermittent
    [b]17766 - Unlicensed Version. Not all DTCs[/b]
    P1358 - 35-00 - will be decoded.
    [b]01314 - Engine Control Module [/b]
    79-10 - Please Check Fault Codes - Intermittent
    Readiness: 1110 0101[/quote]

    Skasowałem błędy i ponownie pojawiły się:
    [quote][b]17989 - Throttle Actuator (J338): Basic Setting Not Performed [/b]
    P1581 - 35-00 - -
    [b]17950 - Angle Sensor 1 for Throttle Actuator (G187)[/b]: Implausible Signal
    P1542 - 35-00 - -
    [/quote]

    Sprawdziłem cewki i okazało się, że na drugim cylindrze nie ma wogóle iskry. Podpiąłem kompa i wyszedł błąd.

    [quote][b]17766 - Cylinder 2 Ignition Circuit: Open Circuit
    P1358 - 35-00 - - [/b]
    [/quote]
    Została wymieniona cewka na nową, wykasowane wszystkie błędy i auto normalnie zaczęło jeździć. Zrobiłem ok. 20km i wszystko było ok.
    W kompie wyskoczył tylko błąd:
    [quote][b]16786 - EGR System: Excessive Flow[/b]
    P0402 - 35-00 - - [/quote]

    Dzisiaj wsiadam do samochodu, a tu znowu chodzi na 3 cylindry i auto nie reaguje na gaz. :cenzura: Sprawdzam - brak znowu iskry na 2 cylindrze :wsciekly: <!-- s:wsciekly: -->

  • Witam. Prosze o porade. Autko na gazie. Ma przejechane 89200. Tydzien temu zalalem do pelna Pb na statoil i dzis pojawil sie problem. O 5 odpalilem autko. Wrzucilem jedynke i chce jechac a tu brakuje mocy. Po przejechaniu 100m zapalil sie helikopterek auto nie mialo mocy, silnik zaczal dziwnie klekotac. Przrjechalem 0.5km nic nie pomoglo. Zgasilem silnik odpalilem i do pracy 30 km jadac problemu nie bylo. Mialem jeszcze krotki postuj pod sklepem i wydawalo mi sie ze cos z centralnym sie dzieje. Otwieralem auto chce odpalac a tu kontrolka drzwi otwartych sie swieci. Bagaznik sie otworzyl. Zamknalem i pojechalem brz probkemu. Pisze o tym bo zastanawiam sie czy moglo to miec jakies powiazania. Piradzcie prosze co z tym helicopterkiem. Od zawsze tankuje na statoil bo uwazam ze maja git paliwo i nigdy sie nie zawiodlem. Zobaczymy co bedzie jak z pracy bede wracal kolo 15. Rozrzad z pompa wody olejr filtry lacznie z f. Paliwa planuje za 1000km planuje wszystko wymienic. Prosze o porade.dzieki

  • Cześć,

    Miałem podobnie, po zalaniu pod korek PB95, zapalił EPC, nie chciał zgasnąć. Jeździłem do opróżnienia baku i wlałem 98 - 10 litrów, już nie wspomnę, że nie chciał na tym odpalić. Dolałem do pełna PB95. Zakaszlał ruszył i po paru kilometrach kontrolka zgasła. Ktoś mi wspomniał, że paliwo mogło przedostać się do jakiegoś filtra na węglu aktywnym czy coś takiego. Od tamtej pory nie tankuje do pełna, never.

  • Witam. Po wymianie licznika w moim aucie świeci kontrolka ESP. Po podłączeniu vcds wyskakują następujące błędy:
    0943 ABS/ESP Control Module
    U10C5 00 {137} - No or Incorrect Basic Setting
    oraz
    0993 - Steering angle sensor
    B1168 54 {137} - Missing Calibration / Basic Setting
    Proszę o odpowiedź jak to naprawić ?

  • W obydwu błędach trzeba przeprowadzić tzw adaptacje.
    Procedury znajdziesz na stronach ross-tech'a
    No i pytanie- czy licznik jest dobrze zakodowany .

  • Witam powiedzcie mi czy każda fabia ma kontrolkę check (czy świeci przy odpalaniu ta kontrolka silnika) czy tylko to EPC moja to 1.4 mpi 44kw 2001r chyba podstawa bo tylko ma wspomaganie i jedną poduchę :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • Moja ma tylko EPC , nie ma helikopterka. Nie jest to związane z wyposażeniem dodatkowym , typu poduchy , elektryka szyb itp. Jeśli Twój silnik ma jedną sondę lambda to spełnia normę spalin najwyżej Euro 2 i ma na zegarach tylko kontrolkę EPC. Przy dwóch , przed i za katalizatorem będzie Euro powyżej 2 i będzie helikopter na budziku tzw check.

  • Ja mam helikoptera a EPC 🙂 <!-- s:) -->

  • Miałam to samo w swoim autku. Pojechałam do warsztatu i w ciągu 5 min usunęli usterkę za pomocą komputera.

  • Panowie jaki teraz kabel do F1 jest na topie? szukam czegoś w miare stabilnego i nie drogiego 🙂 <!-- s:) -->

    Taki styknie?

    http://allegro.pl/najlepszy-najtanszy-vag-usb-kkl-line-we-wtyku-obd-i5727449280.html

  • Kolego, VAG-COM 4.09 to niemal jak próbować naprawiać auto za pomocą młotka i przecinaka 🙂 <!-- s:) --> Szkoda jakichkolwiek pieniędzy na to.

  • [quote="jacekpk"]Kolego, VAG-COM 4.09 to niemal jak próbować naprawiać auto za pomocą młotka i przecinaka 🙂 <!-- s:) --> Szkoda jakichkolwiek pieniędzy na to.[/quote]

    To co byś polecił?

  • [quote="Miks"]Witam. Mam problem - nie mogę uruchomić samochodu - fabia 2 1.4 16v. Swieci sie kontrolka epc i check engine. Rozrusznik kręci ale auto nie odpala. Po kilku sekundach kręcenia rozrusznikiem dodatkowo zaczyna migać i dźwięki wydawać kontrolka oleju. Gdzie szukać przyczyn? Dzięki.[/quote]
    Kolego, myślę że punktem wyjścia w takiej sytuacji jest weryfikacja błędów zarejestrowanych przez sterownik silnika, ewentualnie przez inne moduły. To najprostsze co można na początek zrobić, bo przyczyn usterek może być wiele.

    [quote="dejvo"][quote="jacekpk"]Kolego, VAG-COM 4.09 to niemal jak próbować naprawiać auto za pomocą młotka i przecinaka 🙂 <!-- s:) --> Szkoda jakichkolwiek pieniędzy na to.[/quote]
    To co byś polecił?[/quote]
    Myślę, że słusznym (o ile nie najsłuszniejszym) narzędziem jest VCDS. Jako przenośne urządzenie do diagnozy problemu "w terenie" mam taki zwykły moduł ELM327 i apkę na telefon. To tak na "w razie co".