Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85591 Wyświetlenia
  • Wydaje mi się, że gazownicy podpięli się pod nie odpowiedni przewód i stąd problemy.

  • Też tak myślałem ale oni twierdzą że to nie możliwe ponieważ podpinają się tylko pod akumulator i cewkę. Jak na razie alarm uspokoił się - może faktycznie bezpiecznik był nie dociśnięty.

  • Ja już nie jedną niemożliwą rzecz spotkałem w życiu i wierz mi o czym niemiec czy francuz by nawet nie pomyślał - POLAK POTRAFI, szczególnie jak jest po paru głębszych.

  • U mnie w fabii jest centralny zamek zamontowany fabrycznie. Chciałbym mieć dodatkowo pilot ale nie mam pojęcia jak to zrobić. Czy wystarczy zdobyć pilot i go w jakiś sposób zaprogramować, a może trzeba zamontować odbiornik sygnału z pilota??? Jeżeli ktoś zna problem to proszę o pomoc.

  • mnie też by się pilot podobał i nie wiem co z tym fantem zrobić...... będe zaglądał na forum może ktoś w końcu rozgryzie ten problem......

  • Od tygodnia nie ma problemów z odcinaniem dopływu paliwa (już nie szarpie) ale zdarza się że gdy otwieram drzwi pilotem wchodząc do auta to za chwilę samoczynnie się zamykają i otwierają. Nie wiem co jest grane bo nie zawsze tak się dzieje. A może to za sprawą wilgoci tak się dzieje?

  • a gdzie znajduje sie przekaźnik z alarmu w firmowo załozonym alarmie. skoda fabia 2002r.

  • ja miałem central bez pilot i zapłaciłem 100 zł w zakładzie montującym autoalarmy i został założony mi sterownik dostałem dwa piloty i od pól roku naciskam tylko guziczek i jest ok. Samemu nie grzebałem i chyba to nie taka prosta sprawa. Widziałem pudełeczko z antenką i podłączone do modułu komfortu ale nie wiem w jaki sposób. Powodzenia.

  • No i znowu w sobotę rano problem powtórzył się. Odcinało dopływ paliwa i nie dało się jechać. Dzisiaj byłem w ASO i stwierdzili że uszkodzona jest wiązka elektryczna drzwi i prawdopodobnie sterownik. Zgaduję że izolacja na kablach mogła się przetrzeć między drzwiami a karoserią. A sterownik? Uda mi się samemu wymienić (naprawić)?

    [quote]a gdzie znajduje sie przekaźnik z alarmu w firmowo załozonym alarmie. skoda fabia 2002r.[/quote]

    zwykle znajduje się gdzieś pod kolumną kierownicy

  • Witam, tez mam taki problem. Mam skode fabie 1.9 TDI Elegance 2002 r. ma 4 elektr szyby i elektr szyberdach, centralny zamek - alarmu nie ma. I chodzi o to ze po przytrzymaniu przycisku na pilocie nie domykaja sie szyby i szyber, a jak prztyrztmam kluczykiem w drzwiach recznie to wszystko startuje 😞 wolalbym domykac na pilota 😞 czy to jest kwestia tylko zmiany ustawien poprzez VAG w komputerze ??? no bo ten "modul komfortu" chyba mam ??? -nie wiem jak to sprawdzic. prosze o info 😉 <!-- s;) -->

  • też mam podobną FABKę i u mnie dzieła to w identyczny sposób pytałem w serwisie-nieda się tego ustawić przez VAG. :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

  • Ja to zrobiłem tak: kupiłem na Allegro kluczyk-scyzoryk - 80 PLN, zakodowanie immobilisera w ASO - 60 PLN, moduł komfortu (musi być odpowiedni, nie wystarczy że jest) na Allegro 135 PLN, zakodowanie plota w ASO - 60 PLN. Razem...eee łatwo dodać 🙂 <!-- s:) -->
    Wszystko jest oryginalne, estetyczne, bez żadnych dodatkowych chińskich pilotów.
    Aha, jeszcze nacięcie nowego grota w scyzoryku - TESCO - 30 PLN.
    Działa super.

  • Dzięki wielkie... :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    Tanio to to nie jest :szok: , trudno zastanowie się... :?:

  • Równierz borykam się z podobnym problemem - mam fabię z centranym zamkiem i chciałbym pilota. co mam kupić? jak to zrobić? :mur: <!-- s:mur: -->

  • nie miem jak w fabi jest orginalnie . trzeba by zdjąć tapicerke drzwi i pomierzyc

    w zwykłym centralnym jest podanie + zamkniecie , podanie - otwarcie lub na odwrót

  • temat już jakoś opanowałem:) - mam pilocik do centralnego ( scyzoryk). kupiłem centralkę do stertowania zamkiem z dodatkowym kanałem i jedyne co zostało mi do zrobienia to podłączyć klapę by i ta była na pilocik 🙂 <!-- s:) -->
    montaż mocno skomplikowany nie był ale nie obyło się bez problemów ale to raczej przez brak wiedzy

  • jak kupowałem samochód to też mnie to zastanawiało, jednakże dealer powiedzial że to jest związane z normami bezpieczeństwa (tak samo jak radio działające bez kluczyka w stacyjce). Lecz rzekomo bez problemu moga przerobić alarm by wszystko się automatycznie domykało, tylko musimy podpisać jakiś formularz że wyrażamy zgodę na taką zmianę (nie jestem pewien, albo to programowo się robi, albo dołącza modulik).

  • Mam Fabie w wersji Classic i nie posiada ona c.zamka jaki i również alarmu. Związku z uciążliwym zamykaniem drzwi postanowiłem zainwestować w założenie centralnego zamka. Czy jestem w stanie go sam założyć? Czy potrzebne są do tego jakieś specjalne przyrządy?

    Przeglądając oferty na allegro dwie z nich zainteresowały mnie. Pytanie którą teraz wybrać?

    4 drzwi + klapa za 99zł
    http://www.allegro.pl/item321257153_centralny_zamek_4drzwi_tylna_klapa_suuuuper_zestaw.html<!-- m -->

    czy też może niby przystosowane do Fabii za 205zł.
    http://www.allegro.pl/item333256001_centralny_zamek_skoda_fabia_na_pilota_sklep_lodz.html

    Różnica jest ponad 100zł ale z tego co słyszałem to poza wygiętymi cięgnami to te zestawy niczym się nie różnią.

    Proszę o pomoc. Z góry dziękuję. 🙂

  • też się przymierzam do zakupu.i chyba wybiorę ten za 205 zł.dzwoniłem do gościa i powiedział,że pasuje i nie trzeba nic przerabiać wyginać itd.podobno jest dokładna instrukcja jak podłączyć.a tak na marginesie -to nikt z forumowiczów nie wie jak się podłacza centralny ? bo tematów kilka a tak naprawdę to "czeski film" nikt nic nie wie.może by ktoś opisał którędy poprowadzić przewody gdzie najlepiej umieścić sterownik i skąd najlpiej poprowadzić zasilanie.

  • co wam moge doradzic mam tez classica
    montowałem alarm z centralnym zamkiem
    1 filozofia jest w przednich drzwiach ( z centralnym ) trzeba dobrze powyginac cięgiełka od siłowników
    2 jak ktos planuje dodatkowo otweranie klapy bagaznika to proponuje zainwestować w dolną cześć orginalnego centralnego zamka tzn blachy z orginalnym siłownikiem ( szukac na allegro ) i oczywiście podłaczyć przez przekaznik , bo centralka z centralnego nie udżwignie siłownika ( + i - z akusia , - ewentualnie karoseria do siłownika )
    3 jak ktos chce mieć to dobrze zrobione to trzeba troszke autko porozbierać

    owocnej pracy zycze :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> , jak macie pytanka to walcie w wolnej chwili odpowiem