Witaj na forum Fabia Club Polska

Coraz mniej paliwa w paliwie

Temat utworzony · 13 Posty · 6088 Wyświetlenia
  • http://www.mototok.pl/Coraz-mniej-diesla-w-dieslu-rafinerie-po-cichu-zwiekszaja-udzial-biokomponentow-a1659<!-- m -->

    a my się wciąż dziwimy, że na paliwie w Polsce mamy mniejszy zasięg niż na paliwie tankowanym np. na stacjach Niemieckich.

  • Albo dlaczego siadają delikatne silniczki diesla, wtryski i turbiny?

  • Bo silniki są coraz bardziej wyżyłowane, a co za tym idzie skomplikowane. Nie ma niestety nic za darmo.

  • powiem wam tak, że tylko ta v-power racing jest sprowadzana z Niemiec i ona jest w uczciwa. kiedyś gadałem z kolesiem co na shellu pracuje i to on mi właśnie powiedział że racing jest niemiecka, a ta v-power 95 już nie. Ogólnie z rozmowy wynikało że 98pb ma faktycznie 95, a 95 ma mniej , ale nie wiadomo ile bo każda stacja ją układa pod siebie 🙂 <!-- s:) --> .

    Tankowałem w CZ i tam benzynka jest droższa bo za litr 95pb trzeba zapłacić 37, 38 koron czeskich. Ale porównania nie ma. tam ta benzynka jest lepsza od polskiej. I sobie możemy pomyśleć takie Czechy z tej samej beczki co my ...

    Poza tym coraz więcej mamy w niej różnych tych bio i za nedługo wrócimy do komunistycznej wartości oktanowej 74 lub coś w tym stylu . Wtedy to chyba była benzyna niebieska jeżeli mnie pamięć nie myli

  • W stanach na dystrybutorach nei ma czegos takiego jak PB 95 /PB 98;)
    [img]http://www.trbimg.com/img-4f75207d/turbine/la-ol-congress-to-big-oil-enjoy-your-biggulp-t-001/600[/img]

  • Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym nowym paliwem Shell fuel & save?Czy jest to rzeczywiście lepsze bardziej oszczędne paliwo?

  • [b]jasiek[/b], w nimeczech tez nie;P masz "super" "super e10" "super +" i "diesel" a no i oczywiscie "autogas" 😄 <!-- s:D -->

    [b]marcing040381[/b], niestety nie tankuje na shell 🙂

  • Mam tą benzynkę na testach w drugim aucie i całkiem dobra nawet fajnie się to auto zbiera.

    Ostatnio lałem benzynkę w CZ i powiem wam że jestem mile zaskoczony . fajnie to autko szło i więcej na niej przejechałem. Chyba 10 albo 15 km. to dużo. Ale za tą cenę ... to jest konieczność. uwaga 7,51 za litr na autostradzie. to jest drogo.

    Powiem wam że Polacy i Czesi są wrzucani do jednego wora (tak samo pojmowani) , ale różnica między ich państwem a naszym jest wielka. tam benzyna nie jest tak nagminnie oszukiwana jak u nas. Oni jednak dbają o to żeby dążyć do lepszego i zrobić to państwo uczciwe i praworządne. A co u nas jest ? ...

    [b]Havier [/b] jak u was jest ta pb 98 ? to jest ta super plus?

  • [quote="Havier"]masz "super" "super e10" "super +" i "diesel" a no i oczywiscie "autogas"[/quote]

    O jakich Tankstelle'ach mawiasz? 🙂 czyżby o Schellu? 😛 <!-- s:P -->

  • [quote]Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym nowym paliwem Shell fuel & save?Czy jest to rzeczywiście lepsze bardziej oszczędne paliwo?[/quote]
    Ja tankuje tylko na shellu i prawdę mówiąc nie czuje/widzę żadnej różnicy. Ani w dynamice jazdy, ani w średnim spalaniu. Na ulotce, którą dostałem było napisane, że testowali to chyba na kilkuset autach w jakichś tam warunkach i wyszło, że średnie spalanie spadło o ok 2%... Tak więc dla mnie lepszy to chłyt marketingowy niż oferta dla zwykłego śmiertelnika, który nie odczuje żadnej różnicy 🙂 <!-- s:) -->

  • 2% to nawet się nie poczuje. to jest max. 0.12 L na 100 km. Dla mnie może to być chwyt reklamowy.

  • [quote="marcing040381"]Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym nowym paliwem Shell fuel & save?Czy jest to rzeczywiście lepsze bardziej oszczędne paliwo?[/quote]

    Na swojej stronie internetowej piszą "oszczędzaj do 1 litra paliwa na baku". Czyli jakby nie patrzeć jest to tylko marketingowy bełkot. [b]"Do 1 litra na baku"[/b], ale za bardzo nie wiemy jakiej pojemności 🙂 <!-- s:) --> 45, 60, 90?

    Nieważne - ten jeden litr można sobie samemu "oszczędzić" po prostu przestrzegając kilku prostych zasad.

  • [quote="marcing040381"]Czy ktoś orientuje się jak to jest z tym nowym paliwem Shell fuel & save?Czy jest to rzeczywiście lepsze bardziej oszczędne paliwo?[/quote]

    Ja jeżdżę na paliwach z shella od lat, po kilku tankowaniach tego "nowego" paliwa różnicy nie widzę, ani w pracy silnika, ani w spalaniu tyczy się to zarówno diesla jak i benzyny 95.