Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Klapa bagażnika - temat zbiorczy

Temat utworzony · 89 Posty · 43036 Wyświetlenia
  • na allegro widziałem 40-50 pln

  • [quote="MŁODY"]na allegro widziałem 40-50 pln[/quote]

    Czy jest różnica w zamku między poszczególnymi karoseriami to nie wiem natomiast, ten zamek za około 50 zł, obawiam się, że jest bez możliwości zastosowania zamka centralnego. Pamiętam jak wymieniałem zamek w prawych przednich drzwiach po nieudanej próbie włamania, to ubezpieczyciel musiał dopłacić coś około 150 zł w porównaniu do normalnego zameczka bez centralnego.

  • i kolejne dwa problemy.

    bagażnik nie chce mi sie otwierc po naciśnięciu przycisku nad tablica rejestracyjnę (całe szczęście że mam także otwieranie obok siedzenia kierowcy. jeśli chodzi o ten przycisko który nie dział to objawy początkowe były takie że czasem działał czasem nie a teraz w ogóle niem działa.

    druga sprawa to nie pali mi się żarówka w baganiku. żarówka w bezpieczniki w porzadku. jak to naprawić?

    pozdrawiam

  • Nie jestem pewny tego co piszę, ale zapalenie żarówki jest bodaj uzależnione od przycisku który masz na klapie, jeśli on Ci uległ awarii to nie działa jedno i drugie. Trzeba by się tam dostać i luknąć może to tylko jakiś przewodzik się rozpiął. Nie miałem potrzeby tam zaglądać także bliżej nic nie pomogę.

  • Zgoda, może to krańcówka, ale pewne rzeczy mi nie pasują...
    Bo przy padnietej krańcówce sa dwa możliwe stany

    1. [u]lampka nie świeci[/u] CZYLI auto myśli że bagażnik jest zamknięty i klamka w klapie powinna działać (nawet przy otwartej klapie)
    2. [u]lamka świeci cały czas[/u] (nawet po zamknięciu klapy) CZYLI auto myśli że bagażnik jest otwarty i klamka w klapie nie działa w ogóle nawet jak klapa zamknięta (bo z definicji klamka nie działa na otwartej klapie)

    Więc te dwie sprawy jakby się wzajemnie wykluczają z tego co piszesz.

    Dlatego ja zacząłbym sprawdzanie od tego czy nie przetarły się kabelki w gumowej osłonie na połączeniu klapy z nadwoziem auta (albo w innym miejscu).
    Ewentulanie jakiś słaby zestyk na jakieść kostce.

  • Jak macie juz jakieś rozwiązanie to jestem ciekaw bo mam to samo
    P.S. Moją fabkę kupiłem wczoraj i myślałem, że klapa nie działa. Poprzedni włąsciciel mówi jednak, że od nowości otwierała się tylko od wewnątrz. Prawda to? (rocznik 2000 HB)

  • Sprawdź czy masz w klapie przycisk ( czarny wąski prostokąt ) do otwierania. Nie wszystkie fabki go miały i część da się tylko otworzyć z wnętrza pojazdu.

  • Jest czarny wąski prostokąt ale wygląda on raczej jak twarda płytka (zaślepka?) a nie jak przycisk który się ciągnie/wciska. Lampki w bagażniku tez nie znalazłem.

  • to masz wersje classic i otwieranie bagażnika tylko od wewnątrz 🙂 <!-- s:) -->

  • No i wszystko jasne. Dzięki

  • a co zrobić zeby lampka działała bo mi tez neistety nie działa 😞 <!-- s:( -->
    w przednich drzwiach pasażera tez niestety nie zapala się światło po otwarciu drzwi

  • powiem tak. u mnie na bank musi działać otwieranie także z zewnątz ponieważ kiedyś działał a teraz już nie. wiecie może jak zdjąc plastik osłaniający zamek w bagażniku. dpkłądnie chodzi mi o ten plastik co jest za zderzakiem. odktęciłem dwie śrubki i dwie mplaskikowe nakrętki. gdziś jeszcze trzyma. nie chce połamać dlatego pytam. pozdrawiam

  • [quote="Maly"]w przednich drzwiach pasażera tez niestety nie zapala się światło po otwarciu drzwi[/quote]

    Uszkodzony mikrowyłącznik lub plastik który jest wbudowany w zamek. Przy tym drugim trzeba wymieniać cały zamek, droga sprawa.

  • u mnie sie na poczatku zatrzaskiwała klapa, lub nie domykala:\ ale po hehe inwazyjnej metodzie użycia młotka od 3 miechów wszytko chodzi cacy. Ruchomy cyngiel ześlizgiwał sie i trzeba było go dobić;)
    By sprawdzić czy jest to wina mechaniczna potrzeba:
    -2 osób (najelpiej jedna mniejsza 😉 <!-- s;) --> )
    -płaski niewielki śrubokret

    Jedna osoba wczołguje się do bagażnika;) ściąga plastikową osłonke.
    Druga zaś osoba w klapie wciska przycisk, jeśli cyngiel ześlizguje się bądz jakos dziwnie się rusza to sprawa jest oczywista-wina mechaniczna, można doksztalcic cyngielek by chodzil jak mu sie zagra;)

    Jeśli klapa w ogóle się nie otwierała srubokrętem da się otworzyć od wewnątrz

    Jeśli w ogole się nie rusza, to sprawa jest poważniejsza (nie znam się) chyba trza do serwisu pojechać i z elektornika się pobawić? 😕

  • Witam serdecznie. Przeszukałem forum i niestety nie znalazłem rozwiązania swoje problemu, a mianowicie klapa bagażnika nie otwiera się z zewnątrz. Nie ma znaczenia czy samochód jest na chodzie czy nie. Jakie mogą byc przyczyny takiego stanu rzeczy

    [b]Edit:
    Proszę stosować się do pkt. 5 regulaminu.[/b]

  • Może padł mikrowłącznik lub złamał się przewód łączący klapę z samochodem

  • Musisz rozebrać tylną klapę i wyciągnąć "guzik" do otwierania bagażnika. Najprawdopodobniej zaśniedziały styki. Trzeba przeczyścić. Jeśli to nie pomoże, że musisz sprawdzić czy przewody w gumowym peszlu łączącym klapę z autem nie są zerwane.

  • Niestety nadal nie działa. Miałem wolną chwilę więc posprawdzałem troszkę.

    Rozkręciłem kufer, ale żadnego przecięcia, przerwania itp. nie zauważyłem na połączeniu klapy z samochodem.

    Może to w dolnej części bagażowej nastąpiło, ale niestety nie mam pojęcai jak zdjąc tą plastikową osłonę w częśći załadunkowej co umożliwi dostęp do siłownika.

    Ma ktoś z Was jakieś pomysły jak zdjagnozować problem???

  • jak pisał kolega [b]Krzychu_W[/b] - zacznij od zamka w klapie.
    zależnie od wersji wyposażenia w zamku są 1 lub 2 mikrostyki i one lubią szwankować.
    dolny plastik osłaniający próg jest na zapinki lecz przy demontażu uważaj, bo można wyłamać gniazda tych zapinek - wtedy bedzie qpa... nie bedzie się trzymać.
    [quote="kowalgwo"]Rozkręciłem kufer, ale żadnego przecięcia, przerwania itp. nie zauważyłem na połączeniu klapy z samochodem. [/quote]
    możliwe że jakiś przewód w peszlu się złamał i "na oko" tego nie wykryjesz...

  • Tak więć drodzy przedmówcy. Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem ponownie rozebrac klapę. Mam wersję z jednym mikrostykiem, nic tam złego się nie działo, przeczyszciłem na wszelki wypadek. Niestety nic to nie dało :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

    Rozebrałem też osłonę przestrzeni bagażowej i tam też wszystko wygląda oki, ale zauważyłem jedną rzecz, a mianowicie jeśli zablokuję zamek bagażnika kiedy jest klapa otwarta i opuszczam powoli klapę to w pewnej pozycji około 45 stopni siłownik dostaje sygnał i porusza spustem do otwierania klapy.

    Czy ktoś miał podobnie?? Może jakiś bezpiecznik siadł i wszystko się pokręciło??